AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly - 3. kolo

24.06.2017
3. kolo - Škoda Bike Open Tour
5. kolo - Slovenský pohár XCM
3. kolo - Žilinská ŽupaTour
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (172)
ace123Alexiusalfismizany1andreaduastrobacikdbaggio79bajobbbari57BikeCrewbikerLacibirkovnikBlejstilbmartinbohdan.fedorBorislavBranus6Brokecalmmadcanecorsocarloscatcherxxciga87daj1639danciwodano10DHforeverdjmarosDK22dobi235durmiDyonexeborisfabkofeltoferi_yogiFernandoFilip_95filipzafofo.ppForgy50FoxinoGaborikgacopeterGaliPetgebulaGlevoGreywolfHack3rhartmannrodoHazardHladkoillencikImromanjahomejaljanjanakudijanci30janka2286JanoTrnovejaroslav_hjasikjelo520Johny2johny29jozefkovJUBI71JulkoJurošík1karcokimlokiwipopKockakolloMTKopkokrajcolavinaklegiLIGRLOCHNESSLubotkoluky64m4jom4rianmachlicamajcikmajkoMajkyFmali6marcel11marekmMareKMMmargavMarian76marianduzbabamaro211111maros1974Martin1411martinapbMatejMatejMatyoSpeslmifo17miko1115milsumirecpdMirexmiroslavkralikmravacMrKoubakmullermmuropopradnadroNathalieoborObruckonarbPa3kLpalo-demapalo1970panZdendapeter5788Peterb67PetersanPeto661PETOM23pilaparnicapipistabenoPolkiissportoProBikeDudeQuinkentRaganralive5richardlerichtoškaRobbieLisrobo96Roboop76robostRodrigo75Romankssaki66Samuelllsideskvaro1skytakSLRSNBzuzisolariz79SpecialmanStaniolstarsidurcovStevik221stevolcStrenkistriezatatolacothe-redsoxtirovafToastTomas84usTondo6Ursusvrabec1waskytoWolfoxbikerzboZdendo70zdenobednar2001
Vsetko vyzerá super :-) už len dúfať v pekné počasie ;-)
14.06.2017 - 15:24:53
00
Všimol som si že nejde stiahnuť trasa 35 km vo formáte GPX dáta (možno aj ostatne neskúšal som) na stránke Cyklotour.sk Mohol by to niekto skontrolovať alebo je možné si trasu do mobilu stiahnuť aj inde?
Dik za pomoc
17.06.2017 - 00:30:27
00
Ak to chceš v gpx. formáte, tak klikni na to GPX pravym tlacidlom myši a potom daj uložit ako...
17.06.2017 - 08:07:32
00
luky64 napísal:
Ak to chceš v gpx. formáte, tak klikni na to GPX pravym tlacidlom myši a potom daj uložit ako...


Ano, takto sa stahuju subory :-) Navod je aj na nasej stranke: http://www.cyklotour.sk/sk/trasy.html
17.06.2017 - 09:23:32
00
Podľa všetkého sa nebudem môcť zúčastniť, takže predám štartovné. Viac info SS.
17.06.2017 - 10:22:17
00
To áno ale do PC,.Ja som chcel konkrétne v mobilnom tel zo stranky priamo stiahnuť do aplikácie phonemaps v operačnom systéme ios. Takto to trebárs išlo zo stranky keď bol pretek v Dohňanoch alebo svätojursky alebo Stupava. Vždy tam je možnosť stiahnuť gpx súbor a keď na neho kliknem tak mi dá možnosť vložiť si ho do konkrétnej app (phonemaps) a tu sa iba otvoril skript s ktorým sa to nedalo
Ničmenej našiel som spôsob ako to ide a možno to niekomu pomôže. V systéme si súbor uložte do dropboxu následne v dropboxe otvoriť potom zvoliť možnosti a zvoliť export a nesledne otvoriť v , , a tu si zvolíte konkrétnu app a potom sa to uloží v danej app ako gpx súbor teda ktorú už je možné pozerať. Inak aj niektoré trasy na MTBIKERi sa otvárajú len ako skript a niektoré Idu v pohode. Neviem prečo možno by vedel najaký ITčkar
17.06.2017 - 14:57:39
00
santacruz1 napísal:
To áno ale do PC,.Ja som chcel konkrétne v mobilnom tel zo stranky priamo stiahnuť do aplikácie phonemaps v operačnom systéme ios. Takto to trebárs išlo zo stranky keď bol pretek v Dohňanoch alebo svätojursky alebo Stupava. Vždy tam je možnosť stiahnuť gpx súbor a keď na neho kliknem tak mi dá možnosť vložiť si ho do konkrétnej app (phonemaps) a tu sa iba otvoril skript s ktorým sa to nedalo
Ničmenej našiel som spôsob ako to ide a možno to niekomu pomôže. V systéme si súbor uložte do dropboxu následne v dropboxe otvoriť potom zvoliť možnosti a zvoliť export a nesledne otvoriť v , , a tu si zvolíte konkrétnu app a potom sa to uloží v danej app ako gpx súbor teda ktorú už je možné pozerať. Inak aj niektoré trasy na MTBIKERi sa otvárajú len ako skript a niektoré Idu v pohode. Neviem prečo možno by vedel najaký ITčkar


Zdravim, nie som IT-ckar, preto niektore veci robim len tak, ako mi niekto skusenejsi povie. Ale tento subor gpx, ktory si stiahnete pravym tlacidlom na mysi do PC atd je priamo pouztelny do navigacii. Ale, starsie verzie Garmin Edge mali priamo priecinok pre tieto subory, to potom stacilo len nakopirovat do zariadenia a ono to islo. S Garmin Edge 800, ktory mam, to uz take jednoduche nie je. Dalo sa to natiahnut cez Basecamp, ale idealne to bolo tahat z Garmin Connect. Kazdopadne, niekto znaly problematiky by to tu mohol vysvetlit lepsie... Poprosim. Ja momentalne lepim smerove tabule na krizovatky. A to mi ide lepsie :-)
17.06.2017 - 15:34:49
02
Hazard napísal:
Mňa kaká, že sa takto pomenili trasy. 35 mi je málo, ale 60 km a prevýšenie cez 2300 m je dosť fuška. Ale idem do toho, mám tri týždne na tréning. Väčšinou sa do tempa na takéto trasy dostávam až niekde na Horalovi :) Vyhovovala la mi na 48čka čo sa chodila pred tým...


presne ako keby som to pisal ja....Sulov = moja srdcovka, vzhladom ku kritickemu pohladu na svoje vykony bola ta 48km moja najdlhsia trat z tych 3-4 maratonov co obehnem za sezonu. Pre mna aj najtazsia a vzdy aj najviac atraktivna, najviac startujucich vzdy apod. Je mi luto ze uz nie je, skoda ze to organizatori nezobrali ako flagship trat Sulova.....taku co sa nemeni roky rokuce. Chybat mi bude aj zaverecny vyslap na kalvariu....mal som tu trat rad, tam som si kazdy rok 'meral' ako som na tom. Nezda sa mi ze vyhoda tejto 35ky je prave ta, ze je tam viac vyskovych metrov (pomerne), ako na 48ke kedysi. Skor si myslim ze to bude o to narocnejsie. Ta luka v horucave mi nevadila, to k mtb maratonu patri, aj extremne pocasie, povozit sa na trailoch ked je pekne si chodim hocikedy ;) ...ale Sulov je len jeden za rok.
17.06.2017 - 21:10:48
00
Môžem poprosiť niekoho, kto má najazdené na týchto tratiach, že by porovnal náročnosť prvé sedla Čierny potok s ostatnými na 35 km trase (Minarčíkovské, Roháč, Rôsoviny, Pod Bradou) ?
Čierny potok do Vrchteplej mám jediný odjazdený a chcel by som si spraviť predstavu o náročnosti trate. Posledné dva roky som toho na horskom biku moc neodjazdil (asi 70 km za minulý týždeň :D ), tak ešte rozmýšľam, či si nedať len 19 :)
vďaka
19.06.2017 - 09:56:15
00
tak Čierny potok je náročný tak na konci, Minarčíkovské je z Vrchteplej ak sa nemýlim, to je krátke po lúke...Roháč zo Súľova je už ťažší oriešok, tlačeniu sa nevyhneš, Rôsoviny šotolinová cesta s príjemným sklonom a Brada je asi najťažšia tým, že je na konci, ale tak ak nejdeš trhať špicu, tak nie je dôvod tú 35ku skúsiť...
19.06.2017 - 10:22:10
00
Je nejaké obmedzenie na ceste smerom od Žiliny na Bytču? Lebo aby som vedel či mám ísť cez PB alebo cez Žilinu. Idem z Kremnice a budem sa trepať cez Rajec hore na Źilinu alebo cez dediny smerom na PB... Drbne ma zase pokakaných 115 km a 2 hodiny cesty... Už by mohli to Strečno porobiť...
19.06.2017 - 10:44:16
00
medzi ZA a BY sú 3 cesty, takže aj keby nejaké obmedzenie bolo, nič sa nedeje :)
19.06.2017 - 10:49:20
00
Hazard sobotu ráno do 8:00 bude Strečno ešte otvorené
19.06.2017 - 11:01:04
00
Matthew888 napísal:
Môžem poprosiť niekoho, kto má najazdené na týchto tratiach, že by porovnal náročnosť prvé sedla Čierny potok s ostatnými na 35 km trase (Minarčíkovské, Roháč, Rôsoviny, Pod Bradou) ?
Čierny potok do Vrchteplej mám jediný odjazdený a chcel by som si spraviť predstavu o náročnosti trate. Posledné dva roky som toho na horskom biku moc neodjazdil (asi 70 km za minulý týždeň :D ), tak ešte rozmýšľam, či si nedať len 19 :)
vďaka

Ten Čierny potok je podla mňa podstatne jednoduchší menej technickejší i keď dlhší. (Brada, Rohač miestami "veľmi tesné", korene, kamene ...
A však sa vyvetraj máš to kúsok z PB.
19.06.2017 - 13:07:20
00
-


Naposledy upravil mirecpd dňa 21.06.2017 - 11:45:59, celkovo upravené 1 krát.

19.06.2017 - 17:29:29
00
keyboard_arrow_up