Nazdar. Viete mi niekto poradit nejaku sadu naradia s ktorou by som spravil v podstate vsetko?...nejde mi o opravy hightech bajkov ale o normalne horske cestne mestske bicykle pre normalnych ludi :D :D :D
06.05.2017 - 09:37:08
00
Pokiaľ to budeš opravovať v dielni tak žiadnu sadu nepotrebuješ. ale normálne náradia. Ak to chceš opravovať v teréne tak musí obsahovať nástavce na všetky veľkosti skrutiek na biku
06.05.2017 - 10:44:26
00
Ak to chceš opravovať v rusku stačí ti kladivo.
06.05.2017 - 10:53:51
01
mirec321 napísal:
Pokiaľ to budeš opravovať v dielni tak žiadnu sadu nepotrebuješ. ale normálne náradia. Ak to chceš opravovať v teréne tak musí obsahovať nástavce na všetky veľkosti skrutiek na biku


Asi som to napisal trosicku blbo...chcem si zriadit taku minidielnu kde by som daval dokopy bajky pre priatelov cize ide mi o normalne naradie...tou sadou som myslel to ze daju sa kupit kufriky s naradim a len som xcel poradit ci mi vie niekto nejaky odporucit kde by bola v podstate vsetko co potrebujem...diky
07.05.2017 - 08:31:38
01
Pozri na stranke Decathlonu kufrik Btwin. Myslim, ze ho spominali, ze obsahuje väcsinu potrebnych veci a nestoji vela (cca 30-40 € sa mi zda).
07.05.2017 - 09:07:35
00
Ten kufrík z Decathlonu kopu vecí nemá a vyzerá, že toho veľa nevydrží (pri častom používaní). Tiež som riešil pred pár týždňami toto. S kľúčmi je to blbé v tom, že keď chce človek všetko, tak si musí priplatiť. Lebo vždy niečo zásadné chýba. Výrobci sú v tomto vychcaní. Napríklad nižšie sady neobsahujú torx, alebo iné veci. Napríklad rôzne typy kľúčov na stredy. Kúpil som toto:
http://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/sady-naradia/super-b-tba3000-sada-naradia-30-ks.html (sú aj iné lacnejšie sady, ale tento bol zrovna vo výpredaji)
A k tomu dokúpil ešte gola kľúče (tie určite treba minimálne pri rozoberaní orecha a pod). Tajne dúfam, že mám všetko, ale keď pozerám na mamin bicykel, tak ani nie...

07.05.2017 - 10:07:45
00
Čo konkrétne ten z decathlonu nemá? Mne tam chýbal tuším nejaký jeden kľúč a kvôli tomu by som nepovedal, že chýba veľa.

Skôr by som uvažoval, že čo s bikom chceš robiť a aj že s akým bikom a podľa toho vyberať
07.05.2017 - 10:53:30
00
no ved to ze netusim kto mi aky bike donesiem tak aby som bol dostatocne pripraveny...je mi jasne ze asi neexistuje kufrik kde je uplne vsetko na uplne vsetko ale aspon z 90% take veci ako torxi ci golu by som neriesil lebo to uz davno mam a ak aj nie tak toto nieje problem dokupit kedykolvek kdekolvek skor mi ide o rozne druhy stahovakov a podobneho specializovaneho naradia
07.05.2017 - 11:05:08
00
No len to sa bavíme o tom, že servisovanie jedného bajku a servisovanie rôznych bajkov. Je tam napríklad len sada na Hollowtec, keď bude treba rozobrať iný typ stredu, tak začne dokupovanie a kľúče nie sú lacná záležitosť. Hentie sady čo má Decathlon, tak to je v podstate len na bajky ktoré predávajú oni. Nie je dôvod pre nich tam dávať niečo navyše. A to hovorím ako človek čo tam chodí pomerne dosť často nakupovať. Proste na seriózne servisovanie bajkov sada za 36€ rozhodne nie.
07.05.2017 - 11:10:47
00
Ja by som to neriešil žiadnym kufrikom, nikdy nenájdeš ideálny stav kufriku. Najlepšie dokúpiť vedcami čo si myslíš že budeš potrebovať a uvidíš časom čo ešte potrebuješ a dokupiš.
07.05.2017 - 11:58:04
00
Len problém je v tom, že náradie po kusoch je drahšie ako kufríkové sady. Z môjho pohľadu za rozumnú cenu dobrú sadu (cca okolo stovky) a zvyšok podľa potreby dokúpiť.
07.05.2017 - 12:12:58
00
Zbytočné budeš platiť za kufrík aj tak ho nepoužiješ lebo všetko budeš mať uložené tak aby si to mal po ruke a nie aby si to kládol ešte naspäť do kufriku.
No a že je drahšie? Ťažko povedať často krát je tam to čo nepotrebuješ. Keď hľadáš nájdeš aj dobre náradie i v dobrej cene a máš to čo potrebuješ. To je môj názor.
07.05.2017 - 12:20:34
00
Neberiem ti ho, ale stále sa tu bavíme o tom, že servisovanie vlastného biku/bikov a servisovanie rôznych bajkov s rôznymi komponentami. Keď človek rieši len svoje veci, tak nie je problém ako sa s tým vysporiadať a kúpi presne to čo potrebuje. Či už v kufríku, alebo samostatne. Otázne je to pri druhom prípade...
Ja som si to prepočítaval čo sa mi viac oplatí a bolo to hold drahšie...
Napríklad keď si dám len skutočne to najnutnejšie pre moje bajky, tak sa už dostávam na nejakú sumu 60€:
i.imgur.com
A keďže servisujem bajky aj mojím rodičom, tak s týmto si nevystačím a potrebujem ďalšie náradie.
07.05.2017 - 12:38:39
10
Nebudem ďalej rozvíjať flame za svojím si stojím :handshake:
07.05.2017 - 13:48:03
00
Nechápem... ja tu nikde nevidím flame... len normálnu diskusiu...
07.05.2017 - 14:00:13
00
keyboard_arrow_up