Ahojte,
Posledny tyzden sa pohravam s myslienkou kupit si BMX.
Problem je, ze mam 28 rokov, nikdy som na BMX nejazdil a uz prvy kolega ked ma videl pozerat bazar po BMX ma vysmial ze sa na tom nikdy nic nenaucim, bo som stary a krivy na to.
Rad by som vedel vas nazor.
Som z BA, nikdy som sa vela nebicykloval, mozno u babky ako maly po vikendoch 2 km na ryby na starom horskom a nikdy som nevedel dobre ani len jazdit po zadnom.
Pred mesiacom som si kupil scott sporster x40, ako pocasie dovolilo par krat zasiel do prace a strasne sa mi zapacilo bicyklovanie. Lenze dusa chlapca, hned som sa chcel ucit skakat. Pozrel 2 videa, po zotmeni vybral bicykel a isiel okolo domu. Prvy obrubnik sa mi smykla noha s pedalov, ukopol som prehadzovacku aj retaz, tak usudzujem ze to na mojom terajsom biku skusat dalej nebudem.
Nieco taketo:
i.ebayimg.com
Do prace to mam 7km. Je to pre BMX vela? Nechcem na tom robit salta, moja predstava je pomalicky si zajst do prace, skocit si sem tam daky obrubnik a citit sa fit. AK by to bolo vela na BMX, tak si vyst na hodinku von ci do skate parku, trochu si poskusat a stastny sa vratit domov.
Ked som bol mensi a rovesnici jazdili na bmxkach, nemal som na to peniaze, ale viem ze sme cele dni travili po dvoroch kde sa oni ucili. Ma to zmysel ako dospely chlap s rodinou sem tam si vyrazit na hodku?
Pripadne poradit pri vybere, pozeram bazarove do 200eur
19.04.2017 - 12:01:34
01
kriza stredneho veku sa to vola, akurat ju mas trocha skoro
19.04.2017 - 12:07:20
04
jedna staršia reakcia na podobnú otázku z nejakého fóra:
"The question is really - "how old is too old to have fun"?
I ride BMX (age 35) and ride with others that aren't teenagers and the age range is 25 to 50 - at our Xmas party seeing a guy in his mid 40s do his first front flip was a sight to behold and truly inspiring!!!
I used to think that BMX was only for the teenagers but now totally don't think that way since taking it up.
I think people have that perception because when our generation were young there were no adults riding BMX as it hd only been invented in the late 70s / early 80s. Now there is this thought that as we didn't see any adults on BMXs back in the day that adults shouldn't ride BMX now even if they grew up doing it. But if you look hard enough you will find a very active race scene with people of all ages racing regularly and a very active park scene also and in terms of a sport, in many ways it is far more demanding than MTBing. I see no reason why there is an age restriction on this aspect of cycling - that's just silly!"
19.04.2017 - 12:35:44
01
Na toto mam Konu Unit. V praci sa o to az tak nebojim, daju sa na tom pojazdit ba traily, da sa na tom zajst do Viedne a naspat, daju sa na tom poskakat i mensie skoky i vyskakakovat na schody/lavicky/stoly. Do 200 eur to nie je ale zase je to univerzal a funbike.
19.04.2017 - 12:49:27
00
Neuvazoval si skor o nejakom dirte? Lebo 7km do prace na BMX sa mi zda trochu moc. Nie nemozne, ale urcite nie pohodlne. Urobit si nejaky dirt, pripadne uvazovat co so sedlovkou a mas pouzitelny kompromis.

Lenze pokial chces jazdit do prace a zaroven obcas skakat v skate parku, tak to bude vzdy kompromis.
19.04.2017 - 12:51:43
00
paso428 absolútne neuvažuj nad tým, že by si bol na to starý.. rob to, čo ťa baví, na čo máš chuť a čas.
Keď si si povedal, že BMX, bolo za tým rozhodnutím ešte niečo iné, okrem tej nostalgie?
Lebo BMX je veľmi špecifický bicyklík, ktorý sa správa inak ako nejaké dirťáky a aj jazda na ňom jak napísal matko a andrejko je trochu iná. Nemá zmysel ti tu vysvetlovať, v čom je to iné, pokiaľ nevieš dobre jazdiť ani na MTB, ale skús sa zamyslieť na použitím toho BMX. To tu už chalani napísali.

Ak chceš jazdiť iba na BMX a to ti "učarovalo" tak choď do BMX.
Je toho dosť na výber, napr.
- http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-bmx-dirt-street/297744/vandals-troop-2013.html
- http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-bmx-dirt-street/297626/predam-bmx-znacky-gt.html
- http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-bmx-dirt-street/297101/bmx-agang-pimp-10-.html
Ale potom aby si si vybral aspoň správnu veľkosť daj info, aká si výška/váha...

Trochu inšpirácie...

How to Jump and NOT Suck thumb_up0thumb_down
19.04.2017 - 14:30:48
00
Dakujem pekne za odpovede, ani som netusil ze to tu tak zije.
K odpovediem, ta kriza je mozna sakra, ale ak si to tak vezmes, nesom taky stary na to aby som zacal, o 10 rokov to uz bude daco ine ..., a obliekam sa rovnako ako ked som mal 17, tak jemne nadych skejtaka.

Zahranicne fora som precital vsetky, skor ako som sa pytal tu, len ja mam pocit ze na slovensku je vsetko ine jak vo svete ... :D
Vela ludi tam pise ze ci sa po 30 napr. vratit k BMX, malokto pisal ze na tom sedel 2x v zivote, a + tie komunity. Si viem predstavit ako pojdem do petrzalky do skate parku :D

K tomu dirt, musim pozret, som total novacik do bikov, neviem ani vsetky pojmy.
Si myslel ze ten moj sa da prerobit trochu aby som si sem tam vedel skocit, pripadne ucil sa skakat? Lebo ked som to naposledy skusal mal som pocit ze ho strasne nicim.

Inak mne moj bike vyhovuje na cestu do prace, takze na tej BMX by som naozaj nemusel jazdit tych 7 km, cisto odreagovanie okolo baraku street a domov, pripadne tie skate parky keby som nasiel tragedov ako som ja.
19.04.2017 - 14:43:01
00
Dublinboy napísal:
paso428 absolútne neuvažuj nad tým, že by si bol na to starý.. rob to, čo ťa
Ale potom aby si si vybral aspoň správnu veľkosť daj info, aká si výška/váha...

180cm / 77kg
19.04.2017 - 14:46:00
00
What Is A Dirt Jump Mountain Bike? thumb_up0thumb_down

Toto je dirt jump. Da sa s tym vyblaznit aj v parku. Aj vselikde inde. Ako hovoril chlapik, je to prerastena BMX. :-)
19.04.2017 - 15:21:27
00
A viete mi nejaky ten dirt odporucit? Neviem ci je s pravidlami fora postovat odkaz z bazosu, ale napr som nasiel za 200 Author A-gang MTB s MZ1 vidlou.
Splnilo by to moje ocakavania? Prezije to moje neuspesne skoky+odvezie ma do prace?
21.04.2017 - 21:49:39
00
V pohode to postni
21.04.2017 - 22:09:04
00
Presne nad tymto uvazujem aj ja, okrem jazdenia v lese by som chcel skusit aj nieco a preto rozmyslam ze by som si kupil nieco na poskakovanie si v meste. Neviem sa ale rozhodnut medzi BMX a dirt/street. Na jednej strane sa s bmx asi lepsie skace ale zasa k dirtu mam blizsie aj co sa tyka rozmerov. Takzez sa podla mna skusenosti z dirt/street budu dat lepsie aplikovat na enduro. Takze moja otazka, kupit BMX, dirt alebo jazdit street na endure?
21.04.2017 - 22:39:05
00
Hosť napísal:
Splnilo by to moje ocakavania? Prezije to moje neuspesne skoky+odvezie ma do prace?


Počítaj s tým, že nikto a vlastne ani ty nevieš čo sú tvoje očakávania.

Áno, na dirte sa dá skákať a prežije ja pády (samozrejme s nejakými rozumnými limitmi)

Do práce odvezie. Nie tak rýchlo a pohodlne ako cros, ale keďže riešime kompromis, tak lepšie ako bmx
21.04.2017 - 23:00:53
00
https://sport.bazos.sk/inzerat/72522916/Author-A-gang-MTB-s-MZ1-vidlou-a-hydraulickymi-brzdami.php
23.04.2017 - 19:52:32
00
Mat 28 tak zacnem s hocicim :) Inak na blbnutie o akom si pisal som videl idealny bike v bazari, ale uz je asi predany http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-pevne-a-hardtail/294831/author-prokop.html Doporucujem nieco v tom style
23.04.2017 - 20:16:27
00
keyboard_arrow_up