Zdar, chcel by som začať jazdiť.
Potrebujem bike a potrebujem sa od záklaných vecí učiť správne jazdiť.
Kedysi som mal ht a jazdil som si také jednoduché lesíky, po meste a sem tam nejaký malý dirt (neviem či je to označenie správne taká lavica to bola).

Viete mi poradiť ako začať?
Prípadne je možné mať bike na ktorom sa dá aj šlapať po lese aj dať DH, alebo je to úplná hovadina?
27.04.2017 - 23:38:10
00
K tomu biku ... mozes pozriet moderne endura na ktorych co to poslapes i pozjazdujes. Geometriou, vybavou a hlavne jazdnymi vlastnostami su na tom lepsie ako zjazdaky zpred par rokov (cca 10 a viac).
Ak to chces zjazdovejsie tak pozeraj nieco agresivnejsie, mozno 170 zdvih vpredu.

Prva moznost - ako by som to robil ja
Keby som vedel ze chcem jazdit dh a nemal zatial ziadne navyky tak jazdim najskor bikrosku. Najdem si najblizsiu drahu, ceknem ludi co tam chodia, kupim vhodny bike a skusam jazdit. Necham si poradit. Pomedzi to kupim trailbike na ktorom davam dlhsie i technickejsie vyjazdy. A pomaly si hladam dh partiu ci klub. Kupim dh, jazdim na treningy, kempy, svetaky, kupujem superauta a tak.

Druha moznost - ked nemam vhodny bike ani peniaze a ani cas
Najdem si partiu co v okoli stavia idealne legalne traily a zacnem chodit na brigady. I na aktualnom biku. Casom nieco pochytis, nieco si skusis, mozno ti obcas daju i bike na skusku a hlavne ta namotaju na kupu biku a jazdenie s nimi.

Tretia moznost - ked mam kamosa
S kamosom/kamosmi si kupite dh biky a zacnete jazdit, zvysok ako stvrta moznost

Stvrta moznost - ked nemam kamosa
Kupis si dh a zacnes jazdit. Hladas si info kde sa da jazdit, pozeras videa, casom na trailoch a forach spoznavas ludi, zrazu mas partiu s ktorou jazdis dh. Casom si i tak kupis amen bike (pripadne elektro)

Piata moznost - pozer
Kupis si bike a casom zistis ze to dh co na nom jazdis nie je dh, ze si si radsej mal kupit trailbike, ze integrala z teba alfasamca nespravi. Daco mozno skocis a o 15 rokov sa budes zbavovat nepotrebneho este povodneho biku oblepeneho monster nalepkami


Ber z rezervou, o dh neviem nic.
28.04.2017 - 00:36:08
08
Na to ze nevies nic celkom vycerpavajuca odpoved za co dakujem.

No ale pr otazok.

V akom cenovom rozpati mam pozerat bike? Urcite mi staci aj nejaka jazdenka viem to s kamosom zrepasovat.

Mam este stare dt to by sa dalo mozno na tu bikrosku. Som z Pk myslim ze tu v okoli sa da.
Len nemam tolko casu, viem ze sa dostanem jazdit tak 1-2x za tyzden max. Zivim sa sportom a robim toho dost no bike bola vzdy taka srdcovka aj ked som sa tomu dlho nevenoval.

Da sa tu cez forum nejak najst ludi co kde jazdia? Lebo to mi znie ako dobry napad dat sa s niekym dokopy.
28.04.2017 - 10:53:22
00
Este jedna vec,je nejaky zasadny rozdiel medzi freeride a downhill?
Myslim v biku a v tom ako to jazdit.
28.04.2017 - 10:55:20
00
neries skatulky.... DH,FR,AM alebo neviem co este. Kup si pre zaciatok nieco univerzalnejsie a potom uvidis. Nikto ti neporadi ze co ti naozaj sadne a ani to ze v akom cenovom rozpati.
28.04.2017 - 11:18:26
00
rockstedy napísal:
Zivim sa sportom a robim toho dost no bike bola vzdy taka srdcovka aj ked som sa tomu dlho nevenoval.

Koľko máš rokov?
30.04.2017 - 12:55:24
00
28
30.04.2017 - 13:09:12
00
Moja rada: kúp si moderný (súčastná geo na Allmountain/Enduro použitie) bajk na 150-160 zdvihoch, užiješ si s ním ďaleko viac zábavy (myslené v kontexte univerzálnosti). Som presvedčený, že v tvojom veku začínať z plnokrvným DH je slepá ulička.
btw v bazároch su tony nepotrebných DH bajkov...
01.05.2017 - 23:00:33
00
keyboard_arrow_up