pre mna osobne bol jedna z naj podmienok, aby bola kamera co najmensia, a tam je pre session menej konkurencie, ak ti vyhovuje nieco male bez displeja, tak pozri este polaroid cube a sjcam m10, su uz okolo 100ky
https://digitalne-kamery.heureka.sk/polaroid-cube/
https://digitalne-kamery.heureka.sk/sjcam-m10-cube-wifi/
13.04.2017 - 14:37:48
00
S týmto úplne súhlasím. Kamarát si kúpil nejakú lacnú (tých cca 100 eur neni až tak málo) napodobeninu GoPročka s mega špecifikáciami a leží mu akurát tak na poličke lebo v skutočnosti je nepoužitelná :D

Hack3r napísal:
sencor by som nekupil ani rychlovarnu kanvicu...a uz len tym slovnym spojenim "na zaciatok" vies ze casom kupis nieco lepsie, tak preco neusetrit a nekupit hned Session alebo nieco overene? ;)
13.04.2017 - 15:00:14
00
Hack3r napísal:
sencor by som nekupil ani rychlovarnu kanvicu...a uz len tym slovnym spojenim "na zaciatok" vies ze casom kupis nieco lepsie, tak preco neusetrit a nekupit hned Session alebo nieco overene? ;)

No neviem či sa mi oplatí investovať do toho vyššiu sumu, ak by som ju využil pár krát do roka, neviem ako a či by ma to vôbec chytilo a či by som mal aj doma chuť sa s tým nejak dlhšie hrať sa a strihať a upravovať to.Išlo mi o tom mať doma natočené nejaké pekné single, nechcem z toho robiť nejaké profi videa :) , čisto pre vlastnú archiváciu a hlavne aby to nebolo rozmazané. Neviem aké výhody má napr. 2-3 x drahšia Go proo, prípadne iné, či tam je vidno na obraze nejaké rozdiely v porovnaní s týmito lacnejšími značkami, Go pro je značka za ktorú určite zaplatíš dosť a možno, že zoženieš niečo podobné povedzme za polovicu ceny...teda myslým, neverím že sa nedá kúpiť niečo rovnako kvalitné za menej peňazí. A na začiatok, bol myslené skôr v tom význame, že neviem či ma to chytí viac a nie že o rok budem kupovať niečo 2-3 násobne drahšie, to by fakt nemalo význam a bolo by lepšie kúpiť hneď niečo drahšie ako píšeš :) Mňa najviac oslovila tá, čo som dával 1. link https://www.alza.sk/lamax-action-x8-electra-d3860164.htm?catid=18854516#recenze sú na ňu pozitívne recenzie a má veľa príslušenstva...tie čo dával linky mathoso ma nejak neoslovili a zdása mi dobré keď má kamera aj displej, keď si chceš pozrieč v teréne čo si natočil a či ti to vyhovuje, ako to zistiť až doma, že to je zlé :) . A ako som písal tie Go pro a drahšie by som kúpu zvažoval určite dlhšie...určite je tu viac uživateľov lacnejších kamier, možno aj tých čo som dal linky a osobne si myslím, že určite nie je len go pro to naj a všetko ostatné je šmejd, ale skúsenosti nemám, iba to čo som si prečítal nejaké recenzie na nete :)
13.04.2017 - 15:10:52
00
Sencor nieee :) Xiaomi yi 4k sa dá kúpiť za dobrú cenu a kvalitou je lepšia ako lacné kamery.Keby nemám Hero4 tak idem do nej.
13.04.2017 - 15:32:23
00
čiže chceš pár krát do roka použiť niečo z čoho v skutočnosti nič nepoužiješ lebo to bude nepozeratelné? alebo radšej tých pár krát do roka budeš točiť na niečo čo sa dá aj použiť? :)

200€ za kameru nieje vela.....a session je malá s dobrým obrazom (stabilizáciu kašlem takže sa bavíme o gopro hero 4 session :) )
13.04.2017 - 15:33:13
00
misopetrovic a kde som písal niečo také, že chcem len ničo lacné, no zo zlou kvalitou? :) Písal som, že sa mi jedná hlavne o kvalitný obraz aby to nebolo rozmazané, no nechcem zas od toho vrážať moc veľa peňazí, čiže dobrý pomer ceny a kvality. Oslovili ma aj tie lacnejšie, čo som spomínal, no ak by bol výrazný rozdiel napr. v prospech go pro, tak by som skôr uvažoval nad tým, aj keď asi by som ju nekupoval hneď, teda ak by som si to ešte s kúpou neskôr nerozmyslel :) Ale ak by to stálo zato, tak si určte radšej priplatím, no snažím sa skôr nájsť aj niečo ekonomické na mnou plánované občasné a nie každodenné použitie :)
13.04.2017 - 15:57:59
00
ide o to že všetky tie náhrady ako sjcam alebo tá polaroid cobe čo ti tu ponúkajú..sú čisté zlo.. tie kamery v rýchlosti nestíhajú snímať.. sám má jednu takú doma.... ke´d to porovnám so svojím go pro tak listy a ostatné veci v spodnejšej(rýchlej časti obrazu) sú len rozpixelovaná machula... ale pri gopro krásne vidieť cez aký terén to ideš :)
13.04.2017 - 16:00:55
01
vďaka, o takéto informácie sa mi jedná, myslel som že keď je 4K, že bude mať kvalitný obraz, čo možno bude, no pri rýchlych scénach stíhať tie lacnejšie kamery nemusia a môžu sekať, tak potom sa asi fakt oplatí radšej priplatiť... :)
13.04.2017 - 16:07:05
00
Určite sa oplatí priplatiť.Aj keď ju nebudeš používať každý deň tak zábery,ktoré natočíš chceš mať kvalitné.Ešte je možnosť zobrať v Telekome Gopro namiesto telefónu,ak tam máš paušál.
13.04.2017 - 16:16:25
02
Nemal som predtým skúsenosti s takýmito kamerami a ani som si nebol istý, či ma to filmovanie chytí. Kúpil som na Ali za nejakých 60€ kameru Eken a najmä v dobrých svetelných podmienkach ma dosť prekvapila kvalita obrazu. Robím si taký album výjazdov a videá v podobnom štýle ako jaro180, ale vyslovene pre vlastnú potrebu, editujem to na FinalCut ProX.

Všimol som si, že keď pozerám na retina dipleji vyexportované HD video z tejto lacnej čínskej kamery, má spravidla neporovnateľne kvalitnejší obraz, ako absolútna väčšina toho, čo vidím na YT aj z drahých kamier od bežných užívateľov. Myslím, že sa to asi zmrší pri spracovaní videa na YouTube, najmä pri akčných záberoch sú tie "artifacts" a "pixelating" občas úplne strašné. Možno sa to dá nejako obísť, ale zatiaľ mám pocit, že nevydarený pokus zdieľať videá na YT úplne neguje drahé investície.

Nevylučujem, že si časom zadovážim aj nejakú lepšiu kameru, ale myslím si, že vôbec nie je zlý nápad, kúpiť najprv niečo lacné a vyskúšať si vôbec ten celý workflow s nakrúcaním, získaním skúseností aj z editácie a až potom sa rozhodnúť, či vôbec idem investovať do vymakanej výbavy. Na záznam mojich cyklovýletov, ktoré si jedného dňa rád pozriem v hlbokom dôchodkovom veku, mi zatiaľ aj táto výbava úplne stačí. Ak už niekto týmto procesom prešiel a má istotu, že by chcel nakrúcať na úrovni, potom je nákup kamier vyššej triedy správna voľba.
13.04.2017 - 17:17:53
02
Vďaka, aj Marinada tu o tom teraz niekde nedávno písal, ako YT zhoršuje kvalitu videa a dával tam aj foto, na ktorých to bolo jasne vidieť, uvidím, tých 200 € sa mi zas nezdá až tak moc a asi by som šiel už do tohto https://www.mall.sk/outdoorove-kamery/gopro-hero-session + nejaké príslušenstvo
13.04.2017 - 17:29:26
00
Presne tak ... v PC mám čisté bezchybné video a keď to nahrám na YT tak je to rozmazané ... trochu lepšie je nahrať to na FB podľa mňa ...
13.04.2017 - 17:46:56
00
imro1 Pozri si aj http://www.vrga.sk/content/predajne-miesta-4 kôli prípadnej reklamácii ak sa rozhodneš pre Gopro.Ja som bral svoju od http://www.sportovekamery.eu/gopro-hero4-session.Držiaky a príslušenstvo si objednáš aj z Aliexpressu.
13.04.2017 - 18:02:57
00
Na ukážku tu je kúštik videa, čo som nakrúcal ešte v zime.

Hugo v snehu thumb_up0thumb_down
13.04.2017 - 18:47:05
00
Na ukazku treba dat video z rychlej jazdy. V takom pocasi a skoro krokom budu mat vsetky lacne kamery dobre video
13.04.2017 - 19:44:04
02

Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Kamery a príslušenstvo)
    keyboard_arrow_up