Budem v dohladnej dobe (leto jesen 2017) riesit kupu cestaku. Tyzdenne urobim cca 3 krat vyjazd, vzdy zhruba 50 az 70km. Bude to moj druhy cestak, teraz mam galuskovy bike, na sade Shimano. Mam aj horak, MERIDA.

Planujem cestny bike v sume okolo 4.000, uvazujem medzi Bianchi Oltre XR3 - Ultegra compact 52/36 alebo Lapierre Xelius SL 700 Ultimate Green.

Skusenejsi, prosim poradte. Testoval som sice obe znacky, ale ine modelove rady a rozlicne velkosti ramu, a mali ine kolesa v zaklade, teda tazsie sa mi to porovnava. Talian bol ale OLTRE XR4 a velkost 57 velkost a francuz Xelius SL 600 velkost 55. Ja mam vysku 180 a 70kg.

Xelius SL 600 sa mi zdal, ze ma lepsie jazdne vlastnosti, ale ten mal kolesa ULTEGRA s plastami CONTINENTAL. Neviem, ci ine jazdne vlastnosti sposobili kolesa, alebo ina geometria, to neviem posudit. Pocitovo asi by mi kludne stacil aj bike do 3.000,- Eur, ale skor by som sa sustredil na to, ktory s tych 2 typov predvybratych a preco...

Teda skuste mi prosim konstruktivne poradit. Dakujem.
29.06.2017 - 16:43:01
00
V tejto cenovej kategorii zly bike nekupis. Zober to pocitovo. Na ktorom sa ti lepsie sedi, detaily. Neries ci ma nieco o 0,5 stupna lepsiu sadu alebo aky prd.
29.06.2017 - 21:22:35
00
Jazdim Bianchi Oltre XR2 na Ultegre a aj ked neviem porovnat s Lapierre, som nadmieru spokojny a nad inou znackou som velmi ani nerozmyslal. Bol som si samozrejme vedomy ze za tie peniaze viem kupit bajk v lepsej vybave ale u mna rozhodol dizajn a emocie. Naviac vsetky doplnky od oblecenia az po kosiky ma bianchi vymakane.
29.06.2017 - 22:24:26
00
v sume okolo 4000e by som sa silno zamyslel nad vyskladanim si cestaciku sam...
30.06.2017 - 09:21:15
01
hmmm, aj ma to napadlo. O kolko vyjde asi lacnejsie, ked by som bike skladal sam. Myslim s rovnakymi komponentami ako u predajcu. A ake su tam uskalia? Dakujem.
30.06.2017 - 13:31:48
00
Salko123 - Ano dizajn je krasny. Ale aj Lapierre ma svoju eleganciu. Mne sa dizajnovo paci jeden aj druhy, tam mam nevyhodu, ze je to 50:50. Ked by sa mi pacil jeden z nich viac, je rozhodnute. Preto by ma zaujimali aj rady od Vas ... inak, kupoval si v kamennom obchode, alebo si si ho vyskladal sam? Dakujem za odpoved. Kolesa mas galusky?
30.06.2017 - 13:34:20
00
grznarik57 napísal:
hmmm, aj ma to napadlo. O kolko vyjde asi lacnejsie, ked by som bike skladal sam. Myslim s rovnakymi komponentami ako u predajcu. A ake su tam uskalia? Dakujem.

lacnejsie to nevyjde ale budes mat na bicykli to co chces a nie to co tam dava vyrobca - napriklad kolesa su uz pri tejto cenovke zaujimave. nebudes musiet riesit sedlo atd...

samozrejme treba najst predajcu (teda vacsinou nie kamenny obchod) ktory ti nebude predavat komponenty za odporucanu MOC a pritom bude ochotny komunikovat - pri skladani je rozdiel ci tam das set ultegra za 1000E alebo za 660E a 340E potom mozes pouzit inak...
30.06.2017 - 16:24:48
00
Bianchi je určite pekný stroj,Oltre bude ozaj veľmi zaujímavý ale ako výrobca mňa osobne Bianchi sklamalo - okom bežného užívateľa. Po kúpe ich top hliníkového modelu "Freccia" som sa potýkal so zasúvajúcou a v zámku vŕzgajúcou sedlovkou. Nepomohla ani vazelína na karbonové sedlovky. Nakoniec som dospel k výmene sedlovky a upínaku. Od tej doby to bolo Ok. Nevadilo by ,veď nie som detailista ale aby som toto riešil na biku ktorý dovozca predáva za 2000 € ? Podsedlový rýchloupinák som menil aj na MTB modeli Kuma ,taktiež po problémoch so zasúvajúcou sedlovkou. Podotýkam že nejazdím prvý rok ,servisu a technickým veciam na bicykloch sa venujem už nejakú dobu. Kvalita značky by sa mala ukázať v nižších modeloch aby nebolo nutné riešiť takéto "blbinky".
30.06.2017 - 20:07:51
00
hugo napísal:
Bianchi je určite pekný stroj,Oltre bude ozaj veľmi zaujímavý ale ako výrobca mňa osobne Bianchi sklamalo - okom bežného užívateľa. Po kúpe ich top hliníkového modelu "Freccia" som sa potýkal so zasúvajúcou a v zámku vŕzgajúcou sedlovkou. Nepomohla ani vazelína na karbonové sedlovky. Nakoniec som dospel k výmene sedlovky a upínaku. Od tej doby to bolo Ok. Nevadilo by ,veď nie som detailista ale aby som toto riešil na biku ktorý dovozca predáva za 2000 € ? Podsedlový rýchloupinák som menil aj na MTB modeli Kuma ,taktiež po problémoch so zasúvajúcou sedlovkou. Podotýkam že nejazdím prvý rok ,servisu a technickým veciam na bicykloch sa venujem už nejakú dobu. Kvalita značky by sa mala ukázať v nižších modeloch aby nebolo nutné riešiť takéto "blbinky".


Hmmm, to je ozaj na zamyslenie. To by som neocakaval. Cakal by som, ked je to bike od "prvovyrobcu" tak v tej cenovej kategorii to bude "vychytane"....ked by to niekto vyskladal, ram a komponenty, budiz, nieco vzajomne neladilo, ale nie original od dovozcu .... zaujimava skusenost .... aj si komunikoval kvoli tomu s predajcom/dovozcom?
30.06.2017 - 21:48:00
00
Hosť napísal:
lacnejsie to nevyjde ale budes mat na bicykli to co chces a nie to co tam dava vyrobca - napriklad kolesa su uz pri tejto cenovke zaujimave. nebudes musiet riesit sedlo atd...

samozrejme treba najst predajcu (teda vacsinou nie kamenny obchod) ktory ti nebude predavat komponenty za odporucanu MOC a pritom bude ochotny komunikovat - pri skladani je rozdiel ci tam das set ultegra za 1000E alebo za 660E a 340E potom mozes pouzit inak...


Len ked nemusim vediet co vlastne chcem. Ked by to bol moj 4 bike a bol by som fanatik do bike-ov, tak by som asi mal prehlad a denne sledoval, co je nove a co funguje a co naopak nie, ale ja chcem hlavne dobry a berproblemovy stroj a ist na istotu. Ale zaujimavu myslienku si mi dal do hlavy. Hlavne tie kolesa. A co by si mi odporucal za kolesa? Ked vyzadujem galusky. Na ten Bianchi v tej cenovej skupine? Nech sa zorientujem. Dakujem.
30.06.2017 - 21:51:36
00
Ja som si nechal bajk vyskladat na minulorocnom rame v kamennom obchode kde mi vysli ozaj v ustrety aj s cenou. Setrilo sa sice na kolesach, ale zatial som s plastovymi FSA vision team30 spokojny aj ked su trochu tazsie. Na treningy a pohodove vyjazdy myslim uplne postacuju. Rozmyslam v buducej sezone nad galuskami, napr Vision metron 40 vyzeraju fajn.

So sedlovkou som ziadny problem nemal ale treba povedat ze tie bianchi dodava talianska firma Reparto corse. Aj to je vyhoda kamenneho obchodu - ak je potrebne nieco reklamovat nie je vacsinou ziadny problem.
01.07.2017 - 06:38:49
00
keyboard_arrow_up