Vôľa nutná na MTB nieje. Mne vadí, ale čo už. ;-) Cestné tam nedám. Občas treba potlačiť a v cestných by som sa hneď pošmykol a blato ich hneď zanesie. :-)
07.08.2013 - 22:30:40
00
aky velky pohyb do strany je v pohode?
07.08.2013 - 23:53:55
00
Bohato stačia aj na väčšiu nádielku km ;) Priplatením veľa funkčnosti navyše nezískaš a pri Shimano SPD si ani hmotnostne veľmi neprilepšíš :) Žihadlo stanovil hranicu 5000 km, ale neviem čo by bolo na XT lepšie


Xt maju dlsiu zivotnost. mne 520po roku zacali pukat a mali volu na oske a nepomohla ani rozborka
08.08.2013 - 07:13:53
00
aky velky pohyb do strany je v pohode?

Klasické štandardné kufre SM-SH51 dodávané k pedálom by mali mať okolo 4° (SM-SH52 už viac a to 6°). Čo som čítal, tak kufre SM-SH56 by mohli byť bez vôle a odopínateľné vo všetkých smeroch, ale čo som pozrel obrázok, tak si nemyslím, že sú bez vôle. Za túto moju dedukciu ruku do ohňa nedám.

Xt maju dlsiu zivotnost. mne 520po roku zacali pukat a mali volu na oske a nepomohla ani rozborka

To je pravda, za tie roky aj ja mám menšiu vôľu, aj som ju už raz vymedzoval, ale pukanie nepozorujem/nepočujem. A to XT ti drží bez vôle dlhšie? (ale ich cena je šialená... to už radšej M540 čo bude asi konštrukčne podobné staršiemu XT)
08.08.2013 - 09:05:29
00
tiez mam volu , vydrate su aj pedale aj kufre... ked som menil len kufre. vola sa zmiernila ale kusok este bola

Takže po skúšobnej výmene takmer nových kufrov musím povedať, že vôľa sa vymedzila trochu len na pravej strane. Na ľavej noha lieta ako pred výmenou (som nielen ľavoruký ale očividne aj ľavonohý), čiže vlastne skoro nič nepomohlo. Na vyriešenie tohoto problému treba nové kufre, nové tretry a aj nové pedále, čo je už príliš veľká investícia, ktorá musí počkať :(
08.08.2013 - 10:37:23
00
co takl dotiahnut pruzinu?
08.08.2013 - 12:03:32
00
To nepomôže, teraz nedávno som práve povoľoval na pravej strane, bo ak si pamätáš ako ma na štarte na oravskom maratóne vydrbalo na pravú stranu, tak to sa mi stalo v poslednej dobe už viac krát, keďže pravá strana bola oveľa menej vychodená ako ľavá. Ten mechanizmus len ovplyvňuje silu vypnutia. Keď zacvakneš nohu do pedálu, tak mechanizmus je aj tak pritiahnutý na svoj doraz a nechytí lepšie nohu, bo ho ten doraz aj tak nepustí...
08.08.2013 - 12:20:57
00
Stará téma ale oživím. Tiež mám vôlu v jednom pedále dopredu dozadu. Nové tretry aj kufre, dotiahnuté na max. Pedále XTR. Riešenie teda asi už len nové pedále? dík
01.04.2017 - 22:37:43
00
keyboard_arrow_up