Bruco azet vďaka :) ešte k tomuto
Bruco napísal:
Ak netrvas na rovnakych brzdach, tak dopredu E4 a dozadu X2, obe s opletanymi hadicami. Paky su rovnake. K tomu hope kotuce a mas vystarane.
Hope nie su najsilnejsie brzdy, ale urcite su bezproblemove.

Keby to už riešim, tak by som asi dal obe tie isté a radšej tie E4, alebo Race Evo E4, počul som, že bezproblémové sú a že majú aj vynikajúcu modulácia sily. Zatiaľ to neplánujem, no ešte dávnejšie som rozmýšlal nad Saintami, tie sa dajú zohnať za relatívne priaznivú cenu, no potom tu bolo spomínané dosť problémov, či už s nimi aj xt a celkovo shimano, že malo dosť problémov s brzdami, neviem či to už majú nejak vyriešené, ale zas riskovať nejaké problémy (aj keď pokaziť sa môže všetko).Hope dosť vychvaľoval aj marina_militare aj keď už neviem či mal aj tie E4, no zdá sa mi, že spomínal aj V4, čo sú teda zjazdové brzdy-pre mňa zbytočnosť, no písal, že sú o dosť ďalej ako Sainty, či už v sile aj dávkovateľnosti, ak si to teda dobre pamätám :). Ale každopádne vďaka za rady, ak budem uvažovať nad novými brzdami, určite budú patriť medzi favoritov, aj keď nie sú lacné, no zas je to asi najdôležitejší komponent na bajku a na tom sa neoplatí moc šetriť :)
09.06.2017 - 16:35:24
00
Podľa mňa má/mal marina všetky brzdy od Hope
09.06.2017 - 17:28:46
01
Aj tie 6piestiky ?
09.06.2017 - 17:32:37
00
perez napísal:
Podľa mňa má/mal marina všetky brzdy od Hope

spomínal to tu, ak sa nemýlim, že na všetky svoje bajky dával Hope a že bol veľmi spokojný, ak sú také parádne a bebproblémové, tak sa to asi aj oplatí, aj tie kotúče tu viacerí chvália, že sú dobré a že aj dlho vydržia. Už som vyhodil dosť peňazí aj za veci, ktoré som ani nepotreboval...a toto by bola aspoň "investícia" na dlhú dobu-ak teda platí to vyššie spomínané :)
09.06.2017 - 19:54:02
00
imro1 napísal:
spomínal to tu, ak sa nemýlim, že na všetky svoje bajky dával Hope a že bol veľmi spokojný, ak sú také parádne a bebproblémové, tak sa to asi aj oplatí, aj tie kotúče tu viacerí chvália, že sú dobré a že aj dlho vydržia. Už som vyhodil dosť peňazí aj za veci, ktoré som ani nepotreboval...a toto by bola aspoň "investícia" na dlhú dobu-ak teda platí to vyššie spomínané :)

Tha len kupuj het a daj vedieť že čo a ako :y:
09.06.2017 - 20:00:34
00
no tento rok ťažko :), ešte zvažujem aj možnosť či si budem bike postupne upgradovať, ak áno, tak 1. na rade by boli kolesá, alebo by som predal a kúpil nejaký karbón. Dosť ma láka nižšia hmotnosť, kondička už nie je ako kedysi :)
09.06.2017 - 20:08:39
00
marek_K napísal:
LukeBikerider no moja skusenost s novymi, zeveraj uz bezchybnymi XT8000 post1244777.html#p1244777


No tvoj príspevok som čítal, keď som sa hrabal v starších príspevkoch s filtrom M8000... skôr som chcel vedieť či aj nové M7000 týmto trpia... Inšpiroval som sa tým čo si napísal v príspevku a premačkal som aj ja zopár páčok, 785 aj nové 8000 XTčka aj jedni 7000 SLX ale nič zvláštne som nepostrehol... akurát, že chod páčky bol hodne "maslovejší" oproti mojim aktuálnym M396... samozrejme toto nie je relevantná informácia, patrilo by sa to vyskúšať dlhodobo... Ale aspoň díky za reakciu...
09.06.2017 - 20:56:44
00
LukeBikerider neviem, ako si to skusal, ja som skusil na prvom bajku co som videl m7000 a pumpovali dost. Skusaj zadnu, tak 5x bez prestavky ju rychlo stlac a nepustaj, zacne tuhnut o kus dalej od rajdov ako na prve stlacenie.
09.06.2017 - 21:07:52
00
marek_K napísal:
LukeBikerider neviem, ako si to skusal, ja som skusil na prvom bajku co som videl m7000 a pumpovali dost. Skusaj zadnu, tak 5x bez prestavky ju rychlo stlac a nepustaj, zacne tuhnut o kus dalej od rajdov ako na prve stlacenie.


Presne tak som aj urobil... rapídne som premačkal aj prednú aj zadnú ale žiadny zásadný rozdiel som nepostrehol... Asi to risknem... mnoho sérioviek je osádzaných týmito sadami bŕzd, to by bol toho plný internet keby to bol nejaký častý problém... Možno naozaj len vadná séria resp. treba poriadne odvzdušniť...
09.06.2017 - 21:18:02
00
imro1 napísal:
Bruco azet vďaka :) ešte k tomuto

Keby to už riešim, tak by som asi dal obe tie isté a radšej tie E4, alebo Race Evo E4, počul som, že bezproblémové sú a že majú aj vynikajúcu modulácia sily. Zatiaľ to neplánujem, no ešte dávnejšie som rozmýšlal nad Saintami, tie sa dajú zohnať za relatívne priaznivú cenu, no potom tu bolo spomínané dosť problémov, či už s nimi aj xt a celkovo shimano, že malo dosť problémov s brzdami, neviem či to už majú nejak vyriešené, ale zas riskovať nejaké problémy (aj keď pokaziť sa môže všetko).Hope dosť vychvaľoval aj marina_militare aj keď už neviem či mal aj tie E4, no zdá sa mi, že spomínal aj V4, čo sú teda zjazdové brzdy-pre mňa zbytočnosť, no písal, že sú o dosť ďalej ako Sainty, či už v sile aj dávkovateľnosti, ak si to teda dobre pamätám :). Ale každopádne vďaka za rady, ak budem uvažovať nad novými brzdami, určite budú patriť medzi favoritov, aj keď nie sú lacné, no zas je to asi najdôležitejší komponent na bajku a na tom sa neoplatí moc šetriť :)


mam V4 a X2. vcera som predal E4. treba si uvedomit jednu vec. vahovy rozdiel medzi v4 a e4 je skoro ziadny. pricom v4 su citelne silnejsie! pre mna e4 nedavaju tym padom velmi zmysel. cena rovnaka, 16g rozdiel tusim. a ano, mal som od prvej formule v 98 roku cez asi vsetko co na trhu bolo a uprimne ak sa nejak nieco radikalne neposre, uz zostanem pri hope. cena hope vs. saint je viac menej to iste. nemam dovod ist inde. shimano stale povazujem za najrozumnejsiu volbu ak clovek hladi na cenu.
11.06.2017 - 12:51:54
00
No tá cena je pri saintoch čo som pozeral asi o 100 € nižšia, v porovnaní s hope, tak neviem. Väčšina ľudí si tie sainty nevedia vynachváliť, no zas počul, prípadne čítal som o pár prípadoch keď buď tiekli, prípadne nejaké iné problémy. Ale aj tak určite viac pozitívnych ako tých negatívnych skúsenosti a veľká výhoda, že keby sa už aj ničo na nich pokazí, teda pokiaľ sa ti to nestane niekde v zjazde a nejde ti o život, tak na shimano zoženieš náhradu asi všade, na hope hocikde asi nie....ale zas vraj sú hope spolahlivejšie a dajú sa tam meniť nejaké diely aj na páke, čo vraj pri saintoch nie je možné a je treba kupovať celú páku. Teda ak som to dobre pochopil z toho čo som čítal a vraj aj tie staršie sainty boli spolahlivejšie ako tie nové, tak neviem. Včera som tiež cítil pri tých mojich slx-och, že by som si vedel predstaviť aj silnejšie brzdy, možno by len pomohli nové kotúče a mám aj pocit, že organické platne sú trochu slabšie ako metaliky, ale tie mi strašne pískali, tak som ich vymenil. No pri ťažších zjazdoch to človek asi zbadá podstatne rýchlejšie, kde majú brzdy svoje limity.
11.06.2017 - 13:09:08
00
imro1 napísal:
No tá cena je pri saintoch čo som pozeral asi o 100 € nižšia, v porovnaní s hope, tak neviem. Väčšina ľudí si tie sainty nevedia vynachváliť, no zas počul, prípadne čítal som o pár prípadoch keď buď tiekli, prípadne nejaké iné problémy. Ale aj tak určite viac pozitívnych ako tých negatívnych skúsenosti a veľká výhoda, že keby sa už aj ničo na nich pokazí, teda pokiaľ sa ti to nestane niekde v zjazde a nejde ti o život, tak na shimano zoženieš náhradu asi všade, na hope hocikde asi nie....ale zas vraj sú hope spolahlivejšie a dajú sa tam meniť nejaké diely aj na páke, čo vraj pri saintoch nie je možné a je treba kupovať celú páku. Teda ak som to dobre pochopil z toho čo som čítal a vraj aj tie staršie sainty boli spolahlivejšie ako tie nové, tak neviem. Včera som tiež cítil pri tých mojich slx-och, že by som si vedel predstaviť aj silnejšie brzdy, možno by len pomohli nové kotúče a mám aj pocit, že organické platne sú trochu slabšie ako metaliky, ale tie mi strašne pískali, tak som ich vymenil. No pri ťažších zjazdoch to človek asi zbadá podstatne rýchlejšie, kde majú brzdy svoje limity.


ja som saint zial reklamoval 3x.. lubi prasknut membrana v pake. inak perfektna on-off brzda. ja som po prechode na Hope bol smutny len z faktu ze som ich nekupil skor.. napr. kompletne pretesnenie paky a prasata ta stoji do 15 euro :) zrovna minuly tyzden som objednaval sady na tech3 paky a v4 prasa. koli dovolenke.
11.06.2017 - 13:52:40
02
Mňa tie Hope dosť lákajú, aj keď cena už trochu menej :) , ale tak za kvalitu sa platí, ja asi také extrémy a vyslovene DH a FR trate nejazdím, no ale dám si občas aj niečo technickejšie a tam sa lepšie brzdy hodia. Kedysi ma tie sainty dosť lákali a trochu ma ešte lákajú aj teraz-lepšou cenou, neviem či by som ich na tých trailoch čo jazdím zničil, aj keď človek nikdy nevie :), Každopádne marina_militare vďaka za rady :) tento rok to ešte skúsim prežiť s tými slx-ami, asi tam vyskúšam dať iné kotúče, tie 66 tky... no ice-techy boli lepšie, aj keď sa zas rýcjlejšie drali, no bolo cítiť viac sily. Takže by mi možno stačila aj výmena kotúčov a tie platne neviem, pri tých metalikách ma odrádza to kvílenie, ale zas sú (aspoň pocitovo silnejšie), organiky zas tichšie, no slabšie. Myslím, že keby to dobre nakombinujem, tak by som si možno vystačil aj s slx. Ono človek by chcel pomeniť dosť vecí a nie sú to zrovna najlacnejšie komponenty. Chcel by som aj lepšie kolesá, no ak do toho pôjdem, tak to budem riešiť niekedy cez zimu, keď nejazdím, prípadne len minimálne. Každopádne všetkým ktorí sa k tomu vyjadrili ďakujem :) .
11.06.2017 - 15:15:17
00
imro1 napísal:
...Kedysi ma tie sainty dosť lákali a trochu ma ešte lákajú aj teraz-lepšou cenou...

ja mam pocit, ze oproti minulej sezone podrazeli
11.06.2017 - 22:05:07
00
Myslel som v porovnaní s Hope :) , Sainty sa dajú zohnať za zhruba 270 € no Hope stoja okolo 400 €, čo nie je najmenej
11.06.2017 - 22:09:33
01
keyboard_arrow_up