Tato situácia nemá nič spoločné s tým, že postihnutá bola žena. Tiež podľa seba viem, že ak sa mi stane nejaký problém, som jednoducho taká povaha, že sa ho snažím vyriešiť sám a je mi "nepríjemné" niekoho žiadať o pomoc. ( i keď by sa možno hodila )
Na druhej strane môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že sa mi stalo, keď som ostal stáť s technickým problémom, prvý cyklista ktorý išiel okolo sa zastavil s jednoduchou otázkou: "Je všetko v poriadku? Potrebuješ pomôcť?" Ja sa samozrejme takto chovám tiež. Treba si uvedomiť, že mnohokrát môže mať vaša pomoc omnoho väčšiu hodnotu, ako je pár minút vašeho času, skúseností, zručnosti či lepenia na duše.


bludarka12 v prvom rade suhlasim s Jezus-om, že chalani asi neboli žiadny gavalieri.
ALE pohľad z iného uhla:
Do frasa, prečo ženy veľmi často od mužov očakávajú, že si domyslíme ich požiadavky či očakávania. Prečo si ich jednoducho nezastavila a nepoprosila ich o pomoc?

Pravdu povediac, v tomto prípade sám so sebou celkom nesúhlasím s tým čo som napísal, nie je to typický príklad, ale mám za to, že keby si ich poprosila o pomoc, tak nepíšeš tento príspevok.
03.08.2017 - 07:37:54
01
bludarka12 v októbri navodime modelovú situáciu: otočis "cajgel hore drdy" a my gavalieri (čiže všetci zúčastnení na akcii) budeme okolo teba po jednom prechádzať a ukážeme ako to má byť ;)
Kto by náhodou mal tú kacirsku myšlienku nezastat nedostane večer Tesakov guláš a platí celému osadenstvu celý večer :P
03.08.2017 - 07:43:39
04
a natocime to na video a zavesime na YT aby všetci cyklisti videli ako to ma vyzerať :-) hlásim sa do komparzu
.... a henti spomínaný chlapci... možno to boli nastajlovany mantaci co si na bajku nič nevedia urobiť a nechceli sa strapnit ;-), každopádne je jedno či honili KOMy alebo co robili, minimálne sa pristaviť mohli .... ale je tu poučenie aj pre teba milá Bludarka ze do lesa sa bez základných veci na servis nechodí (nedávno sem imroman dával krátke video oi je základ mat pri sebe) ;-) .... alebo si nájdi vnadneho bajkera ktorý to nosiť bude a o bajk sa ti postará .... síce tu bola nedávno polemika ze bajkovat so ženou/frajerkou sa nemá / nieje to ono atd.... nuž... nie každý to berie ako krásne strávený čas ;-)


Naposledy upravil Tesak dňa 03.08.2017 - 10:03:33, celkovo upravené 1 krát.

03.08.2017 - 08:05:42
01
https://sport.sme.sk/c/20617823/cyklista-alessandro-andreoli-mal-v-bicykli-elektromotor.html
03.08.2017 - 08:23:29
01
Hm, keď vidím cyklistu niečo majstrovať pri ceste, tak som pripravený zastať s autom a odviezť ho aj s bajkom (zdôrazňujem, že bez ohľadu na to, ako sa prípadne správal na krajnici)... :D

Keď som sa takto minule pristavil, dotyčný na mňa hľadel ako keby sa vedľa neho vzniesol k nebu ET mimozemšťan, ale poďakoval, lebo mal výbavu na opravu defektu. Minule sa zas z chlapíka v jarku nad bicyklom vykľul ožran neschopný stáť na nohách, ten si ale zvládol pýtať cigu. :smoke:
03.08.2017 - 08:33:06
09
mala sa im postaviť do cesty s papekom v ruke a zhúknuť: "Daj bohu dušu a mne dukáty".
03.08.2017 - 08:44:44
00
Skôr: "Daj mne dušu..." ;)
03.08.2017 - 08:45:49
05
Ja som raz na Svatojurskom maratóne tak zachraňoval pretekárov... sám nachystany ist ho za 2:30... najprv vyhorel bracho, reku nenechám ho ist samého tak som sa prispôsobil... potom jeden dupac kráčal z BK, mal len jednu dusu co nestačila na 2 defekty a stratil aj pumpu tak som mu dal dušu aj pumpu, o kilometer dalej mladý chalanisko z nejakého klubu, menil 3 defekty ( duše mal od kolegov z klubu ale 4 dušu uz nemali.... tak som mu robil spoločnosť kým sa bracho dovliekol, dali sme mu dušu aby nemusel ist 6km dolekop pešo a išli dalej ;-) ..... po tomto som prešiel na bezduse a skončil s maratonmy lebo tam asi len zavadziam a nič mi to nedalo honit sa .... no a čas bol nanakoniec 3:30... a nebol som posledný a aj pumpu som dostal s5 :-D
03.08.2017 - 09:00:24
07
tak ja mam tiez vesele pribehy, sekol som dusu samozrejme nemal som ani lepenie, ani nahradnu dusu ani pumpu. Blizko bola osada, akurat chlapi murovali ze ci nemaju lepenie. No mali ale na motorku z cias CSR :-), flak sa zapaloval. Samozrejme nedrzalo to takze pesi par km a potom odvoz autom :-)
03.08.2017 - 09:15:36
00
Pokial ides na bike a mas v kolesach vzduch, co predpokladam ze mas, tak musis pocitat s tym, ze z casu na cas ti ten vzduch moze vyfucat z viacerých dovodov. Ak sa na to nepripravis tak je to z tvojej strany nezodpovedne a musis pocitat s dôsledkami ktore mozu byt niekedy dost neprijemne. Spoliehat sa na vsetko mozne nie je na mieste...Spraval som sa podobne par krat, potom som si nabalil vsetko potrebne co sa mi aj hodilo. Nedavno dokonca dva krat z toho prvy raz akurát fest nevhod, 30km od domu hlboko v lese 5km od najblizsej dediny a pritom sa zacalo stmievat. Mal som vsak vsetko potrebne a tak to cele trvalo do 10 minut. Druhy pripad bol tiez podobny..
03.08.2017 - 09:55:03
00
Jedna vec je ked sa nedostatocne pripravis, druha ked ide biker okolo a nepomoze ti.
03.08.2017 - 10:02:22
06
Ked uz sme pri tych prihodach... Ja som tuto zimu (alebo minulu?) chytil nejaky zazracny defekt v snehu na Cerovke. Teplota -14. Neviem ako by v tej teplote fungovalo lepidlo so zaplatou, mal som nastastie aj nahradnu dusu. Ale teda aj ked som sa to snazil vymenit rychlo, tak je to neprijemne, lebo clovek rychlo chladne ked je obleceny na bajk a nie na postavanie v snehu v tieni lesa. :)
03.08.2017 - 10:09:42
00
Jezus napísal:
Ked uz sme pri tych prihodach... Ja som tuto zimu (alebo minulu?) chytil nejaky zazracny defekt v snehu na Cerovke. Teplota -14. Neviem ako by v tej teplote fungovalo lepidlo so zaplatou, mal som nastastie aj nahradnu dusu. Ale teda aj ked som sa to snazil vymenit rychlo, tak je to neprijemne, lebo clovek rychlo chladne ked je obleceny na bajk a nie na postavanie v snehu v tieni lesa. :)

To je iny masaker...Viem o com hovoris, tiez trenujem aj v zime. Ako hovoris, clovek je obleceny na hrane tak, ze nebude zastavovat...V takej zime som defekt este nedostal...
03.08.2017 - 10:14:45
00
to fakt sme tu mali -14? to bolo v noci?
ojoj, hned by som bral taketo teploty, nech uz pridu cim skor, samozrejme staci mi aj +10
03.08.2017 - 10:14:55
00
jachmel napísal:
Jedna vec je ked sa nedostatocne pripravis, druha ked ide biker okolo a nepomoze ti.

Nemalo by sa to stavat ale stava sa bohuzial... Polutovania hodne.
03.08.2017 - 10:17:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up