Ano viem asi to bude blba tema ale mam pocit ze cim dalej tym viac stretavam psov aj s majitelmi. Vacsinou su OK ale par krat sa aj rozbehnu. Len par dni dozadu rotvajler nezachytila majitelka a hned po mne vybehol. Nastastie na druhy povel spomalil ale vela nechybalo a mi skoci rovno na lytko. Nieje to prvy krat dokonca aj pri behu niektore psy sa rozbehnu aj ked na kratku vzdialenost. 99perc jazdim lesy a tam sa najdu psyckari OK nemam problem ale preco na nich nedavaju pozor?! Sem tam jazdim aj zo synom 6r a nedaj boze by ho nejaky pes kusol tak prisaham ze sam seba nespoznam. Riesite nejako podobne situacie?

BTW uz mam toho naozaj dost a normalne premyslam nad nejakou ochranou popri jazdeni.
12.06.2017 - 12:15:58
00
denno denne takmer :)
ked ma zrovna nenahanaju tak sa motaju popod kolesa po cykloceste...
ono ak ti to vadi kludne zavolaj mestskych, lebo tie psy by mali byt na voditku ked su vonka (mozno to plati aj na les)
12.06.2017 - 12:24:23
00
vonku práve na vodítku byť nemusia ;) v lese je to už iný zákon..

DudySVK odmala ma učili že pred psom sa neuteká.. to isté platí na bicykli, ak nevieš vyriešiť inak tak hňeď zastaviť a postaviť bike medzi seba a psa! inak čím dlhšie ťa bude pes naháňať tým viac bude nabudený ale hlavne tým ste ďalej od majiteľa! a teda nemá psa kto ovládať (aj keď vzhľadom na to že ťa už naháňa jeho ovládanie stojí za :finger: )
pri jazde so synom to platí dvojnásobne, zastaviť a okamžite k synovi.. ani nejde o to že by mu mohol ublížiť ten pes zubami, ale malý nemusí ustáť ani malé hravé šťuchnutie, tak nech neni obitý z pádu.

a áno k takýmto incidentom volať policajtov :y: inak sa majiteľa nenaučia.. by si sa možno čudoval ale aj psíčkari na seba navzájom volajú hliadky, lebo keď je dakto debil inak sa nedá..
12.06.2017 - 12:37:37
03
myslis vonku akoze v lese ze nemusia byt na voditku?
12.06.2017 - 12:46:32
00
Rozumiem a dik za radu. Dlhe roky som jazdil cestu tak ze nebol ziaden problem ale zacal som hrosku a tam je toho ovela viac. Ako ked je siroka cesta tak vzdy sa da obist pripadne trosku pridam a pes skonci ale jazdim niekedy aj take uzke polne cesty a tam nieje na vyber. a prave tam som nemal ako obist psa a uz sa rozbeho a zastavil som. Majitelke sa vysmykol (musela vediet ze pes je agresor) rozbehol sa ku mne, zvrieskol som ze nech si ho berie a vtedy este stihla dobehnut a zadrzala ho. cele zle.. jej frajer sa len smial jak k...t.
12.06.2017 - 12:47:49
00
Inak v zakone sa pise Všeobecne záväzné nariadenie hlavného mesta SR Bratislavy č. 6/2003, § 3 hovorí: "(3) Psa možno vodiť na verejné priestranstvo a na miesta, kde je voľný pohyb psa zakázaný, len na vôdzke, uviazanej na obojku alebo na prsnom postroji. Pevnosť vôdzky a jej dĺžka musia byť primerané psovi a situácii tak, aby bolo možné psa ovládať v každej situácii."
12.06.2017 - 12:59:26
00
v TN to je takto:
1. Vodiť psa mimo chovného priestoru, alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je
fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná
predchádzať tomu, aby pes útočil, alebo iným spôsobom ohrozoval
človeka, alebo zvieratá a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť.

Len blbi psickari si myslia ze to znamena ze ho nemusia mat na spagate ;)
12.06.2017 - 13:30:30
00
v meste platí zákon 282/2002 §5
(1) Obec môže všeobecne záväzným nariadením vymedziť miesta, kde je
a) voľný pohyb psa zakázaný,
b) vstup so psom zakázaný.
(2) Miesta vymedzené podľa odseku 1 musia byť viditeľne označené.

z čoho vyplýva že pokiaľ nie je umiestnená fyzicky tabuľka o zákaze voľného pohybu pes sa tam tralalákať môže aj bez vôdzky..
na pohyb po lesoch sa uplatňuje zákon o lesoch 326/2005, tam sú trochu iné definície.. na poliach zas platí minimálne zákon o poľovníctve 274/2009 keďže u nás je revír skoro všetko.. v týchto prípadoch ale už sa nevolajú mestskí ale normálni štátni..


darebak máš to trochu pomýlené.. blbý je len psíčkar ktorý neovláda svojho psa a napriek tomu mu behá na voľno.. ak je pes zvládnutý nie je dôvod mať fyzicky na "špagáte" stačí ten mentálny..
12.06.2017 - 13:36:28
00
Ved ale to pisem, ze blbi psickari... pretoze si dovolim povedat ze 90% psickarov nema "mentalne" svojho psa pod kontrolou... osobne skusenosti...." nebojte sa, on vam nic nespravi" pocujem vacsinou miesto toho aby si ho zavolali, a to aj ked ich slusne poprosim nech si toho psa zavolaju...
12.06.2017 - 13:42:15
00
neprivolajú lebo nevedia :rofl: ale 90% je prestrelené číslo..
12.06.2017 - 13:45:49
00
Učte sa od profíka :)
roxor ničím nenahradíš 8)
post523790.html#p523790
12.06.2017 - 14:13:21
00
CraObs napísal:
v meste platí zákon 282/2002 §5
(1) Obec môže všeobecne záväzným nariadením vymedziť miesta, kde je
a) voľný pohyb psa zakázaný,
b) vstup so psom zakázaný.
(2) Miesta vymedzené podľa odseku 1 musia byť viditeľne označené.

z čoho vyplýva že pokiaľ nie je umiestnená fyzicky tabuľka o zákaze voľného pohybu pes sa tam tralalákať môže aj bez vôdzky..
na pohyb po lesoch sa uplatňuje zákon o lesoch 326/2005, tam sú trochu iné definície.. na poliach zas platí minimálne zákon o poľovníctve 274/2009 keďže u nás je revír skoro všetko.. v týchto prípadoch ale už sa nevolajú mestskí ale normálni štátni..


darebak máš to trochu pomýlené.. blbý je len psíčkar ktorý neovláda svojho psa a napriek tomu mu behá na voľno.. ak je pes zvládnutý nie je dôvod mať fyzicky na "špagáte" stačí ten mentálny..

toto uz sme riesili a nemas pravdu. to ze sa sud vyjadril ze nieco plati v hornej dolne ku konkretnemu VZNku ktore je ine ako v ktoromkolvek inom meste na slovensku neznamena ze to tak je na celom slovensku. a pokial sa sud nevyjadri ku konkretnym VZNkam v bratislave dovtedy sa moze pes v bratislave pohybovat bez voditka podla VZN len tam kde to ma povolene a nie naopak...

nemam v plane k tomuto dat dalsi prispevok - v historii kto chce si toto najde.
12.06.2017 - 17:02:57
00
Ústava hovorí o tom, že čo nie je zakázané, je automaticky povolené. Teda ak zákon nezakazuje voľný pohyb psa na celom území štátu alebo vo všetkých intravilánoch a pod., potom psa netreba viesť na vôdzke. Zákon však umožňuje mestu vydať zákaz v určitých vyznačených zónach, inak by bolo také VZN rovno ilegálne.

Teraz však chystajú (alebo že by to už prijali?) nový zákon, podľa ktorého bude v intravilánoch zakázané vodiť psa bez vôdzky a poslanci zastupiteľstva majú určiť zóny, kde bude voľný pohyb psa povolený. Ako zarytý libertarián považujem takúto legislatívu za zhovadilosť.
12.06.2017 - 17:23:15
00
Cize VZN casti Stare mesto mesta Bratislava o tom, ze na celom obvode BA I s vynimkou miesta oznacenych tabulou "Volny pohyb psa povoleny", ze pes musi byt na vodzke, je neplatne a je ilegalne ?
12.06.2017 - 17:39:55
00
Už to tu bolo:

v meste platí zákon 282/2002 §5
(1) Obec môže všeobecne záväzným nariadením vymedziť miesta, kde je
a) voľný pohyb psa zakázaný,
b) vstup so psom zakázaný.
(2) Miesta vymedzené podľa odseku 1 musia byť viditeľne označené.


Také VZN je podľa mňa ilegálne, lebo zákon vyžaduje, podľa odseku 2, že miesta musia byť viditeľne vyznačené. VZN má vymedziť "miesta", nie "celé mesto". VZN musí dodržať dikciu zákona, teda vymedziť miesta (územie), kde je voľný pohyb psa zakázaný. Keby teda v prílohe aj označili celú štvrť Staré mesto ako "miesto so zákazom voľného pohybu psa", ešte stále by museli umiestniť tabule o zákaze v každej ulici, ktorá do takého územia vedie.
12.06.2017 - 17:59:55
00
keyboard_arrow_up