mimi: Nebude pri mojej vahe velmi trpiet ten cestak preto sa pozeram aj popri ostatnych modeloch a preto som spomenul aj hlinu :) ako je mi jasne ze CF 9.0 je najlepsie vybaveny ale ked porovnavam ostatne modeli tak tie rozdieli niesi az tak velke ...tak preto aj skusam keby niekto skuseni popozeral zvysne modeli a vedel mi troska tu problematiku objasnit.
21.07.2017 - 10:45:26
00
O trpenie vahou s nemusis bat. Hlinik ani nerozmylaj. Ten by mal vyznam ak by riesil gravel bicykel. Tak smelo do karbonu
21.07.2017 - 11:45:18
00
tuningboy77 napísal:
Ahojte. Potreboval by som poradiť. Chcem kupiť cestný bike a vo finálnom výbere sa rozhodujem medzi:
1 https://www.canyon.com/sk/road/endurace/2016/endurace-cf-8-0.html
2 http://www.radon-bikes.de/en/roadbike/carbon/sage-carbon/sage-carbon-ultegra/

Ja za seba by som si radšej vybral RADON nakoľko ma výbavu ULTEGRA. Už som bol kvázi rozhodnutý pre ten prvý model (Canyon na 105ke) ale dostal som sa nejak ku stranke RADONU a za rovnaku cenu mam vyššiu výbavu. Akurát neviem aka je kvalita RADON bicyklov (myslim hlavne carbonový ram). Canyon často je vídať, sú snim dobre skúsenosti čo som počul. Ma niekto skúsenosti s RADON bicyklami??? Aký by ste mi radšej poradili 1 (Canyon 105) alebo 2 (RADON ULTEGRA) ??? Ďakujem


cauko, ja by som sa nebal ani toho Radonu. Znamy ma Radon, sice MTB ale je s nim spokojny rovnako ako so zakaznickym servisom. Osobne by som vsak isiel radsej do Canyonu, napriklad aj kvoli tej sedlovke ktoru by som si rad niekedy vyskusal. Rozdiel medzi 105 a Ultegra je vraj len vahovy, a ked pozeram na specs oboch bajkov tak su na rovnakej vahe (7.6kg) tak by som bral asi podla toho co sa ti viac paci a ku ktorej znacke viac inklinujes.
21.07.2017 - 23:28:19
00
Rozmyslal som na canyon ultimate cf pokial je este v zlave. Vedeli by ste mi poradit s velkostou ? Mam 184 cm a je to na rozhrani M, L. Mam trail bike od canyonu - spectral vo velkosti L. Priklanam sa tej velkosti aj pri tom cestaku. Nejake nazory ?
24.07.2017 - 13:48:52
00
Sorry, 184 cm je na rozhrani M a L? Ja mam 184 cm a neviem si predstavit M. Nemyslel si skor medzi L a XL?
24.07.2017 - 14:32:37
00
Podla canyon stranky:

M 178-184
L 184-190

Ale uz je to asi neaktualne, Lko vypredali..som zavahal
24.07.2017 - 15:00:42
00
Aha. Tak sorry.
24.07.2017 - 15:58:51
00
Bartik15 napísal:
mimi: Nebude pri mojej vahe velmi trpiet ten cestak preto sa pozeram aj popri ostatnych modeloch a preto som spomenul aj hlinu :) ako je mi jasne ze CF 9.0 je najlepsie vybaveny ale ked porovnavam ostatne modeli tak tie rozdieli niesi az tak velke ...tak preto aj skusam keby niekto skuseni popozeral zvysne modeli a vedel mi troska tu problematiku objasnit.


Váhy sa neboj, ja mám skoro 110kg a jazdim uz druhu sezonu ultimate cf sl 7.0 (musím zaklopať :) ). Dokonca prežil kratší čas aj váhu 120kg. Akurát tie základné Mavic kolesa dost trpia...ale zatial držia.
25.07.2017 - 09:40:07
00
Kazdopadne pre uplnost, karbonove cestaky ale aj hlinikove horaky mavaju udavanu i maximalnu doporucenu hmotnost jazdca, zvycajne je to 110kg.
Kolesa ako ktore, niektore maju aj 75kg max. ale su aj kolesa bez obmedzenia hmotnosti jazdca.
Otazka je, aku rezervu vyrobca pre ten svoj bike ci kolesa dal, ale kolesa pod tazkym jazdcom na zlom terene budu trpiet viacej.
25.07.2017 - 09:49:34
00
Konkrétne Canyon má 120 kg nosnosť, ak si dobre pamätám. Ale zasa tie Mavic Aksium, ktoré sú v základe len 100 kg. Tie ale naozaj trpia podomnou, keď zaberem v kopci na ťažší prevod v sedle, tak vedia aj výrazne pošúchať o brzdy. Raz boli treba aj dotiahnuť na náboji, trochu sa mykali. Ale zatiaľ ozaj držia, všetka česť im. Ale po sezóne asi budem meniť za niečo pevnejšie
25.07.2017 - 13:31:01
00
Pri modeli CF 9,0 su kolesa DT SWISS RR21 DICUT praveze tiez nemam velmi dobre skusenosti pri Mavic kolesach....tak to bol tiez parameter preco DT SWiSS
25.07.2017 - 17:03:48
00
Caute, potrebujem poradit. tu na fore predava chalanisko scoot speedster 30 ale ram je XL (58) ja mam vysku 180cm cize podla tabulky je to uz velky ram pre mna a potreboval by som 56ku.
Ale ked sa pozeram na tabulku, tak najvacsi rozdiel medzi 56 a 58 je na hornej ramovej trubke a na dlzke krku, je to este v pohode ? pripadne dal by sa doladit posed kratsim predstavcom ?
http://dfp2hfrf3mn0u.cloudfront.net/188/18887_original_1.jpg
Nieje nijako extra daleko, 50km takze da sa ist previest ako bude sediet, ale problem je aj ten ze ja som este ziadny cestak nejazdil, takze neviem co je to dobry posed, mozem sa radit iba pocitom a nejakymi standarnymi pravidlami posedu. Diky
05.08.2017 - 12:19:30
00
Ked sa prevezies okolo garaze nezistis, ako sa budes citit po desiatkach km. Okrem toho, je dost mozne, ze aj na vhodnej velkosti sa nebudes citit komfortne, ked budes na cestaku 1x (aj ked tusim speedster ma trochu do endurance geometriu). Nieco doladis predstavcom za cenu, ze bude trochu nervoznejsi ten bike :-). Idealne by bolo si ho pozicat aspon na jeden den. Inak, tu Ti skoro napise, ze vacsi nebrat. Idealny postup je premerat sa a vypocitat si vhodnu velkost napr. tunak: https://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp
mozno sa trafis, vyska je len jeden z parametrov.
05.08.2017 - 13:14:55
00
Speedster na výšku 180 cm jednoznačne vo velkosti L.
05.08.2017 - 16:22:34
00
Robio napísal:
Caute, potrebujem poradit. tu na fore predava chalanisko scoot speedster 30 ale ram je XL (58) ja mam vysku 180cm cize podla tabulky je to uz velky ram pre mna a potreboval by som 56ku.
Ale ked sa pozeram na tabulku, tak najvacsi rozdiel medzi 56 a 58 je na hornej ramovej trubke a na dlzke krku, je to este v pohode ? pripadne dal by sa doladit posed kratsim predstavcom ?
http://dfp2hfrf3mn0u.cloudfront.net/188/18887_original_1.jpg
Nieje nijako extra daleko, 50km takze da sa ist previest ako bude sediet, ale problem je aj ten ze ja som este ziadny cestak nejazdil, takze neviem co je to dobry posed, mozem sa radit iba pocitom a nejakymi standarnymi pravidlami posedu. Diky


Ahoj,

Ja som nedavno predal Scott speedster 30, velmi dobry bike na zaciatok, az mi ho bolo luto, ale ako kazdy chlap, rad kupujem nove veci a tuzil som po upgrade :).
Mam 182 cm a 56 mi bola akurat, je ale pravda ze nemam nejak extra dlhe ruky a nohy. 2-3 cm doladis predstevdom, ale moj nazor je ze 58 ti uz bude velka. Netreba to hrotit a ist za kazdu cenu do bikeu ktory ti nieje stopercenty, radsej si pockaj kym vyskoci nieco co ti sadne ako rit na serbel.
Koniec koncov uz je pomaly aj obdobie vypredajov, tak mozno aj poobzerat sa po nejakom minulorocnom modeli z obchodu v spravnej velkost stoji za zvazenie.
05.08.2017 - 16:25:24
00
keyboard_arrow_up