Tymto si ma nepotesil... Zatial som cital iba same chvaly na C9.

C9 vydrzi, to je pravda. Ale nevydrzi to ostatne :D .. ostatne nova ma 132,0 shimano/sram mavalo 132,2mm. Myslim, ze som si tiez nou ohlodal privelmi drahe alu prevodniky, kedze ma toto nenapadlo.

Aj kazety sa robievali (neviem ako teraz) tak, ze jeden rocnik bola tvrda a vydrzala strasne vela km , dalsi rocnik uz bola maksia a vydrzala citelne menej. Pricom slo stale o XT a v diskusiach jedni vraveli tak, druhi onak. Ale kazdy o niecom inom. Podobne aj retaze, raz makke, potom tvrsie, nemas sancu zistit co je ako. Ci sa to dnes robi inak neviem, ale imho vyrobcovia urcite budu vediet , aby si clovek musel kupoval co najcastejsie :lol:

Shimano dnes robi ocelove prevodniky s umelou hmotou ako nabehove hrany, este aj dierkovane, su citelne lahsie ako povodne stare ocelove, sice o nieco tazsie ako hlinik, ale mozno by to stalo za uvahu. Kolko vydrzia neviem, este nemam na nich najazdene relevante mnozstvo km.

Este dodam, ze opotrebovana kazeta sa prejavi preskakovanim novej retaze, ale opotrebovany stredny prevodnik sa prejavi inak. V plnom zabere sa retaz presmykne po zuboch. Nasledky su v pripade jazdy postojacky myslim jasne.
04.08.2014 - 15:54:17
00
Vdaka za vycerpapavajucu odpoved. Pouzitie C9 v praxi som zavrhol, ostanem teda pri retaziach Shimano.
04.08.2014 - 23:25:21
00
daju sa zohnat len samotne kluky bez prevodníkov?potrebujem vymenit stare LX 3x9,lebo je zodrata os,pochromovana čast pod ložiskom..prevodníky mam.aj misky.
02.09.2014 - 20:15:08
00
fericki ak vydržíš do konca septembra, tak ti môžem skoro zadarmo streliť moje SLX bez prevodníkov :) Naposledy čo som mal ich na jar rozobraté, tak nejavili známky opotrebenia, max tak sú obité zvonka, ale myslím si, že ešte môžu poslúžiť :) Ale pre teba budú vhodnejšie asi čisto nové. A ak sa opýtaš suncycle, tak mat bude možno ochotný predať len kľuky a prevodníky predá samostatne :?: Alebo ja by som si kúpil aj komplet kľuky a sám zvyšok predal...

Este dodam, ze opotrebovana kazeta sa prejavi preskakovanim novej retaze, ale opotrebovany stredny prevodnik sa prejavi inak. V plnom zabere sa retaz presmykne po zuboch. Nasledky su v pripade jazdy postojacky myslim jasne.

U mňa sa opotrebovanie prevodníkov prejavuje tak, že napr. stredný neudrží prevod 2-9 a 2-8 a to je hádam ešte nepríjemnejšie ako keby mi reťaz prešmykovala :lol:
02.09.2014 - 21:04:44
00
nepotrebujem to hned,len zistujem možnosti.odišlo mi ložisko,tak som si dal vymenit misky,a odporučili mi aj menit kluky
02.09.2014 - 21:15:04
00
Ak ti odišlo ložisko tak, že sa úplne zaseklo a ty si na tom stále jazdil, bez toho aby si to rozobral a ložiska premazal, tak áno, kľuky to budú mať za sebou...
02.09.2014 - 21:20:54
00
chlapi maju byt k tym klukam nejake krytky? mam totiz iba na lavu stranu ale aj tak proste je diera priehladna :D chybalo to ku klukam alebo je to normalne? sorry ale ja som teraz prvy krat vymienal stvorhran za hollowtech...
13.06.2017 - 18:58:35
00
je to normalne, z jednej strany je plastova skrutka z druhej nic
13.06.2017 - 19:07:41
00
alebo dokúpiť podľa vlastných preferencií takéto, alebo lacnejšie
13.06.2017 - 19:11:28
01
okej :) len dufam ze som dal apravny pocet tych distancnych lebo sa mi to nezda..ale meral som to a skoe mi to vychadzalo k 73mm ako 68...takze som dal jednu napravo a nalavo nic.. len na strednom prevodniku mi dost sucha retaz o presmyk skusim sa s tym pohrat este...
13.06.2017 - 20:23:28
00
Daj podložky,ako uvádza výrobca ak si nezahodil návod,potom rieš presmyk
21.07.2017 - 23:22:45
00
Ked ma 73mm domcek tak ide len 1 napravo inak by tam nedostak kluky lebo by bola kratka oska.
Mas zle nastaveny presmyk, a ked to to sucha na strednom tak sa treba pohrat s napnutim lanka, dorazy nemaju so strednym prevodnikom nic spolcne
22.07.2017 - 06:32:36
00
Dal som len jednu napravo ako vravi Dobi235...no mal by som sa teraz s tym pohrat keďže som po úraze jazdiť aj tak nemožem :D len nerád by som to ešte zhoršil, už aj predtým toľko som sa s tým bavkal...nechám to asi na servis, oni si s tym isto poradia...
22.07.2017 - 10:01:14
00
keyboard_arrow_up