osobne jazdim scott genius lt 2012 s tlmicom equalizer. Tento bajk mozem s prehladom oznacit za univerzal, na ktorom s prehladom buchnem 50+km vylet s xc ckarmi a na druhy den zjazdim Strazov, Vtacnik, Kralovu skalu.... tymi nakrkolomnejsimi turistickymi chodnickami. V origo bikeparku som bol na nom bol len raz na M. Brde a nemoznem sa stazovat. Fr. trate dava s prehladom. Niesom ziadny fajnsmeker, vlastnil som predtym Merida one-o-five a Spec. Enduro. Tento je z nich najlepsi vo vsetkych smeroch, preto sa priklanam k tomu cannonu claymore nakolko su si podobne, dokonca sam uvazujem prave nad touto zmenou. Neviem ci sa to este "nosi", ale system na zmenu vysky vidlice si neviem vynachvalit. Na scotte mam Lyrik 150-180mm a na Meride to bol Domain 130-160mm. Myslim si ze vyznam to ma na kazdom enduro biku, kde by nebola dramaticky ovplyvnena vyska stredoveho zlozenia.
20.07.2017 - 11:00:18
00
Claymore a LT su prekurzormi sucasneho freeride revivalu :- ). Z LT a UZZI som mal uslintane detstvo nad katalogmi. Ale su to biky z 2012 a posledne 4 roky urobili velmi vela ohladom geometrie a ani za cenu financnej zlavy by som im prednost nedal osobne uz pre niekoho kto kupuje prave teraz. Obzvlast ak existuju aj cenovo dostupne modely ako Propain, YT, Commencal (ktory prave vidal dalsi model, SX, sranda, tusim ze do konca leta tak urobi este niekolko znaciek https://www.pinkbike.com/news/commencal-supreme-sx-hard-drug.html )

Najvacsi benefit sucasnych bikov tejto kategorie je (aj ked nie vsetky znacky to uplne trafili) ze maju prijemne rozmerny kokpit(/reach) a vzpriamenu sedlovku (efektivny sedlovy uhol). Claymore aj LT toto riesili pre vyssich jazdcov defacto tak, ze si sedel nad zadnym kolesom. Ten rozdiel voci hyper-duru z 2017 kategorie je aj 4-6 stupnov v efektivnom uhle (a 4+ cm reach) a to je vyrazne vacsi benefit nez znizovatelny zdvih vidlice, od coho sa viacmenej upustilo (Talas aj dual-position Pike/Lyrik su viacmenej dnes uz cisto after-market moznosti len, dovody najskor boli mierne horsia citlivost kvoli dalsim puzdram, mierne vyssia vaha a servis, a priechodnost terenom pri stupani). Takze lepsia stabilita dole kopcom (co je primarny ciel tejto kategorie) aj kolena su spokojnejsie hore kopcom.

Napriek super atraktivnej kategorii by som si dal pozor pri nazyvani tychto bikov 'one-quiver'/univerzalom, urcite to nie su ziadne zabavne biky na nedelny XC/Trail vylet s priatelkou po navrate z Morzine. Capra/Meta 4.2 postaci 95perc. ludom na bike-park rovnako dobre a nezadusi radost v mensich kopcoch. Este do minuleho mesiaca to boli najviac hard-core biky na trhu :- )

Ja osobne som trpel deiluziou univerzalnosti ze si poneham tie iste kolesa na bike-park aj karpaty a nasadil 1.2kg super-gravity schwalbe bocnice na obe kolesa. Vysledok bol katastrofalne zufaly :- D Teraz uz viem ze overkill odtial potial...
20.07.2017 - 12:35:46
02
Priatelia dakujem vam za cenne rady, nakoniec som sa rozhodol pre Specialized Enduro 2017. Pocitovo na biku super, dal som si vymenit Yari za Lyriku a myslim ze som tymto vynerom nic nepokazil
20.07.2017 - 13:33:19
02
Uvidis ked zacnes servisovat ako to maju fajn vymyslene ;)
20.07.2017 - 15:15:29
04
Tie nove super endura som nemal moznost vyskusat, urcite to je o kus zmaknutejsie ako pred piatimi rokmi. Vtedy som radsej Spec. Enduro vymenil za Genius LT prave kvoli neporovnatelne lepsiemu vyjazdu do kopcov a musim skonstatovat ze krok dopredu som spravil aj pri zjazde v rezime 180mm/180mm(tu si ale neviem predstavit niake vyssie vyslapy do kopca)
20.07.2017 - 16:13:04
00
Kaper napísal:
Uvidis ked zacnes servisovat ako to maju fajn vymyslene ;)

Sám som mal dve Endurá od Spešlu a reklamoval som len raz a nikdy žiaden problém nenastal. A ako som už spomínal, podľa mňa sa rozhodol dobre. Ak pojazdíš a v budúcnosti bude treba robiť údržbu tlmiča skús porozmýšľať nad prerábkou autosagu na negatívnu komoru, robili mi to v SC a ten tlmič bol fámózny potom. Doteraz ľutujem, že som ten bike predal ...
20.07.2017 - 21:23:40
00
Ja som nemyslel na reklamaciu ani tak uplne...
Ale samozrejme chalosovi prajem vela stastnych Km a nech je spokojny! :clap:
20.07.2017 - 22:00:37
00
29?
20.07.2017 - 22:45:38
00
http://singletrackworld.com/2017/07/commencal-supreme-sx-brings-dh-tech-to-the-trail/
:)
25.07.2017 - 05:27:56
00
tiez celkom zaujimave mozno https://alutech-cycles.com/Fanes_1

:)
25.07.2017 - 07:59:42
01
RC Pike mas 150 alebo 160mm lebo ja mam na bajku Pike 160tku a bol som aj v parku (Malino.. apod) no a ak nejdes na najtazsie DH trate s najvacsimi skokmi nevidim s nou najmansi problem - na hranicu som sa nedostal ani zdaleka (neskacem velke skoky).. So 180tku uz budes mat problem slapat do kopcov (kedze pises ze chodis aj celodenky)
--z mojho pohladu: taha ta to skor do freeriede. Lenze FR bajky maju uz taku geomertiu co velmi neposlapes zdvihy okolo 180mm a su tazsie ako EN ale zase na Bparky a skoky uplny ideal, no nie na vyjzdy-slapacie do prirody. Ak chces aj slapat ostan pri edure ak nie potom uz len FR bajk (prip DH)
28.07.2017 - 08:35:31
00
Asterisk napísal:
Priatelia dakujem vam za cenne rady, nakoniec som sa rozhodol pre Specialized Enduro 2017. Pocitovo na biku super, dal som si vymenit Yari za Lyriku a myslim ze som tymto vynerom nic nepokazil


Uz kupil ak si nepostrehol ;)
28.07.2017 - 09:06:35
00
nepostrehol :D neva.. ale ta Lyrik je prave asi to co hladal teraz ma napada, lebo Pike je citlivejsia Lyrik rep. Lyrik je tuhsia Pike (aspon co ja viem) z toho mohol mat pri dropoch pocit ze pike je malo tuha a ide na doraz (to uz len tak na okraj) Inak ten specik enduro ´17 som mal aj ja v hladaciku (aj som na nom sedel) a skoncil som pri Swag 50 ´17 a nemenil by som :)
28.07.2017 - 13:09:09
00
keyboard_arrow_up