Kurča. Tá dotka tam bola okolo 4 hodín, zajtra skúsim ten olej
02.06.2017 - 23:07:29
00
Na slx som raz utrhol hadicu a ked nebolo nic ine po ruke, tak som brzdu nalial vodou a jazdil dalej cely tyzden. Vsetko fungovalo a nic som neznicil ;)
02.06.2017 - 23:30:39
00
voda asi nie je agresivna k tesneniam ...
02.06.2017 - 23:32:36
00
Odkedy je brzdova kvapalina agresivna voci plastom a gumennym tesneniam? Sak ju mam roky v aute a nic nerozozrala. Inak by sa vsetky hadice a tesnenia museli vyrabat asi z dreva.... Jedine na co treba davat pri brzdovke pozor je lak. Normalne treba system preplachnut mineralnym olejom ktory tam patri a jazdit dalej. Ja by som sa toho nebal teda. Ak aj nieco brzdovka vysusila, tak olej si to zas namaze.
02.06.2017 - 23:53:53
01
Mám podobný názor ako BAJurajK ale viete mi niekto povedať prečo tá brzda tvrdne a nechce brzdiť?
03.06.2017 - 00:02:05
00
Môžem do nej naliať hociaký minerálny olej či musí byť len od shimana?
03.06.2017 - 09:20:39
00
BAJurajK brzdova kvapalina je nieco ine ako mineralny olej a ano, je agresivna voci urcitym plastom. Tak ako mozes mat napr. riedidlo C6000 v PE flaske, tak do ABS flasky by som ho nalievat neodporucal. Argument ze ked to nerobi nic platom v aute tak ani plastom v biku je argument hodny cloveka co dava do brzd vodu a este na tom jazdi tyzden.
03.06.2017 - 17:44:59
01
😱
03.06.2017 - 19:39:37
00
Stalo sa mi na uplne novych Shimano Deore XT brzdach: Pri stlaceni pacok na doraz som zistil ze lava packa pri stlaceni puká-kliká uplne pri konci. Pravá ide ticho ako má.

Pozeral som sa baterkou po packu a je tam taky valcek ktory pri stlaceni na doraz cca milimeter-dva ako keby horsie zapadne a urobi to klikavý-pukavy zvuk. Pravá je ticho.

Na tychto brzdach sa da na packach nastavit vzdialenost pacok od gripov ktoru si sam uzivatel moze menit, Tak som to skusil lebo som myslel ze ten zvuk prestane.. ale neprestal ked to nastavim akokolvek tak stale pri stlaceni lavej packy na doraz to jemne pukne/klikne (klikavy zvuk). Skusal som aj silikonovy olej tam streknut a pomackat to x krat a nic, zvuk stale pretrvava. Ako keby to bola vyrobna chyba. Brzdy su fungl nove, este nie su ani zabehnute, maju cca 2kilometre najazdene ale nemyslim si ze keby som ich zabehol ze by si to sadlo a ze v tej lavej packe by si ten valcek sadol alebo proste ze by sa to upravilo. Mate nejake navrhy este? Okrem toho ze reklamacia a vymena to je jasne ale az posledne riesenie. Dakujem.
08.06.2017 - 11:35:18
00
Ja mam starsie SLX a robia presne to iste - bral som to ako fakt a neriesil to
08.06.2017 - 11:37:52
00
Nasledovala vymena brzdovej packy. Cena packy cca 30eur plus nahodenie a odvzdusnenie brzdy. Ako nove. ⚓
15.06.2017 - 14:38:59
00
Chalani, na novej brzde SLX(predná) sa niekedy počas jazdy vyskytnú hrozné vŕzgavé zvuky, akoby ostávala privretá čelusť, po pár sekundách to zmizne. Je nejaký fígeľ ako na to doma alebo musím poslať na reklamáciu? Nechce sa mi to rozoberať... :)
17.06.2017 - 07:14:31
00
Zvuk ide z packy alebo z brzdy? Kotuce mas tiez nove? Pises ze nove brzdy a zacalo to robit hned ako si ich prvy krat pouzival? Skus lepsie popisat zvuk alebo sem daj zaznam toho zvuku.
17.06.2017 - 20:05:43
00
Zvuk ide podľa mňa určite z brzdy, t.j. od kotúča. Presne tak, pri prvom použití brzdy. Kotúče tiež nové. Zvuk je to ako keď vŕzgajú staré dvere na šope :D bohužiaľ neviem teraz urobiť nahrávku...
17.06.2017 - 21:19:45
00
Mas nove SLX brzdy a nove kotuce? Shimano platnicky alebo nevies ake? Lebo shimano platnicky ked sa dlho nejazdi napriklad ked ten bajk mali dlho (pol roka-rok) na predajni tak shimano platnicky potom zacnu piskat. vacsinou staci trocha pojazdit, dat par kopcov a prestane to.

Mne sa stalo v minulosti ze ked som cez zimu nejazdil a mal som fungl nove platnicky aj brzdy a potom som isiel na bajk a piskali.. aj xtr a zee bzdy to je jedno ked mali shimano platnicky..

Riesil som to kupou novych Shimano platniciek pred kazdou sezonou alebo mozes kupit ine platnicky ako Shimano.

A vrzgave zvuky mozno myslis piskanie platniciek/kotucov? A vzdy to robi na zaciatku par sekund ked zacnes brzdit pokazde a potom to prestane alebo vzdy ked zmacknes packu to robi? Nove brzdy brzdia potichu nema tam nic vrzgat/piskat. Skus ich poriadne prebrzdit, par krat to spusti dolu kopcom a poriadne zabrzdi mozno to prestane.
Je tazke ti poradit ked nepocujem ten zvuk ale ked si kupoval novy bajk tak predtym ako si ho zaplatil si sa mal ist previest nejaku testovaciu jazdu aby si zistil co a ako.. ty si sa nepreviezol alebo to nerobilo a zacalo to az neskor? A jazdil si v dazdi a po mokrom a zistil si to teraz?
17.06.2017 - 22:04:08
00
keyboard_arrow_up