Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 818 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1109
stallyn napísal:
Inac oko je to unich s RX lebo na stranke nemaju na ktore ide klip na ktore normal vnutorny a na ktore insert vnutorny ?


Neviem. Ale tu ti isto poradia www.sagitta.sk. aj dobre ceny maju
07.06.2017 - 16:32:05
00
thx
07.06.2017 - 16:48:32
00
Stoja za tie peniaze?Alebo si mám radšej priplatiť za tie Uvexy.
07.06.2017 - 16:54:49
00
Pracovné okuliare nosim v práci iba zriedka,ale mám kvalitné,značku netušim,musel by som sa pozrieť. Ale niekedy sa mi páčila značka R2,aj som ich nosil,mali parádny servis na náhradné diely,nemusel si človek hneď kúpiť nove okuliare,neviem či to ešte majú. No potom trošku pokašlali dizajn tak som sa popozeral po iných. Jazdim jedine Fotochromatic. No časom sa mi na zorniciach robil čudny efekt,akoby sa na niektorých miestach roztiekli,a všetka guma sa rozleptala od potu. Ale stále ich mám ešte v práci,tam ešte doslúžia.

http://www.r2.cz/bryle/

Nakoniec som vybral značku Tifosi,hned som zobral aj imidžovky a po 3 rokoch som stále spokojný,zatial fungujú ako maju,nič sa nerozpúšta(guma na R2-kách :) od potu) nič nieje poškriabané atď.

http://www.tifosioptics.com/

Prílohy:

dolomite2_blackwhite.jpg
dolomite2_blackwhite.jpg 42.28 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2017 - 16:58:50
01
Podľa mňa a z vlastnej skúsenosti: nosil som viacero značiek, momentálne mám fotochromatické shimana a kvalita skiel, myslím, že taký priemer, nie sú vyslovené zlé, ale mal som aj lepšie. Myslím, že sa oplatí priplatiť za značku, ktorá sa špecializuje na výrobu okuliarov a nie takú, ktorá robí všetko :). Najlepšie čo som mal, boli fotochrmy o Julba, tie boli minimálne o triedu, alebo 2 vyššie od Shimana, ale zas stáli viac, takže to nebol ich rovnocenný konkurent. Neviem ako sú na tom tie Uvexy, no ak chceš kvalitu, tak sa oplatí priplatiť. PS: s týmto zas určite nebudú mnohí súhlasiť, ako písali v téme čo vám priniesla poštárka :) , ale to je ich vec. Kto toho vyskúšal viac, od lacných až po nejakú top značku, tak si rozdiel určite všimol :) a či to stojí za tie peniaze, na to si musí každý odpovedať sám :)
07.06.2017 - 19:47:32
00
To ma práve na tých Shimanách odrádza, že robia všetko, na rozdiel od Uvexu.No dizajnovo sú krásne a aj cena je prijateľná.Pôjdem teda do Uvexov, snáď ma nesklamú🙂.
07.06.2017 - 20:51:15
00
Jezus napísal:
Myslim, ze Pali65 tu uz raz pisal k tejto fame podporujucej predajcov predrazenych okuliarov vyjadrenie oftalmologa z rodiny. Alebo sa mylim?

Trošku inak - je to synovec, vyštudovaný optometrista (tuším v Olomouci), vedie očnú optiku, kde majú lekárku oftalmologičku a on ma upozornil na to, že existuje ľudová povera, že fejkové okuliare spôsobia trvalé poškodenie zraku v tom zmysle, že napr. kvôli tomu bude musieť niekto začať nosiť dioptrické okuliare. Okrem iného predávajú originálne Oakley a tvrdí, že existuje dosť dobrých dôvodov, prečo sa oplatia kúpiť, ale tie reči o poškodení zraku považuje za urban legend. S úsmevom dodal, že za šírenie tej legendy je vďačný... ;)
07.06.2017 - 22:40:37
01
A čo hovorí ten tvoj synovec na skutočnosť, že niektoré fejkové okuliare skresľujú alebo rozostrujú pohľad? To taktiež zraku vôbec nevadí?
07.06.2017 - 22:46:42
02
To je ale otázka neskresleného výhľadu, pohodlia, atď., lepšieho rozoznávania, lepšieho zvládania kontrastu a teda dôvodov na kúpu kvalitných okuliarov. Ale nesúhlasí s kategorickým tvrdením, že kvôli fejkom budeš behať po doktorroch, lebo zrazu budeš krátkozraký.
07.06.2017 - 22:50:59
00
Ako ako zistíš či objednávaš z Aliho fejky so skresleným alebo neskresleným priezorom? Objednáš 4 páry? Niekto je viac senzitívny na skresľovanie a rozostrený pohľad (viď prípad s bolením hlavy) a niekomu je to jedno pretože jazdí hodinové výjazdy.
To máš podobné ako tvrdenie, že nie je vedecky dokázané, že fajčenie ťa zabije, lebo niekoho dedko fajčil celý život a dožil sa 90ky.
07.06.2017 - 23:00:54
01
viac ludi pisalo, ze fotochromaticke okuliare im po dvoch rokoch prestali fungovat. mam Shimano Equinox 2 New Photochromatic a dva roky funguju rovnako. mozno ich ostani nechavali na svetle. ja som svoje vzdy po vyjazde umyl, ususil a zatvoril do tmy do puzdra.
07.06.2017 - 23:06:44
00
Hovorím výhradne o tom, že výrok "zničíš si zrak" je jednoducho nepochopenie faktov. Ostatné faktory nerozoberám, takže ani nemám dôvod o tom viesť diskusiu.
A mimochodom, mne sa veľmi osvedčilo kupovať pracovné okuliare, ktoré majú perfektne planparalelné sklá, výbornú kvalitu a zlomok ceny, lebo by sa s cenami poźadovanými za športové modely na trhu nepresadili.
07.06.2017 - 23:11:12
00
Pavol prosim vysvetli nam vyraz planparalelné. dakujem.
07.06.2017 - 23:14:58
00
Lom svetla. Lom svetla hranolom, optickým klinom a planparalelnou doštičkou
http://www.szske.sk/~bertko/GVO/04-Lom-svetla.pdf
08.06.2017 - 04:54:24
01
https://www.youtube.com/watch?v=hUDkCsOxtjg Aj keď je to asi len reklama na Oakley, je to celkom zaujímavé.
08.06.2017 - 06:20:45
00
keyboard_arrow_up