Ahoj, vedeli by ste mi poradiť s výberom nového biku? Jazdím po lese nič náročné, spevnená cesta sem tam korene po daždi blato... Jazdím pre to že ma to baví a mám dosť shit bike horský neodpružený. V prvom rade riešim dilemu lebo bikujem sa asi tak 55% les a 45% cesta/cyklisticky chodník. Tá dilema je či kúpiť horský bike alebo gravel o ktorom som čítal poslednú dobu dosť ale nikdy som nesedel na inom ako horskom biku, takže neviem aký je rozdiel napr sedieť na cestnom alebo inom type biku, skúšal som zháňať ale každý koho poznám ma len horský bike a kamarát mi dal skúsiť na svojom downhill biku? nejaký specialized... ale nejak mi nesedel... celkom má láka ten grevel a neviem či by bol pre mňa vhodný ale vyzerá zaujímavo... jazdím trasy maximálne 6 hodinové. Bol by som rád za niečo čo je ľahké, v prípade gravel biku nemusí byť odpružené ale pri horskom by som bral niečo s opružením. Ale k tomu by sme sa dostali neskôr... najprv sa musím rozhodnúť či horský alebo gravel.. taktiež som čítal o crossových bikoch ale som sa dočítal že gravel bike je pohodlnejší.

Fotky sú len také čo som našiel v PC... ale jazdím aj po takých kde sú korene cez cestu alebo trochu blato. (Lesy v okolí PO, malkovská hôrka a pod... ak by niekomu pomohlo pre predstavu ak by niekto písal z PO.)

foto terenu

Cenu by som si predstavoval do tých 800€ maximálne. Ale čím lacnejšie tým lepšie... Mal by byť ľahký, dosť prevodov na kopce.
09.03.2017 - 21:37:32
00
Diametralne odlisne bajky mas vo vybere. Ak zvazujes horsky, tak uvazuj alternativne o cyklokrose (CX) a na gravel zabudni. Tu mas nieco k tomu:

post1187705.html#p1187705
post1187829.html#p1187829

A co sa tyka tych fotiek terenu kde jazdis - kym je suchy a tvrdy podklad, tak na taketo lesne chodniky bez kamenov stacia aj uzke plaste. Ale so zhorsujucimi sa podmienkami aj stupa potrebna sirsich plastov. Takze zvaz co chces viac - ci komfort a istotu trakcie na MTB, alebo rychlost a viac opatrnosti s CX.
09.03.2017 - 22:19:50
00
Hmm tak to asi budem musieť skúsiť ten CX, snáď požičajú v bike shope. A ešte aký je rozdiel medzi CX a XC bikom? o_O
10.03.2017 - 14:27:20
00
Tak hadam vies rozlisit cyklokrosovy bicykel od horskeho bicykla. :)
10.03.2017 - 14:37:23
00
To viem :D len som nevedel že sa tak označuje.. :D Vedel by si mi dať návrh na nejaký CX bike? Do 800e a čím ľahší aby bol?
10.03.2017 - 14:47:56
00
Nesledujem oblast CX, takze nevedel. Mozno niekto iny da tip. A skus necitovat kazdy prispevok. Ked reagujes na posledny prispevok, staci napisat do okienka dole a nie citovat.
10.03.2017 - 14:57:10
00
Hmm a čo tento? Celkom sa mi páči a aj prijatelná cena pre mňa. https://www.specialized.com/cz/cs/men/bikes/fitness/fitness/crosstrail-sport-int/115119
16.03.2017 - 01:36:47
00
keyboard_arrow_up