Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 815 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1106
Pali65 napísal:
Trošku inak - je to synovec, vyštudovaný optometrista (tuším v Olomouci), vedie očnú optiku, kde majú lekárku oftalmologičku a on ma upozornil na to, že existuje ľudová povera, že fejkové okuliare spôsobia trvalé poškodenie zraku v tom zmysle, že napr. kvôli tomu bude musieť niekto začať nosiť dioptrické okuliare. Okrem iného predávajú originálne Oakley a tvrdí, že existuje dosť dobrých dôvodov, prečo sa oplatia kúpiť, ale tie reči o poškodení zraku považuje za urban legend. S úsmevom dodal, že za šírenie tej legendy je vďačný... ;)

Nechcel som sa už k tomu vyjadrovať, ale neznamená, že keď niečo tvrdí vyštudovaný optometrista, že to automaticky musí platiť na všetkých ľudí. Ja som vám uviedol príklad, aj keď to viacerým prišlo smiešne, neviem prečo by tí ľudia klamali? Kristina to podľa mňa napísala dobre, každý to vníma inak, niekto necíti nič a nevadí mu to a niekto má problémy a pociťuje aj malé skreslenie ako aj napr. ja. Aj keď tomu asi zas viacerí veriť nebudú, veď nie som vyštudovaný optomerista ani doktor, tak to bude určite zas môj výmysel ktorý mimochodom nemám ako dokázať, takže buď tomu veríte, alebo nie. Ja som teda skreslenie pri tých ochranných okuliaroch cítil a po chvíli aj bolesti hlavy, zato som ich ani nenosil a vybavil som si od zamestnávateľa špeciálne ochranné okuliare s diopriami, s ktorými nebol najmenší problém. Ale viem, že niektorí s tými okuliarmi nemali najmenší problém. Neviem či boli tie okuliare certifikované, no predpokladám, že áno, asi by si zamestnávateľ nedovolil dať nejaké fejky, aj keď všetko je možné :) . Možno to aj ľudia ako ja, ktorí nosia dioptrické okuliare a sú zvyknutý na vyššiu kvalitu skiel vnímajú intenzívnejšie. Ja som napríklad cítil skreslenie, pri tu spomínaných Shimano Equinox 2 ktoré tú mnohí vychvaľovali a boli s nimi spokojní. za seba poviem, že kvalita tých skiel však nie je najlepšia, kto skúsil lepšie, ten mi asi dá za pravdu, kto nie nech si myslí svoje, ale keď je s nimi spokojný tak super :) . Mal som pred pár rokmi Julbo Race zo sklami zebra, kto to pozná, tak vie že sú to kvalitné fotochromatické šošovky, ktoré boli skvelé a tam som žiadne skreslenie necítil. Takže či sa to niekomu páči, alebo nie, tak rozdieli tam sú a niekde dosť výrazné. Jasné, že niektoré značky ako napr. Oakley, Rudy a aj spomínané Julbo sú predražené a mohli by byť lacnejšie. Za značku sa predsa platí a nie málo, no aspoň viem čo kupujem a osobne si radšej priplatím. Kto však rozdiel necíti, a je spokojný aj s lacnými okuliarmi za pár € nech ich kľudne nosí. Týmto nechcem nikoho odhovárať ani presviedčať, že iba kvalitné a drahé sú dobré, určite sa dá nájsť aj kvalita za dobrú cenu. Je to len môj pohľad na vec a čo je pre niekoho fáma, alebo mu to príde smiešne, tak je pre druhého realita a osobná skúsenosť. Ospravedlňujem sa, že som sa tak rozpísal no nedalo mi to :)
08.06.2017 - 08:32:41
01
prosim poradte nejake okuliare s vymenitelnymi sklami: zlte, cire a tmave.... ale aby sa skla menili po jednom, nie jedno velke sklo, take uz som mal a prasklo mi na polovicu.... kludne aj do 100e..... dikes.... ja uz som bezradny... uvex nema zlte vymenitelne a alpina tusim tiez nie....
08.06.2017 - 09:20:49
00
No, drahi veriaci, opät to tu trochu rozprudim :D vcera som narychlo kupil tie prac. okuliare za 6,5e lebo uz som ziadne nemal. Bolo pod mrakom a v obchode sa mi tieto zlte uvexi zdali ok, sice po nasadeni ked som mal upriameny zrak na nejaky objekt tak sa akoby o kusok posunul, ale ok, ked boli na nose tak to slo... predavacka ma ubezpecovala ze to je ok, ze su ludia s nimi spokojny a ze maju uv.... no ale poobede som ich isiel vyskusat, a po dlhsom, no "dlhsom" 20-30min jazdeni ked som ich dal dole tak normalne sok, oci 1-2sekundy sa akoby museli zorientovat v priestore a case, neviem ako inac to popisat... Tak som siel chvilu bez nich a potom to znova skusil a opät sa to opakovalo, pri jazde to ale bolo ok, nic som nepocitoval... A dnes po googleni som zistil ze ani nemaju uv, takze dneska ich idem skusit vymenit za cire, ak teda nebude rovnaky problem a budem ich pouzivat aspon po ceste do roboty proti mucham...

Prílohy:

20170608_113943.jpg
20170608_113943.jpg 285.45 KiB thumb_up0thumb_down

08.06.2017 - 11:58:04
00
Kupujes ko*o*iny a este sa divis. Kam tento svet speje. Si rovno daj pred oci obal z vysvedcenia zo zakladnej skoly. Par ludi Vam tu vysvetli, ktori maju skusenosti, ze Rudy Project, Oakley, ... atd. Nie, donekonecna tie iste omielacky :D
08.06.2017 - 13:27:25
03
No pridaj nejaku prinosnejsiu odpoved a nie p.icovinu... Veru, kam tento svet speje....
08.06.2017 - 14:15:31
01
len tak ďalej chalani bavim sa :D
08.06.2017 - 14:35:50
00
Napisal som Ti tam znacky, ktorym smerom sa mas uberat a kam smerovat svoju pozornost. Su to dobre znacky, overene, aj ked cenovo na trochu vyssej urovni. Nemozes hladat alternativy tam, kde neexistuju a potom byt rozcarovany z toho, ze dany produkt nesplnil Tvoje ocakavania. Pracovne okuliare za 6,50 nie su sportove cyklisticke okuliare, kde sa behom chvile vysporiadavas s rychlo sa meniacimi svetelnymi podmienkami, musia sediet na hlave pri jazde vo vysokej rychlosti v terene, nesmie im podfukovat za skla, v zime sa nesmu zahmlievat. Naroky kladene na ne su jednoducho vyssie, preto sa treba pozriet inym smerom, ako si sa vybral.
08.06.2017 - 14:37:22
01
Ja viem ktore znacky su cyklisticke, tak isto viem ze mi okuliare dlho nevydrzia takze nemam zaujem vyhadzovat za okuliare 100e... Chcel som vyskusat aj takuto alternativu, nakolko niektori ludia tak funguju. Vyskusal som, zistil som ze to neni pre mna, podelil som sa o moju skusenost, to je cele...a hla co? hejt... ake prekvapenie. Podla mna od toho je forum, aby sa ludia bud opytali alebo podelili o skusenost, ale som rad ze tu panuje dobra zabava :-)
08.06.2017 - 14:58:31
01
Ano, mas pravdu, od toho je forum, ale vsimni si, ze na taketo fora malokedy chodia ludia, ktori maju k tomu skutocne co povedat. Vies preco? Lebo ich nebavi donekonecna opakovat to iste a aj tak si spravi ten, co sa pyta a chce radu po svojom. Sa divim Kristine, ze ma s Vami tolko trpezlivosti niektorymi. To jej 1000x vysvetlovane, ktora verzia plastov sa hodi ako bezdusak a co myslis, co sa stane zajtra, pozajtra, ... Zase tam niekto da verziu Liteskin a nie Protection a bude sa divit, ze mu nedrzi tlak, presakuje tmel a pod. Som rad, ze sme si to vysvetlili, Tebe sa snad z novych brylov uz nebude tocit hlava a budes filtrovat prispevky, kde sa Ti niekto snazi v dobrom poradit.
08.06.2017 - 15:05:22
00
Tiež mám rovnaký názor a či už pozitívne, alebo aj negatívne skúsenosti môžu iným pomôcť pri rozhodovaní čo kúpiť, alebo čomu sa radšej vyhnúť :) . A súhlasím aj s tým, že kto okuliare rýchlo zničí, stratí,... tak je mu zbytočne vyhadzovať veľa peňazí, keď mu dlho nevydržia a naopak, komu vydržia dlho a stará sa o ne tak si možno rád priplatí. Mne vydržia 1 cca 3-5 rokov (samozrejme môže nastáť pád a pod. čo sa nedá predvídať a okuliare sa zničia skôr) a radšej si priplatím, nekupujem ich predsa až tak často a ocením lepšiu kvalitu skiel, ale tiež v rámci mojich možností, úplne top a nejaké okuliare za 200 € mať nemusím, ale okolo 100€ sa už dajú kúpiť dosť kvalitné, z ktorých bude mať človek väčšiu radosť. Je to na každom aké má priorita a finančné možnosti :)
08.06.2017 - 15:10:49
00
Uvex, BBB, Alpina, HQBC majú dobré okuliare aj v cenách 30-40eur. Ja som mal podobný problém ako Jaiub s Shimano Equinox keď som ich skúšal. U mňa vyhrali Rudy Project Noyz, na bežné nosenie zrkadlové sklá, na bike fotochromatické ale chápem ľudí, ktorí nechcú veľa investovať do okuliarov. Pre mňa je rozhodujúca kvalita skiel a keďže nosím aj dioptrické okuliare tak si na ne dávam väčší pozor. Ale ak niekto stratí alebo rozbije 2-3-je okuliare do roka tak určite nebude kupovať okuliare za 100-200eur.Ak niekomu vyhovujú pracovné okuliare za 6eur tak OK, hlavne, že jazdí a chráni si zrak.
08.06.2017 - 15:58:57
00
Keby nechcem fotochromy idem do týchto: https://www.canyon.com/sk/accessories/?category=T003#id=61769 .Cena je super, vzhľadom na to že inde stoja 250€ a viac.
08.06.2017 - 16:01:50
00
a čo tak toto ? https://www.bike-discount.de/en/buy/rudy-project-fotonyk-impactx-2-sports-glasses-611676/wg_id-525
https://www.bike-discount.de/en/buy/oakley-flak-2.0-xl-photochromic-sports-glasses-579916/wg_id-525
https://www.bike-discount.de/en/buy/oakley-jawbreaker-sunglasses-524627/wg_id-525
alebo aj tieto https://www.bike-discount.de/en/buy/oakley-jawbreaker-photochromic-sunglasses-497864/wg_id-525 aj keď tam je už cena aj po zľave dosť vysoká. Tie okuliare nie sú lacné, no v tých akciach majú ako tak prijateľnejšiu cenu, ale aj tak to nebude pre každého. Mne sa najviac páčia Rudy :)
08.06.2017 - 16:30:25
00
Oakley mi nepasujú, mám doma z Ali fejky a vyzerám v nich jako pako😀.Tie Rudy Project vyzerajú parádne a sú len o 10€ drahšie od Uvexov.Si mi dal chrobáka do hlavy.
08.06.2017 - 18:09:27
01
Cena je fajn, ale ak je poštovné 10eur tak by som ich radšej zobral v Dolomity Bike.
08.06.2017 - 18:29:41
01
keyboard_arrow_up