Mozno by bolo fajn ist len Ziarske vrchy. Co je od Vrickeho sedla do Vysehradskeho sedla dalej na Styri chotare na Sklenianske luky a pokracovat do sedla pod Vysokou (alebo Vysoka). Hm???
16.02.2008 - 17:39:59
00
uz v tom zacinam mat misung bolo by dobre keby napisete kazdy navrh trasy strop asi 50km a prevysenie do 1500 m pritom zachovat PD ako zaciatok a ciel.A hreben z magury do PD ako zaver trasy
16.02.2008 - 17:45:30
00
Tak je to potom jasne Fackovske sedlo cez Homolku do sedla Javorinky a Cicerman do sedla Obsiar na Maguru a dlhocizny zjazd do Prievidze. Kto je za tutok variantu?
16.02.2008 - 17:49:12
00
chris nacitaj km aj vyskove lebo nemam vobec sajnu kolko to moze mat potom sa mozeme bavit dalej. nezabudaj ze v aprili neni este az tak dlho svetlo aj pocasie je vseliake. skor by som bol za variantu spojenu s vysehradom
16.02.2008 - 17:53:52
00
Tak teda neviem co by sme chceli ist. Ak sa aj bavime o Magure je to vela na pomerny zaciatok sezony. Radsej by som bol za variantu potom uz Vricke sedlo a pokracovanie dalej po hrebeni na smer Vysehrad, to je akuratne na to obdobie. Vyska kopcov okolo 800 m.n.m. i ked ta cast medzi Vrickym a Vysehradom je obcas aj na tlacenie ale potom uz mame stale fraj a odsypa to. Nafotil som aj fotocky a su v mtb trasach Ziarske vrchy, takze tak. Uvidime podla pocasia a natrenovanosti.
16.02.2008 - 18:02:09
00
chris, prosim ta, tie trasy su troska od ruky a bol by to riadny zaberak...v prvom rade si treba ujasnit, ze chceme ist primarne Maguru + nieco lahke..
ako som uz navrhol, ten Vysehrad by sa s tym dal skombinovat (ani by to nebolo take narocne, boli by aj pekne vyhlady aj zjazdy)..ta trasa moze mat od N-B nejakych (max.)15 km az do Nitrianskeho Pravna, z tade by sme sa potom napojili na Chvojnicu a nakoniec samotna Magura..


Naposledy upravil Martinux dňa 16.02.2008 - 18:51:45, celkovo upravené 2 krát.

16.02.2008 - 18:07:03
00
Aká búrlivá téma :lol:
Ja navrhujem ísť oficiálny hrebeň pohoria Malej Magury cez Temešskú skalu - Malú Maguru - Maguru - Božkovie Laz.
16.02.2008 - 18:33:47
00
to si pekne zaklincoval.... :lol:
uz sme to dohodli, trasa bude presne ta, co som popisal vyssie...tymto ostatnym ucastnikom zarucujem, ze zaciatok cez Vysehrad bude stat zato 8)
16.02.2008 - 18:45:15
00
prosimpekne kde je vysehrad ja som slepy :oops:
16.02.2008 - 18:59:04
00
just a minute pockajte hodim teda mapu uz dufam poslednej alternativy pretoze ten vysehrad sa zdá byt najpriatelnejsí 8)
16.02.2008 - 19:30:52
00
Hrebeňovka Malej Magury to teda nebude ! Toto bude Dvojhrebeňovka - Žiar a Malá Magura , tzv. Žiagura, :oops: Aj keď radšej by som šiel zvlášť tu Maguru a zvlásť Žiar.
16.02.2008 - 19:34:38
00
no tak sa uz ukludnite pani lebo kazdy hovori o niecom inom.
Su na plane Rokos, Klak, aj Stražov ale kazdy samostatne.
Tato trasa pretože by bola prílis kratka tak sa nadpaja na ten vysehrad.
Tak doplnim aj mapku len pri chvojnici koncila vku ale aj tak som nevedel kade takze ten kusok sa bude musiet demokraticky odhlasovat podla znalych tej oblasti. Zbytok co je nakreslene by sa menit nemalo.
Keby niekto nevedel ide sa z PD vysehrad potom magura a zjazd do Bojnic

Prílohy:

hrebenofka.jpg
hrebenofka.jpg 923.13 KiB thumb_up0thumb_down

16.02.2008 - 19:48:55
00
chris, prosim ta, tie trasy su troska od ruky a bol by to riadny zaberak...v prvom rade si treba ujasnit, ze chceme ist primarne Maguru + nieco lahke..
ako som uz navrhol, ten Vysehrad by sa s tym dal skombinovat (ani by to nebolo take narocne, boli by aj pekne vyhlady aj zjazdy)..ta trasa moze mat od N-B nejakych (max.)15 km az do Nitrianskeho Pravna, z tade by sme sa potom napojili na Chvojnicu a nakoniec samotna Magura..


No pozri sme chceli ist hreben, a ten sa zacina v Bojniciach a konci na Fackovskom sedle pripadne naopak, tak som to pochopil. Uz aj tento hreben si myslim ze je vela ale keby si si to tam precital co som napisal predtym vedel by si to. Tiez by som ta poprosil aby si si cital na ktore prispevky tam odpisujem bo sa ti moze zdat ze je potom situacia neprehladna.
Napisem to sem takto. Staci mi ze pojdem na bike s vami ale moj nazor je taky ze Magura je skratka v aprili este dost brutal.
16.02.2008 - 19:55:53
00
Hrebeňovka Malej Magury to teda nebude ! Toto bude Dvojhrebeňovka - Žiar a Malá Magura , tzv. Žiagura, :oops: Aj keď radšej by som šiel zvlášť tu Maguru a zvlásť Žiar.


Suhlasim s tymto nazorom
16.02.2008 - 19:56:42
00
no tak sa uz ukludnite pani lebo kazdy hovori o niecom inom.
Su na plane Rokos, Klak, aj Stražov ale kazdy samostatne.
Tato trasa pretože by bola prílis kratka tak sa nadpaja na ten vysehrad.
Tak doplnim aj mapku len pri chvojnici koncila vku ale aj tak som nevedel kade takze ten kusok sa bude musiet demokraticky odhlasovat podla znalych tej oblasti. Zbytok co je nakreslene by sa menit nemalo.
Keby niekto nevedel ide sa z PD vysehrad potom magura a zjazd do Bojnic


Vyzera to zaujimavo ale myslim ze to namusime komplikovat. Staci ked z Prievidze vyrazime do Poruby prejdeme cykloznackou do Chvojnice a pojdeme do sedla Obsiar a odtial dalej na Maguru, pripadne ak Mike alebo Martinux poznaju nejaku tajnu stezku na Maguru nie po cervenej ale inak. No a hrebenom do Bojnic
16.02.2008 - 20:04:36
00
keyboard_arrow_up