Poradí mi niekto ako odstrániť vôľu v orechu DT 240...nejaký nič moc návod je na ich stránke, ale sú tam nejaké prípravky, ktoré nemám nielen ja, ale ani servisy na okolí. Zatiaľ ďakujem.
07.02.2008 - 16:30:44
00
buď je vôľa v ložisku a stačí ho vymeniť.
alebo je vakel medzi ložiskom a oskou - a to je problém.
07.02.2008 - 20:54:37
00
Poradí mi niekto ako odstrániť vôľu v orechu DT 240...nejaký nič moc návod je na ich stránke, ale sú tam nejaké prípravky, ktoré nemám nielen ja, ale ani servisy na okolí. Zatiaľ ďakujem.


Pokial to podla toho detailneho navodu nedokazes rozobrat, tak si asi kategoria "artist" (rozumej umelec s nulovym chapanim pre techniku) a radsej to daj do servisu.
Komplet loziskove naboje sa rozoberaju pomerne jednoducho.
Vacsinu specializovanych pripravkov (lisovanie lozisk) nahradia vhodne podlozky. Nejaky priklad napr. tu http://www.bike-forum.cz/forum/lis-na-l ... forum.html

Tiez typujem na volu v loziskach alebo loziska v orechu budu asi uchytene nejakou segerkou, ktora vypadla?
07.02.2008 - 22:16:03
00
Hm, možno keby si to koleso mal v ruke a išiel podľa návodu, tiež by si sa čudoval, že prečo to tam ide a tebe nie... ale veľkých teoretikov sú všade plné fóra...
08.02.2008 - 12:56:16
00
Hm, možno keby si to koleso mal v ruke a išiel podľa návodu, tiež by si sa čudoval, že prečo to tam ide a tebe nie... ale veľkých teoretikov sú všade plné fóra...


Mozno teoretik, ale v praxy som s DT Onyx aj bez navodu nemal ziadny problem. Na styroch loziskach nasunutych na oske a dotiahnutych dvomi skrutkami nie je moc co pokazit.
Btw. 240 je "no tool concept". Prakticky overene:
kamarat robil udrzbu zadneho naboja vo vlaku cestou na vyjazd :)

A este jeden prakticky typ od teoretika (vseobecne pre loziskove naboje, nie len pre DT), lebo som uz videl pekne doskrkane osky od kliesti/zveraku: Ak povolis maticu na jednej strane a potrebujes povolit druhu, tak treba zakontrovat dve matky (potrebujes jednu navyse zo stareho naboja) na povolenej starne a potom to povolit klucami, Netvrdim, ze vzdy sa to da, ale zatial sa mi to darilo.

Ak si z BA dones to v pondelok na Mlynske Nivy, Ti to rozoberiem :)

Prílohy:

dtswiss.JPG
dtswiss.JPG 59.11 KiB thumb_up0thumb_down

08.02.2008 - 13:46:05
00
za BA nie som...ale rozobrať som to už rozobral...bolo treba viac sily...takže bez toho, aby som tu pokračoval v nejakom kvázi posmeškovaní aj tak dík...s tým "artist"-om si ma pozitívne nakopol... ale neodpustím si :) - 240 je fakt no tool - ale odtiaľ potiaľ...chcem vidieť toho tvojho kámoša, jak mení trebárs to ložisko v orechu, na ktoré sa chystám... (teda za predpokladu, že sa do toho dostal iba holými rukami)...
08.02.2008 - 15:47:13
00
V porovnani s klasiskym nabojom, kde je orech na gulickach a nie na priemysloch (vsetky Shitmano naboje) je servis DTciek naozaj jednoducha "no tool" hracka, takze preto ten artist na zaciatku ;)
Kamos nemenil loziska, len sa mu nepozdaval zvuk orecha.
btw. Ak budes nieco opravovat tak nejaku inspiraciu na naradie/postupy najdes aj tu:
http://www.bikeservis.com/
http://www.parktool.com/repair/instructions.asp
08.02.2008 - 19:09:51
00
keyboard_arrow_up