AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly - 3. kolo

24.06.2017
3. kolo - Škoda Bike Open Tour
5. kolo - Slovenský pohár XCM
3. kolo - Žilinská ŽupaTour
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (172)
ace123Alexiusalfismizany1andreaduastrobacikdbaggio79bajobbbari57BikeCrewbikerLacibirkovnikBlejstilbmartinbohdan.fedorBorislavBranus6Brokecalmmadcanecorsocarloscatcherxxciga87daj1639danciwodano10DHforeverdjmarosDK22dobi235durmiDyonexeborisfabkofeltoferi_yogiFernandoFilip_95filipzafofo.ppForgy50FoxinoGaborikgacopeterGaliPetgebulaGlevoGreywolfHack3rhartmannrodoHazardHladkoillencikImromanjahomejaljanjanakudijanci30janka2286JanoTrnovejaroslav_hjasikjelo520Johny2johny29jozefkovJUBI71JulkoJurošík1karcokimlokiwipopKockakolloMTKopkokrajcolavinaklegiLIGRLOCHNESSLubotkoluky64m4jom4rianmachlicamajcikmajkoMajkyFmali6marcel11marekmMareKMMmargavMarian76marianduzbabamaro211111maros1974Martin1411martinapbMatejMatejMatyoSpeslmifo17miko1115milsumirecpdMirexmiroslavkralikmravacMrKoubakmullermmuropopradnadroNathalieoborObruckonarbPa3kLpalo-demapalo1970panZdendapeter5788Peterb67PetersanPeto661PETOM23pilaparnicapipistabenoPolkiissportoProBikeDudeQuinkentRaganralive5richardlerichtoškaRobbieLisrobo96Roboop76robostRodrigo75Romankssaki66Samuelllsideskvaro1skytakSLRSNBzuzisolariz79SpecialmanStaniolstarsidurcovStevik221stevolcStrenkistriezatatolacothe-redsoxtirovafToastTomas84usTondo6Ursusvrabec1waskytoWolfoxbikerzboZdendo70zdenobednar2001
Trať bola naozaj krásna, dobrý nápad boli tie serpentíny na lúke po štarte, tam sa to pekne vytriedilo. Na singloch nebola tlačenica, pomalší jazdci sa dali bez veľkých problémov predbehnúť. Len to predĺženie voči propozíciám, keď sa už teším do cieľa príliš nepotešilo (tachometer z kolesa mi nameral bez nejakých drobných 90 km).
Počasie bolo tohto roku oveľa lepšie ako vlani, zrána bolo v hore fakt príjemne.

ďakujeme, takto sa nám to páči :y: :-)
24.06.2017 - 22:43:11
00
Za mna velka vdaka usporiadatelom, ste proste jednicky.Tento rok este aj pocasie na pohodu. Este raz velka vdaka a dufam, ze o rok na dvadsiatom rocniku sa vidime 👍🏻👍🏻👍🏻
24.06.2017 - 23:17:26
01
išiel som krátku 19km, tá druhá slučka super nápad že sa išla opačne ako vlani :y: snáď len že dojazd bol trochu inakšie ako bolo zverejnené na mape v propozíciach, ale značenie absolútne dokonalé, takže nič hrozné to nebolo, lebo zablúdiť sa nedalo...
na jedlo, ani na pitie som našťastie nečakal, ale neskôr keď som videl ten dlhý rad, veru som im nezávidel...celkovo súľovský maraton až na pár drobností absolútne top :*: ...
:y: :y: :y:
24.06.2017 - 23:35:33
00
totalna spica, absolutny top maraton na slovensku, nieco az neskutocne krasne.
vidno, ze toto je uz 19. rocnik, robia to ludia s organizacnym skillom a snahou stale nieco vylepsovat. a taktiez, ze za podujatim stoja 2 generalni sponzori/partneri/whatever.
najlacnejsie startovne spomedzi sk maratonov, pritom najbohatsi startovaci balicek.
obcerstvovaciek idealne mnozstvo (dlha), presne tam, kde mali byt a bohato zasobene.
obed a napoj vyborny, necakal som extra dlho, na sprchy a umyvarku skoro vobec.
nekonecna tombola (aj tak nic som nevyhral), vsade plno stankov atd.
vobec by som nepovedal, ze nas na trati bolo v jednom momente 1200+. ked to porovnam s kosicami, kde odstartuje naraz do 500 ludi (dlha a stredna naraz), je z toho prvych 15-20 km total disorder-disaster-masaker. tu sa to vdaka logistike neskutocne stratilo.
znacenie bezproblemove, 2x som zabludil, lebo som blb, ale hned som sa vedel opravit.

a to najdolezitejsie na zaver. neskutocne krasne jazditelne trate. raw prirodne single, vybudovane flownate single, makkucke ihlicnate pasaze, korenove vytriasaky, rychle lucne zjazdy, aj strme technicke, rozbite kamenove zvaznice, dokonca aj pieskove, vsetko tam bolo. nehovoriac o zopar brutalnych stojkach, tiahlych stupaniach, asfaltovych transferoch a bola aj hrebenova hore-dole jazda. nechybal ani povestny klincek do rakvy - 5 km finish tabulka :)

do buducna obmedzit pocet startujucich na 600 :D nene, fakt nemam, co by som vytkol.

slavo a spol, fakt dakujem za tento famozny zazitok
25.06.2017 - 00:40:02
07
Všetko bolo na úrovni pripravené za čo patrí poďakovanie. Mám dva postrehy možno prínosné. Veľa pretekárov na štarte,tlačenica a zaparkované autá v časti pri obchode. Bolo by dobré umiestniť reproduktory aj do tejto časti lebo tam sme nemali prehľad čo sa deje a potom vznikajú "kačice". Veľa šťastia všetkým bikerom.
25.06.2017 - 06:52:31
00
Na Sulove som startoval po nocnej, ktoru som nevedel zrusit. Avsak moju 1.ucast na tomto mar. som uz nechcel odkladat na rok.Isiel som 35km. Zjazdy som daval do pohody, rychlo a s kontrolou. Islo sa mi perfektne, jak nadopovany ( kava pred startom a vyborne kolace pri vchode do registracie😉). A potom to doslo, po 2.obcerstvovacke. Teplo, cukor na dne...Posledne dva kopceky trapenie.
V cieli kofola vsetko napravila.
Organizacia na 1*, jedlo bolo fajn., znacenie top, parkovanie tiez a ten singel a par technickych casti na trati sa mi velmi pacili. Posledny zjazdik do ciela bol super. Nebola sekunda na oddych v sedle. Super. Tak to ma byt na horskom maratone.
UZ SA TESIM NA DALSI ROCNIK 😀

PS: Velka vdaka aj domacim v Sulove, ze to s nami vydrzali !!!


Naposledy upravil ikar1968 dňa 25.06.2017 - 07:30:27, celkovo upravené 1 krát.

25.06.2017 - 07:20:14
01
Potom hodte chalani nejake linky na fotky a videa zo sulova.
25.06.2017 - 07:24:35
00
Super, špica, bomba, nádhera. :y:

Ale jednu propomienku by som predsa len mal. Dal by som pomalším jazdcom z dlhej trate viac než 15-minútový náskok pred loveckými psami zo 60-ky. Dostali sme sa pod ich paľbu na najnevhodnejšom úseku: v technicky náročnej sigláčovej pasáži cca 10-11 km od štartu, kde obiehať a byť obiehaný nebolo príjemné ani jednej strane a smrdelo to tam škaredými kolíziami. Podľa mňa by to vyriešil 30 minútový odstup v štartoch dlhej a prvej vlny 60-ky.
25.06.2017 - 08:01:05
02
Táto verzia trate sa mi páčila najviac. Myslím, že oproti minulému roku ste ju dotiahli takmer do dokonalosti. Mal som obavy z iba 15 minútového posunu 60 km trate, vychádzalo mi to, že prví budú dobiehať chvost 84-ky v tom technickom zjazde z Javora, ale dostihli ma až v stúpaní na Čierny potok, a to už bolo ideálne na obiehanie. Celkom sa mi páčil štart 35-ky, načasovanie mi vyšlo tak, že sme sa stretali presne na križovatke. Serpentíny tiež boli super, myslím, že aj pre divákov. Jediný problém bol, že od 66. km sa prihlásili kŕče a musel som prejsť na voľnobeh a posledných 20 km mi trvalo cca 2,5 hodiny. Celkovo to bolo super a bolo tam krásne, že som sa ani domov neponáhľal. :-) O rok zas. Ďakujem
25.06.2017 - 08:14:54
01
tu je Relive zaznam kratkej trasy, lebo priznam sa ja sa neviem nikdy zorientovat kade vlastne ideme, resp kde sme :D https://www.relive.cc/view/1051709210
25.06.2017 - 08:17:14
03
Bol som po ôsmich rokoch a ak dožijem, tak viem, že už každý rok. Trate neskutočné krásne, zjazdy topka, žiadne kamenisté vytriasačky ako v Dohňanoch, takže za mňa palec jednoznačne hore. Záverečná cykloturistika v kopci neuškodila :) A áno, byť na štarte a takmer nepočuť odpočítavanie a podobné "hecovačky", je trošku mínus...ale napraviteľný :)
25.06.2017 - 08:21:19
00
Našiel som v súlove okuliare, ak by niekomu chýbali ozvite sa formou správy.

Prílohy:

LRM_EXPORT_20170625_093629.jpg
LRM_EXPORT_20170625_093629.jpg 561.16 KiB thumb_up1thumb_down

25.06.2017 - 09:40:24
00
Ale zas prilákať takéhoto borca, ktorý sa ešte pred pár dňami preháňal na MS s najlepšími. :y: Aspoň sa bolo s kým porovnať. Hmm. ;)

Piotr Brzózka
kat. Elite
Olimpijczyk z Londynu, V-ce Mistrz Świata XCO kat. Junior, Drużynowy V-ce Mistrz Świata XCO, Mistrz Polski XCO, XCE i XCM
25.06.2017 - 09:45:31
03
Super akcia, nielen sportova ale aj spolocenska. Vsetky chvaly uz boli povedane. Tiez som spoznal par novych spravnych ludi. Dievcina s urazom bude cim skor v poriadku, nastastie mala pri sebe tych spravnych anjelov ;)
No a heeeeerecky Elle A martinapb maju fotky s najvacsimi hviezdami maratonu. Karel ani Imroman zrejme netusia kto sa to s nimi fotil ale uzivali si to. A ja tiez....ved vidite sami :P

Prílohy:

DSC_0037.JPG
DSC_0037.JPG 1.03 MiB thumb_up4thumb_down


Naposledy upravil astro dňa 25.04.2018 - 14:17:42, celkovo upravené 1 krát.

25.06.2017 - 09:50:48
012
Ahojte, bol to moj prvy sulov a organizacne uplne super, nevadilo mi ani cakanie na jedlo, stal som od stanku kde robili spiraly zemiakove. Islo to dost rychlo. Tety na vydaji boli super. Jedlo super. 35 km trat paradna, vyzivna na pre mna namahave stupania. Tlacit trebalo :) akurat by som sa chcel spytat na poslednom kilometri padol nejaky chalan v case asi 2:45 od startu. Lezal tvarou k zemi, krvava hlava :( ludia ho uz ratovali. Neviete ako dopadol? Ci nieco vazne? Cely cas na neho myslim :( chlape ak to citas, skore uzdravenie. Dufam ze budes skoro fit
25.06.2017 - 10:03:18
00
keyboard_arrow_up