Ahoj, chcem sa poradiť, som rozhodnutý pre kúpu môjho prvého krosového bicykla, chcem niečo kvalitnejšie za cenu uvedenú v nadpise, na 90% som rozhodnutý pre CTM Stark 2.0, neviem ale ako sú na tom iné značky, sú teraz v zlave tie ctm 10% + ako ktorý obchod pri registrácii dáva ešte zľavu 5 až 7%. Otázka teda znie, ísť do toho, či počkať do septembra? Pôjdu ešte ceny dole? Bude možné kúpiť dajme tomu stark 3,0 v októbri za 750 €? Alebo pozerať iné značky? no čo ták pozerám, neviem či niekto ponúkne niečo lepšie pomer cena kvalita ako ctm.
ďakujem a cením si každý názor
22.07.2017 - 17:29:11
00
Ja bych to bral, podla mna cena je velmi dobra na to co ten bike ma a cakat dalsie 2-3 mesiace len z toho dovodu ze mooozno bike pojde dole este o trapnych cca 50 eur? Ja bych bral. Tazko najdes bike lacnejsi ako tych cca 700 eur s porovnatelnou vybavou. Stark 3.0 stoji co som teraz zbezne kukol net 899 eur. Podla mna za 700 ti ho neda nikto ani v Decembri. Dalsia otazka, je Stark 3.0 vyrazne lepsi ako 2.0? Co ja viem.. Krajsi mozno, ale ci nejak vyrazne lepsi neviem.
27.07.2017 - 13:00:19
00
ahoj, vďaka za reakciu, bol som v Poprade pozrieť na ten Stark 2.0 v predajni, vyzerá dobre, akurát tie brzdy vidno že su také ,,obyčajné´´ budem ich musieť asi poriešit, hneď po kúpe, v tomto je stark 3.0 na to lepšie, ešte je lepší aj vo vidle a v prehadzovačke, ale obstojná vidla vyzerá byť aj na stark 2.0 a prehadzovačka mi bude stačiť aj tá čo tam je, posledné su kľuky, tie neriešim.. akurát špekulujem, ale vychádza to pri mojich 180 cm na 19´´ tku veľkosť.. trošku ma zaujal aj GT transeo 1.0 2017 v zľave v jednom obchode.. ale zrejmä ho ctm prekoná komponentami.. asi pôjdem do toho starku 2, s tým že pomením brzdy... pekný deň
27.07.2017 - 13:43:08
00
Dobrý deň som tu novo registrovaný návštevník tohto super webu, kde verím, že mi naozaj poradíte. Rozhodujem sa nad kúpou nového bicykla a typ bicykla by som chcel crossový. Veľmi sa mi zapáčil Merida CROSSWAY 100 konkrétne tento biely: https://www.merida.sk/krosove-bicykle/crossway-100-4 mne naozaj padol do oka hneď a ešte, keď som videl ukážku v tomto videu:
tak by som ho najradšej kúpil hneď. Cena 539.00€ je celkom príjemná, pretože nezarábam milióny, ale samozrejme nechcem spraviť chybu tú, že za podobnú, alebo aj vyššiu cenu by som mohol mať niečo lepšie môj strop ceny je 700 EUR veľmi sa v tých komponentoch nevyznám som amatér v tomto preto by som prijal radu od Vás skúsených. Ale určite by som chcel hliníkový rám, ako má spomínaná Merida. Neviem, či Merida stále patrí kvalitou tam, kde bola pred X rokmi dozadu.
15.09.2018 - 14:05:29
00
Merida je slušný bike... A robia v rámci kategórie ľahšie rámy ako konkurencia... Ale ak máš rozpočet 700 tak kúp so vzduchovou vidlou... Nie pružiny, resp. podľa tvojej váhy, ale vzduch je vzduch...

ja som minulý rok kupoval za 500 €, a v podstate do novej sezony určite kúpim vzduchovú vidlu a možno odpruženú sedlovku, čo dokopy dá tých 220 € (150 vidla, 70 sedlovka)
15.09.2018 - 17:53:59
00
madbugie napísal:
Merida je slušný bike... A robia v rámci kategórie ľahšie rámy ako konkurencia... Ale ak máš rozpočet 700 tak kúp so vzduchovou vidlou... Nie pružiny, resp. podľa tvojej váhy, ale vzduch je vzduch...

ja som minulý rok kupoval za 500 €, a v podstate do novej sezony určite kúpim vzduchovú vidlu a možno odpruženú sedlovku, čo dokopy dá tých 220 € (150 vidla, 70 sedlovka)


A akú veľkosť by som mal brať, keď mám 177 cm?
15.09.2018 - 21:39:35
00
Podľa výšky 17 ", 18" rám čo je 53 - 54 cm

Ono si to treba vyskúšať, závisí to aj od geometrie daného rámu, tvojej dĺžky vnútornej nohy atď.
15.09.2018 - 22:22:03
00
keyboard_arrow_up