čaute, dalo by sa na Kone pojazdiť aj endurko alebo je to príliš? :) viem, že to nie je čistokrvný enduro bike, ale freeride bike, tak ma nezjedzte hneď, len sa pýtam. ďakujem :)
27.06.2014 - 23:38:46
00
Neboj nikto na nezje, o tom je forum, ze sa mozes pytat. Ak myslis pod endurkom to ze sa vyvezies ci vytlacis bike na kopec a potom sa spustis tak ano. :-) Teraz uz vazne, je to tazky bike a jeho primarne urcenie je ako si pisal FR/DH teda hlavne dole kopcom. ENbike musi zvladat aj hore kopcom. Pozrel som narychlo reviews a viaceri ju neodporucaju na jazdu hore kopcom ale pokial chces jazdit downhill ci free ride tak je ok.
Priamo s TL modelom skusenost nemam, ale v 2012 som mal pozicanu Kona Stinky Six s podobnou vybavou, a tato je miestami oznacovana ze je vhodna aj na XC, :-) samozrejme s rezervami. Sli sme dole Death Road (Bolivia) a dole kopcom bola super, ale na rovinke ci miernom kopci to bola makacka. Urcite to bolo aj teplom (36st) a vlhkom ale bike bol dost tazky, nedal sa zamknut tlmic ani vidla. Miestami som mal pocit ako keby som siel po piesku, pritom to bola klasicka nespevnena cesta. Takze ak chces jazdit aj hore kopcom, skor by som pozeral po niecom inom. Dnesne EN biky su naozaj uplne inde, su to schopne masiny, dole aj hore kopcom.


Naposledy upravil Filip80 dňa 28.06.2014 - 18:34:05, celkovo upravené 1 krát.

28.06.2014 - 17:12:54
01
ďakujem krásne za radu :)
28.06.2014 - 18:03:27
00
Tiež váham Fr alebo enduro.vedel by mi niekto poradiť či by sa dalo troška pošlapat do kopca na specialized sx traily? Aj keď preferujem Dh štýl, ale po úraze zvažujem Fr asi, diky
29.06.2017 - 22:28:48
00
Ahoj. Moj bracho ma Specialized SX Trail, a ano, slape na nom aj kopce ale da to zabrat, treba kondicku aku taku... ale strasne si ho chvali (to ako zvlada bikepark, skoky, korene, jeho komfort...) Nejedna sa zrovna o univerzalny trailbike, skor o nacinie na nekompromisnu zabavu dolu kopcom, na ktory aj vyslapes :-)
30.06.2017 - 00:00:54
01
...a prave preto ma okrem neho este xc bike na dlhsie vyjazdy.
30.06.2017 - 00:34:26
00
Ahoj, diky za radu.na šlapanie mi stačí Htčko,ale cestu v lese si viac užívam dole kopcom ako do kopca, tak už mám jasno , chcem sx trail, ešte raz díky
30.06.2017 - 06:34:41
01
keyboard_arrow_up