Nerobil by som to :) .. olej do brzd , ktore pouzivaju brzdovku nie je uplne dobry napad.
28.04.2017 - 12:56:18
00
ale teoreticky to fungovat bude. Moze sa ale asi stat, ze prestanu brzdit, ak sa prilis zohreju...
28.04.2017 - 13:00:47
00
to Kuffor: ani si neuviedol, ake mas vlastne brzdy. Takto ti mozem poradit len, ze si to nakukaj na youtube a ak si zrucny, kup si na to sersám a urob si to sám. Alebo zanes do servisu...
28.04.2017 - 13:02:16
00
Ja by som si skontroloval na prednej brzde kotuc a prasiatko, zeci niesu nejake stopy po kamienku ktory mohol nestastne skocit do diery kotuca a nasledne zaseknut brzdu, a pri pade koleso povoli a kamienok vypadne, podla mna sa moze nieco take prihodit aj ked je to taka mizerna sanca ako vyhrat loteriu, ale moze sa stat.
28.04.2017 - 13:05:44
01
bady007: tak nejak .. zatial mam prakticku skusenost s trochou oleja v packe. Lepsie to mazalo tesnenie, ale cez noc to trochu zatuhavalo. Ale tak bol to olej na retaz :lol: .. tereticky vidim 2 problemy .. ta teplota a ci tesnenia nebudu mat problem s prisadami v oleji.
28.04.2017 - 13:26:58
00
Nic netreba na tych brzdach menit a odvzdusnovat. Pokial sa koleso toci a nic ho nebrzdi, tak je vsetko v poriadku. Samo od seba sa nezasekne. Zaseknut sa moze jedine ak Ti don vlezie konar alebo v extremnej nahode nejaky kamienok do brzdy ako spomina mireq1.
28.04.2017 - 13:29:42
00
tak zatial to samo nebrzdi len po vsetkych tychto prispevkoch mam strach vobec sadnut na bike :D ... inak jediny zvuk aky predna brzda vydava ze take ako keby cinkanie kovu o kov ...neviem ci to sposobuje kotuc alebo co
28.04.2017 - 13:36:47
00
Take cinkanie moze byt sposobene trocha nerovnym kotucom, narovnaj ho alebo nechaj tak, samo to brzdit nebude
28.04.2017 - 13:50:26
00
Kuffor : cinkanie je otravna klasika dosticka o kotuc. Nemusis si vsimat
28.04.2017 - 14:11:45
00
blbost - kotucovky jazdim snad 15 rokov. a skor som sa bal ze sa mi seknu mechaniky (ale tiez nie same od seba - a nikdy sa to ani nestalo, ani nikomu z okolia) ako hydraulika. mam 10 rocne avid juicy 7 ktore maju DOT4 ( brzdova kvapalina) nikdy nezazili servis, nikdy nebola kvapalina menena a brzdy stale funguju. dokonca aj pri dlhsom zjazde packa netvrdne. skor stracaju ucinok. a nikdy som ani nezachytil ze by sa niekomu pocas jazdy brzda - akakolvek - sekla sama.

a bez prilby ani na rozky - to snad len zartujes ze po takom pade sadnes na bike bez prilby - nevymyslaj kraviny so zasekavajucou brzdou. kup si prilbu a uchyt ju na hlavu tak ako ma byt. potom sa budes citit na biku bezpecnejsie a snad prekonas aj tych 20km/h.
keby som ju pred 6 tyzdnami nemal tak si vyberam kamienky z hlavy.
28.04.2017 - 17:26:32
00
a) vlhkost (voda) v hydraulike sa sprava presne opacne ako pises. Pri zahriati sa odpari. Kedze plyn je lahko stlacitelny, packy pojdu po gripy a bajk nebude brzdit.

b) aj keby sa hypoteticky brzdy spravali ako pises, ze voda by sposobovala vysunutie piestikov (co sa urcite nespravaju) tak by ti zacali brzdit pomaly postupne az by si zastal. Urcite by ta zrazu nezastavilo.

c) Nikde nepises ake mas vlastne brzdy. Pri Shimane ani zavzdusnenie nie je nejaky extra problem. Vzduch prejde do expanzky a ficis dalej.

d) proste si kup prilbu a trenuj dakde na luke nudzove brzdenie. Nedavaj vahu do predu, zaves sa za zadne koleso, zadok naplno a predok skusaj kam ta az pusti aby ti nezdvihlo zadok.
29.04.2017 - 07:15:46
02
Po úraze hlavy je možné, že ti jedna ruka stlačí páčku bez toho, aby si o tom vedel. Takže kup si určite integralu a postupne ďaľšie chrániče.
30.04.2017 - 00:15:26
00
keyboard_arrow_up