prosim poradte mi:
Na zaciatku minulej sezony som si kupil novy bike.
- predavac mi povedal ze tento bike ma setko zapuzdrene ze je prakticky bez udrzbovy.
- celu sezonu som na nom jazdil a nie len do obchodu po rozky :lol: ,
- ide o mtb bike takze som daval sem tam aj poriadne zjazdy, na biku som nic neopravoval ani necistil setko fungovalo
- teraz sa sneh pomaly zacina topit tak som bike vybral z balkona a tesim sa na prvu tohtorocnu jazdu
- takze sa pytam: treba na biku nieco skontrolovat popripade mam kupit niaky olej a namazat ho?? do servisu ho davat nechcem, len vytiahnu od ludi penize radsej si setko spravim sam, este raz prosim poradte
12.03.2006 - 17:17:48
00
mohol by si aj napisat aky bike to mas, ale vseobecne: rozober vsetko co vidis, odmasti a nanovo namaz :wink:
12.03.2006 - 18:40:41
00
a tomu predavacovy povedz nech ide predavat rožky a nie biky
12.03.2006 - 22:05:08
00
no ak ten chudak bike zimoval na balkone, tak si udrzbu zasluzi, a riadnu .... ziadny bike nie je bezudrzbovy :wink:
12.03.2006 - 23:07:20
00
no to istee povedal aj predavac v Tescu mojmu kamosovi co si tam kupil bike za 6 litrov :))))

urcite by som na tvojom mieste hlavne namazal retaz, chekol prehadzovacku,
-potoc kolesa tak ze ich budes drzat za naboje ak budes citit nejake zadrhavanie tak vycistit a premazat
-neviem aky mas stred (to je to lozisko, ktorym prechadzaju kluky) ale tiez by si to mozno zasluzilo udrzbu

-skontroluj bowdeny, vytiahni lankaa namaz ich nejakym teflonovym sprejom

-ak mas Vecka tak skontroluj aj uchyty brzd na rame a opotrebovanie spalkov


hmmm, co Vas este napada ?
13.03.2006 - 10:48:49
00
neviem aky mas bike ale niektore veci treba vlozit do ruk servisu lebo ak nemas naradie tak viac pokazis ako opravis. namaz aj hlavove zloženie - spodny vencek bude urcite hrdzavy, kolesa tam treba konusove kluce a ak ich nemas radsej to nerob, inak su celkom drahe. vytiahni sedlovku otoc bike a uvidis co tam bude vody, odtiahni sroby sedlovky, riaditiek a trochu premaz a vycisti zavity. aj pedale ak sa daju rozobrat precisti.
Inak kopec rád len keby sa mi ich tak chcelo dodrziavat hehe. :P
13.03.2006 - 11:04:38
00
Daj si to spravit do servisu. Ja som zaplatil 500 sk za robotu plus to co menili. Kedysi som to robil aj ja svojpomocne, ale neurobilsom to tak ako treba. Po1000-1500 km treba menit retaz, dosticky pri kotucovkach ap.
14.03.2006 - 18:43:00
00
Bez toho to proste nejde nejde... o vsetko sa musis starat... lebo podstatne skratis zivotnost
15.03.2006 - 13:41:28
00
to katoko:urcite mu ziadna voda nevytecie ked mal bike v zime na BALKONE!!!!!!a cely rok nic nerobit ziadnu udrzbu sa cudujem ze ti ten bike este ide.
15.03.2006 - 18:00:06
00
Tú údržbu si mal urobiť na jeseň po sezóne a nie teraz ak si to dáš do servisu opýtaj sa iných bikerov na dobrého mechanika ten čo ti radil naposledy by mal predávať autobatérie-tie sú tzv.bezúdržbové! :idea:
16.03.2006 - 10:16:01
00
keyboard_arrow_up