Tocenie retazi ma prave preto zmysel iba pri kratkom intervale vymeny, moze to byt napriklad 200-300 km, alebo ako pisal Craobs tak este castejsie - ked sa minie na retazi mazivo, tak nemaze ale rovno vymeni. Namaze ju znovu az po uplynuti cyklu a opatovnom nahodeni.
Zmysel to ma ten ze ak mas drahu kazetu a prevodniky, neznicis ich tymto sposobom tak rychlo. V pripade tej kazety sa to oplati hlavne pri Eagle, kde kazeta uz nie je spotrebak, ale stoji tolko co ostatne komponenty Eaglu dokopy.


Naposledy upravil iron.hide dňa 07.08.2017 - 16:21:19, celkovo upravené 1 krát.

07.08.2017 - 16:16:25
00
Moze ju namazat na biku, naco ju davat dole :-)

https://youtu.be/b5EAEDi0LOU
07.08.2017 - 16:20:34
00
peter1976 napísal:
Co je to, ze "tocim retaze". Ked je raz retaz natiahnuta tak je natiahnuta a ide do kosa. Naco by som ju daval dole, dal tam novu a potom sa zase vratil k tej starej a takto dookola. Vobec to nedava zmysel. Mozno to len ja nachapem.



Ked jazdis 5-6 retazi s intervalom 400km na kazdej tak ked zase budes menit zo 6tej na prvu mas realne najazdenych uz 2400km ale retaze su vytahane len tak ako byvaju po cca 400km a kazeta taktiez :)

Takto vies tocit cely system kludne dva roky a nasledne ked uz je vsetko vytahane retaze kazeta prevodnik tak to cele vymenis :)

V skutocnosti tak predlzis zivotnost kazety a teda usetris trochu prievan v penazenke :)
07.08.2017 - 16:22:26
02
peter1976 napísal:
Moze ju namazat na biku, naco ju davat dole :-)

https://youtu.be/b5EAEDi0LOU

stále si to nepochopil :) , prečítaj si ešte raz a pomalšie ako to napísal ;)
07.08.2017 - 16:29:46
00
V podstate si tie retaze PREDnatahujes, takto to dava nejaky zmysel :-)
07.08.2017 - 16:33:44
00
Určite to dáva zmysel v tom, že ti celý pohon vydrží dlhšie a najmä ak by mal niekto nejakú drahú kazetu, tak tam to dáva určite zmysel najväčší, dnes už existujú aj kazety za 400 €, no pokiaľ by si mal aj nejakú za polovičnú cenu, tak by ťa asi nepotešilo, keby ti kazeta vydržala napr 4 reťaze, takto keby to točíš, tak ti môže vydržať povedzme 2 násobný počet km Ale samozrejme sa to nemusí aplikovať len na takéto drahé kazety, ja to chcem vyskúšať, ešte som to takto nerobil, no naposledy mi začala skákať už asi 4. reťaz na xt kazete, čo moc nepoteší a meniť kazetu každý rok sa mi nechce, takže toto by mala byť ekonomickejšia varianta, ale treba počítať s tým, že potom bude treba vymeniť všetko, teda kazetu aj prevodníky a asi aj kladky na prehadzovačke.
07.08.2017 - 17:31:38
00
peter1976 napísal:
Co je to, ze "tocim retaze".


Áno, nechápeš. Točenie reťazí znamená nasledovné:

Máš nové prevodníky, kazetu a k tomu napr. dve reťaze. Nasadíš prvú, odmeriaš a jazdíš. Keď sa predĺži o 2 desatinky, nasadíš druhú. Tú používaš, kým sa nepredĺži o 4 desatinky, vtedy vrátiš prvú. Keď odmeriaš 6 desatín, nahodíš druhú, atď. Tým zabezpečíš, že ozubenia nezažívajú šoky pri výmenách úplne vybúchaných reťazí, ale dopraješ celému systému postupné opotrebenie a tým pádom to vydrží podstatne dlhšie.
07.08.2017 - 18:09:12
00
Pochopil by som to robit na drahych sadach...ale priznam sa ze toto ja robit nebudem ani keby som mal Eagle XX1. Bajk sluzi mne nie ja jemu :-D samozrejme ked ma niekto cas a chut neberiem mu tuto zabavku s retazami
07.08.2017 - 18:20:02
01
Ja to beriem skôr ako filozofickú záležitosť. Neteší ma nastavenie dnešnej spoločnosti na materializmus a konzum. Samozrejme, nad pár eurami by človek mávol rukou, ale mňa škrie predstava, že nejakú súčiastku, ktorá je hutnícko-strojársky produkt, mám vyhodiť do koša tak skoro, keď by som mohol iným prístupom podstatne predĺžiť jej životnosť. Ak sa debatuje o tom, že ľudstvo doslova vyžerie túto planétu, tak to podľa mňa začína pri drobných veciach ako je táto.
07.08.2017 - 18:25:38
013
To ti neberiem samozrejme a rozmyslas urcite spravnym smerom :-)
07.08.2017 - 18:28:51
00
Hack3r napísal:
Pochopil by som to robit na drahych sadach...ale priznam sa ze toto ja robit nebudem ani keby som mal Eagle XX1. Bajk sluzi mne nie ja jemu :-D samozrejme ked ma niekto cas a chut neberiem mu tuto zabavku s retazami

keď máš dosť peňazí, tak to ani robiť nemusíš :) , väčšina to robí určite z ekonomických dôvodov a nie preto, žeby ich to bavilo :) a určite takto nebudem meniť reťaz po 100 km :)
07.08.2017 - 18:30:55
00
Začal som trochu jazdiť na cesťáku a keďže na ceste je faux-pas voziť baťoh :), musel som dokúpiť pár vecí, ktoré sa zmestia do vrecka dresu, ako napr. túto neprefuk vestu...

Prílohy:

Komentár súboru: dhb aeron
dhb.jpg
dhb.jpg 473.03 KiB thumb_up0thumb_down

07.08.2017 - 18:33:40
00
Pali65 napísal:
Ja to beriem skôr ako filozofickú záležitosť. Neteší ma nastavenie dnešnej spoločnosti na materializmus a konzum. Samozrejme, nad pár eurami by človek mávol rukou, ale mňa škrie predstava, že nejakú súčiastku, ktorá je hutnícko-strojársky produkt, mám vyhodiť do koša tak skoro, keď by som mohol iným prístupom podstatne predĺžiť jej životnosť. Ak sa debatuje o tom, že ľudstvo doslova vyžerie túto planétu, tak to podľa mňa začína pri drobných veciach ako je táto.


S tým by sa dalo súhlasiť, len neviem či je pre túto planétu lepšie jedna vyhodená Eagle kazeta + 12 reťazí, alebo za ten istý časový úsek vyhodené 2 kazety + 6reťazí. (príklad)
Ostatné faktory tohoto točenia reťazí však chápem a dáva to zmysel. Budem nad tým uvažovať ak raz budem mať viac ako 1x9 :lol:
07.08.2017 - 18:41:18
00
Zjavne si nepochopil. Aj pri 1x9 je predsa benefit ten isty. :)
07.08.2017 - 19:03:35
00
nie je jednoduchsie a lacnejsie na jednej retazi+kazete+prevodniku natocit 20000+ a potom vymenit? :lol:
07.08.2017 - 19:08:15
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up