Zdravim bikerov na fore. Chcem si kupit bike do lesa na tazky teren. Z fora a clankov som pochopil ze najlepsie je poskladat bike na mieru, podla poterby. Uvazujem o postupnom investovani penazi a zacal by som bikom s kvalitnejsim ramom, ktory si potom ovesam kvalitnejsimi komponentani. Na www.spaiz.sk som nasiel specialized hardrock sport za zlavnenu cenu 10990. Tento ram by som potom opatril dobrou vidlou a td.... co nato odbornici ? aku vidlu, ake......
04.03.2006 - 16:52:33
00
bike sa ti oplati skladat len ked planujes dobre investovat alebo ked mas pristup k velmi lacnym komponentom...
a co sa tyka speslu - tak som tam nasiel len cely bike za cca 10000, takze nemozes od toho ramu ocakavat ziadne zazraky...kebyze samotny ram stoji 10000 to by uz bolo trosku o inom :wink:
04.03.2006 - 20:05:52
00
Mno neviem ci je to dobry napad. Vacsinou je lepsie kupit cely model s kvalitnymi komponentami bo to vyjde lacnejsie. Teda lacnejsie ak by si si kupoval v obchode veci, na inzeraty sa daju zohnat lacnejsie komponenty.

Nuz hardrock podla mna nema nejaky speci ram moc, ak by si chcel kvalitu tak teda investuj tu desinu celu do ramu. Special sice ponuka dozivotnu zaruku ale to ti negarantuje ze ten ram neprasknes. Ide skor o to ze ti ho vymenia> Ak budes ale chciet fakt jazdit tazky teren tak ti ten lacny ram bude praskat mozno castejsie nez je unosne a v obchode budes peceny vareny ;-).

Myslim ze by si sa mal tym bajkom aspon trochu priblizit cielovemu stavu a nekupovat model za 10 ked na nom chces robit extrem.

Capko
04.03.2006 - 23:47:16
00
cize aky ram za 10 000 ?
05.03.2006 - 07:57:15
00
Podla ceny je dost tazko poradit kedze nemam v malicku ceny komponentov. Skor by som si na tvojom mieste pokukal testy a hlavne nazory viacerych majitelov na inete ( http://www.mtbr.com/ google ...). Ja kebych mal prachy tak by som kupil ram Stumpjumper (ale neviem presne co stoji :-( ). U specialized ramov vsak je dozivotna zaruka len na prveho majitela (podla predajcu v Kaktus biku) takze tam bych po inzeratoch nehladel.

Btw poradil by som ti kupit si najnovsie cislo casaku Velo, je tam celkom fasa clanok o geometrii ramu, co vyznamne vplyva na vlastnosti a urcenie ramu do terenu. Specialized a aj ini slusni vyrobcovia uvadzaju jednotlive dimenzie na webe takze si potom mozes spravit obraz o znackach a o ich modeloch, ktory by ti najlepsie vyhovoval. Plus su tam aj vysledky ankety o Bajku snov ;-) .

Takze prajem vela uspechov pri hladani optimalnych komponentov. *THUMBS UP*

Capko
05.03.2006 - 10:04:18
00
cize aky ram za 10 000 ?


co tak pozret e-shopy :idea:
napr: giant xtc stoji tusim okolo 10 a navyse sa mi zda, ze ho jazdi jano tak by ti napisal o nom nieco blizsie.
trek 8500,...
05.03.2006 - 10:10:27
00
Tak som dnes ukoncil moje rozhodovanie a po tyzdni teoretizovania, troch návštevach predajni a hodine a pol vyberu . Dal som si poradit v predajni SPAIZ a kupil som AUTHOR TRACTION 05 za neuveritelnych 16 litrov. Udajne dobry ram zo slusnou vybavou za dobru cenu. Cez vikend idem novy bike pootriasat do lesa. Na podmienkach a pocasi nezalezi . Ved hobby je hobby...
06.03.2006 - 20:49:27
00
gratulujem :-) ja som videl v blave Author versus 2004 za 14000...


Capko
06.03.2006 - 21:09:12
00
traction za 16 000 sorry ale blbost.RST nie je bohvieco.za tolko by si zohnal spesla HR comp disc 2006 alebo starsi model este lacnejsie.ale ked s nim si spokojny....
08.03.2006 - 13:42:49
00
Tak som nevydrzal do soboty a bol som bike vyskusat uz dnes. V lese je este kopec snehu, bol to riadny brutal. Neverim ze v tom terene by som rozoznal author od spesla. Bol som rad ze som dosiel . Inac pohoda .Bol som v prirode a spravil som nieco pre svoju kondicku. A novy bike ? Viac blata ako laku.
08.03.2006 - 19:42:47
00
Spravil si chybu. :twisted: Velku chybu. Chcel si predsa bike na tazky teren nie? :twisted:
08.03.2006 - 19:54:11
00
ale sak treba s niecim zacat. ja som tiez zacal na niecom podobnom (ale pouzivanom) a uz o rok na tom boli povodne iba skrutky :D . po dlhsej dobe si vyskusaj nejaky iny pevny ram (napr. v mojom pripade gt) a uvidis. author je v terene drevo. ale sak to prijde.
08.03.2006 - 21:23:08
00
keyboard_arrow_up