Ahojte. Mal by som tri otázky.
1. Zaseklo mi prednú odpruženú vidlicu v uzmaknutej pozícii a nedá sa prepnúť. Na vidlicu mám dva prepínače (neviem ako to inak nazvať), jeden s nápismi LOCK a OPEN (slúži na uzamknutie vidlice) a práve s týmto už nič nenarobím, vidlica je stále uzamknutá. Druhý má nápis RELOAD a absolútne netuším na čo slúži.
2. Ľavý pedál sa mi neustále uvoľňuje (konkrétne šrób, ktorý drží pedál v stredovej osi). Nedotiahol som ho až na max. keď už s ním nedokážem pootočiť, lebo som sa bál, že by som trhol šrób (vôľa tam ešte je, ale už sa naozaj bojím, že ďalšie otočenie by strhlo závity).
3. Prehadzovačka (predné trojkolo) mi blbne. Pri preradení z najväčšieho kolesa na stredné chrapčí a neprehodí reťaz (väčšinou, občas prehodí). Musím vždy zaradiť najmenšie koleso a potom preradiť na stredné (tam by som mal asi nadstaviť prehadzovačku http://www.bicykle-predaj.sk/index.php?clanok=nastavenie_prehadzovaca_bicykla.php&menu=7).
11.04.2017 - 08:47:41
00
1. zrejme sa ti zasekol/pokazil uzamykaci mechanizmus, a to druhe nie je reload ale PRELOAD a je to na predpatie pruziny ale mozes tym tocit kolko chces a takmer ziadny rozdiel tam necitit

2. cize sa ti neuvolnuje pedal ale kluka. Tak ho dotiahni na max, pripadne kvapni loctite na zavit.

3. to nie je prehadovacka ale presmykac, a ano treba to nastavit.

.. myslim ze bude najjednoduchsie zobrat to do cykloservisu lebo zrejme sa v tom vobec nevyznas :)
11.04.2017 - 08:59:31
00
Nie, nevyznám sa. Ten pedál by som zvládol dotiahnuť na max. alebo tam dať lepidlo. Možno aj prešmykač by sa nejako dal, ale vidlica je na servis.
11.04.2017 - 09:09:27
00
2. Tipujem ze tam mas stvorhran. Tam je viac domacich rieseni, ako napriklad ten loctide, pripadne aj sekundove lepidlo som uz pocul, alebo dat bike nabok, odspodu podlozit a namlatit tam tu kluku kladivom.
Ja som vzdy skoncil pri kupe novej kluky a stredu
(uvolnuje sa, lebo tam je mala vola a ako pedalujes, tak to po kuskoch odkrutis. A nevies povedat ci je vyvaklana kluka, alebo stred)
11.04.2017 - 09:10:27
00
Ty mas 2016 bike? To je este v zaruke, nie? Tak sup do servisu, nech to v ramci zaruky vsetko opravia a vobec to neries
11.04.2017 - 09:11:43
01
Je to nový bicykel, ale reklamáciu sa mi veľmi riešiť nechce. Som z Prievidze a najbližší obchod je v Trenčíne (aj to len sprostredkovateľa, oficiálna predajňa je až v Ostrave).
A áno, je to štvorhran.
11.04.2017 - 10:43:50
00
ked nechces riesit reklamaciu a netrufas si to vyriesit sam tak zbehni do nejakeho servisu v Prievidzi. Nejaky tam urcite bude.
11.04.2017 - 11:01:36
00
Tak kľuku pedála dotiahnuť zvládnem.
Na prešmykovač by som mal dotiahnuť (uvoľniť) lanko, aby reťaz plynule chodila (dorazy sú v poriadku, keďže reťaz nepadá).
Len tú vidlicu budem musieť poriešiť. Neviete, aká by tam bola cena? Vidlica je SR SUNTOUR XCM 100 HLO.
11.04.2017 - 14:08:14
00
tak co sa tyka vidlice skus https://www.youtube.com/watch?v=jSOMi-94ciM


Naposledy upravil bajobb dňa 12.04.2017 - 19:08:09, celkovo upravené 1 krát.

11.04.2017 - 16:19:36
00
Takéto video so hľadal, že ako môžem dať dole ten plast. Či to je na závit alebo len silou. Skúsim, hádam to uvoľní odpruženie. Ďakujem.
12.04.2017 - 14:23:30
00
dobi235 napísal:
1. zrejme sa ti zasekol/pokazil uzamykaci mechanizmus, a to druhe nie je reload ale PRELOAD a je to na predpatie pruziny ale mozes tym tocit kolko chces a takmer ziadny rozdiel tam necitit

2. cize sa ti neuvolnuje pedal ale kluka. Tak ho dotiahni na max, pripadne kvapni loctite na zavit.

3. to nie je prehadovacka ale presmykac, a ano treba to nastavit.

.. myslim ze bude najjednoduchsie zobrat to do cykloservisu lebo zrejme sa v tom vobec nevyznas :)



Prosím ťa, a ktorý loctite mám použiť na ten závit? Je ich viac druhov (mne by tam najviac asi pasoval loctite 2700, ale nie som si istý).
24.04.2017 - 14:41:06
00
keyboard_arrow_up