Kidak napísal:
Ja som takto praskol expanzny mech...vidla mi nesla do plneho zdvihu ani pri sfuknutej vzduchovej komore...bolo citit naraz odporu ku koncu, opakovane som to stlacal, ze co? a zrazu to puklo a finito - preto mam dovod mysliet si volodaj, ze tam bol vzduch ,,naviac" a preto to prasklo...

K praskajucim expanznym mechom (Pike):
Robil som bezny servis (postupne mi narastala ,,samovolne" progresivita). Pri demontazi vonk. noh zisteny fakt, ze tiahlo tlmica nejde zatlacit poslednych 4-5cm...teda ide, ale cez taky ,,gumeny" pocit s pouzitim fakt velkej sily. Vybral som tlmic von = ide hladko ako ma...akurat mechur pri slaceni tlmica je ,,akysi vacsi". Takze za prevazdky bud nasal vzduch (?), alebo mazaci olej = bolo ho tam viac ako malo, co sposobuje, ze mech narazi pri kompresii na vnutorne steny vnutornej nohy do takej miery, ze uz nema ,,kde" az casom praskne. Odvzdusnil/odpustil som olej (neviem to urcite, nakolko som mal nehodu pred tymto ukonom, coho je dokazom mastny flak na stene v chodbe :) ) cez striekacku, poskladal to a vsetko je zas na cas OK. Silno predpokladam, ze som si tak pomohol pred nutenou kupou kitu
(expanzneho mechu). Vsetkym pekny den ;)

Prílohy:

Screenshot_2017-08-15-11-39-11.png
Screenshot_2017-08-15-11-39-11.png 551.17 KiB thumb_up0thumb_down

Screenshot_2017-08-15-11-39-31.png
Screenshot_2017-08-15-11-39-31.png 219.25 KiB thumb_up0thumb_down

15.08.2017 - 12:20:02
00
Hej, este jedna vec: na vzduchovu komoru (piest) toto:
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/sram-butter-29-ml-vazelina.html
alebo toto:
https://www.mtbiker.sk/shop/vidlice-a-tlmice/prislusenstvo/rock-shox-dynamic-seal-vazelina-ptfe-pre-tlmice.html
...rozdiel??
Vdaka...
15.08.2017 - 12:23:09
00
Dano5volodaj moj predposledny koment mala byt otazka :)
Vdaka...
16.08.2017 - 07:21:42
00
Mám obidva, do vidlice dávam ten Butter, ale len preto, že ho píšu v manuále. Rozdiel moc porovnať neviem, Dynamic seal sa mi zdá od oka trochu redšia a obsahuje teflón. Podľa mne nespravíš chybu ani s jednou.
16.08.2017 - 07:30:14
00
ja dávam na tesnenia vzduchovej komory Military Grease,čo je vlastne to isté čo predražený Sram butter,po zložení vidlice ešte cez ventil dávam injekciou 3 ml hustého oleja na zlepšenie chodu-odtrhu,odskúšané,vidlica je citlivejšia(dávam olej Maxima 15w-50)
16.08.2017 - 07:48:31
00
Vdaka za usmernenie.
Ked som mal vidlu naposledy rozobranu spravil som jednu vec o ktorej som sa vyssie nezmienil, pretoze som si to chcel overit najprv v praxi. Mne tiez praskal stlpik na Pike (zdoraznujem stlpik), tak mi napadlo, ze nic nepokazim ak necham navzlinat riedke sekundove lepidlo z oboch stran do ,,medzery" medzi stlpikom a korunkou vidlice. Po dnesku mozem povedat, ze to ciastocne pomohlo - vidla sice obcas pukne, ale neda sa to porovnat s intenzitou z predchadzajuceho stavu (cykly + hlucnost)...
16.08.2017 - 12:13:57
00
Presiel som si toto velke vlakno o PIKE kedze mam uz dost skusenosti s novou PIKE na novom biku, pridam nejake postrehy:

Je to vyborna tuha vidla na tvrde jazdenia, ktora ma podla mna pre vela ludi jedno minus - nie je to turisticky ladena vidla. Jej chod sa neda nazvat zrovna maslovym ked sa ide pomaly napr. pri beznej turistike. Moja stara pruzinova RS Recon 120mm je v tomto omnoho lepsia. Viacery v tomto vlakne spominali ze je dobre vidlu podfuknut a ignorovat Rock Shox tabulku, pripadne pridat nejake tokeny. No ak niekomu nevadi ponaranie v prvej polke zdvihu tak mozno OK, da sa aj tak. Tato vidla ale podla mojich skusenosti najlepsie funguje ked je nafukana podla tabulky RS a dosahujete okolu 20% SAGu. Tokeny treba pridavat ak davate dorazy, tlak potom priblizne zachovat alebo malo ubrat tak aby to bolo priblizne okolo toho 20% sagu. Ja pouzivam 78 psi a 2 tokeny, sag 22%. Nastavenim kompresie si pri podfuknuti tiez nepomozete, lebo minimalne v prvej polovici 5 - 6 klikov sa nedeje nic co sa tyka low speed kompresie(LSC) a iba vidla neprijemne stvrdne pri rychlych narazoch - narastie miera high speed kompresie(HSC). Potom od 6. kliku uz citit ze sa aj v LSC nieco deje ale to uz je vidla hnusne tvrda a neprijemna. V tomto som sklamany, dufal som ze LSC bude menej zavisle od HSC pri tomto type tlmenia, ale chova sa to ako moj stary motion control bez nastavitelnej floodgate.

Dnes som vidlicu rozobral a spravil jej prvy maly servis - servis spodnych noh. Ked bola bez spodnych noh, vyskusal som ako funguje lava vzduchova komora a mozem povedat ze je tam len velmi mala frikcia navyse oproti pruzine, to som poteseny. Skusil som zasunut tlmiacu stranu a tu uz citim slusny odpor v LSC a aj nejaky v HSC ak sa to pokusim zasunut co najrychlejsie. Z casti to ale bude ovplyvnene aj nizkou okolitou teplotou (cca 8C) a vyssou vizkozitou tlmiaceho oleja. Tipoval by som ze aj ked je otvorena LSC tak charger damper ma od zakladu uz nejaku tu kompresiu a toto bude urcite vadit hlavne lahsim jazdcom. Verim ze sa tym da vysvetlit aj preco silva pri tusim 45 psi bez tokenov nedava na BK traily dorazy :-) Pri lahkom fukani ma ta kompresia zasadny vplyv na priebeh spring rate.

Nohy klzu ale krasne, povrchova uprava vrchnych noh je naparadu.
26.11.2017 - 17:13:37
00
Fajn recenzia. Len sa mi potvrdilo, ze je normalne, ze pri mojich 82kg fukam 80-85psi pri 22-25% sagu + 2 tokeny a vyuzivam (cuduj sa svete) cely zdvih. Suhlasim aj s tym ,,ladenim" vidly na tvrdsie jazdenie (najefektivnejsi ma stred zdvihu). Skoda, ze nema moznost interne ladit HSC...

Edit: ale moja predchadzajuca Van 36 s RC2 patronou bola lepsia vidla...aj ked tazsia
26.11.2017 - 17:29:48
00
silva dala doraz minuly tyzden :lol: , bez tokenov, sag cca 25%+ (55psi)
ale na prasaka dropla na predne viac ako 1 meter cez hranu terenu na cestu v zavere tbk3b (nevydarena zakruta), cize da sa :rofl:


Naposledy upravil silva dňa 26.11.2017 - 17:45:59, celkovo upravené 1 krát.

26.11.2017 - 17:40:27
00
moj nazor je,ze Pike je skor turisticka vidla :D Ked mi odisla 3x,tak aj servisaci hovorili,ze Piky odchadazju vo velkom a necakali,ze ludia im budu tak nakladat :D (oni to hodia na enduro biky a cakaju,ze ludia tomu nebudu nakladat),preto najnovsie Pike su v kategorii trail tusim a na najtvrdsie zaobchadzanie je Lyrik a Yari, Momentalne mam yari a ta zvlada lepsie tvrdsie jazdy ako pike urcite,ale pike bola o nieco citlivejsia a " maslovejsia",ale na biku by som ju uz nechcel
26.11.2017 - 17:44:16
01
Ja som ma moznost Pike jazdit na 3 bikoch, 2x vo verzii RCT3 a jednu v prevedeni RC. Ziadne vacsie problemy som s nimi nemal, dostala nalozit kazda jedna, od bajkparkov az po bezne domace traily ci vylety... to ze citlivost nie je bohvieco vie asi kazdy (resp. aspon v zaciatkoch zdvihu) , ak si odmyslim tuto neduhu bol som viac menej spokojny, vozil som v kazdej myslim 1 token a fukal podla sagu 30%. Jedine co mi vzdy vadilo bolo, ze kazda jedna pukala v oblasti lisovaneho stlpiku a nechapem preco to stale nebolo doriesene na modely 2016, dufam, ze 17ky tym uz netrpia.

Inak posledne co by som k tomu rad dodal je, ze teraz vozim Giant Reign a s nim aj Fox 36 performance takisto v ciernom eloxe, budete mozno prekvapeni, no vidla sa minimalne lepsie od PIKE v tom, ze zaciatok zdvihu je ovela kultivovanejsi a citlivejsi. :) Chodi naozaj krasne, drzi si odstup od dorazov ak je spravne nafukana a zatial ziadne pukanie od stlpika ci korunky. Mozno jedina nevyhoda, ze nemam rychloupinak ale pevnu os 15x110, ale asi pre tuhost ? hmmm, kazdopadne za mna vo verzii performance vidla lepsia ako PIKE RCT3 a mozno pre tych co zvazuju lacnejsiu verziu Foxy a nie hned kashimu, takze chvalim :) Dokym nespravia Pike citlivu bez zasahu tuningu nehodlam vozit RS
26.11.2017 - 18:10:20
00
Kidak HSC sa da ladit interne. Nasiel som na nete ze na kompresnom pieste je takato konfiguracia:

Ø18 X Ø6 X 0.1
Ø16 X Ø6 X 0.1
Ø18 X Ø16 X 0.15 (ring shim)
Ø18 X Ø6 X 0.1
Ø18 X Ø6 X 0.1
Ø18 X Ø6 X 0.1
Ø18 X Ø6 X 0.1
Ø8 X Ø6 X 0.4 (spacer shim)
Ø8 X Ø6 X 0.4 (spacer shim)
Ø8 X Ø6 X 0.4 (spacer shim)
Ø8 X Ø6 X 0.4 (spacer shim)
Ø8 X Ø6 X 0.4 (spacer shim)

forums.mtbr.com

Niesom nato expert a neviem povedat ci je to tuha konfiguracia (mozno Lapierre by objasnil ?) ale je to komplikovane tym ze ak nemate nastavenu ziadnu low speed kompresiu tak olej tecie inou cestou...otazka je ci je ta cesta dostatocne priepustna pri rychlych razoch, podla mna nie. Akonahle zacnete pridavat LSC tak olej viac a viac potecie cez tie "shimi" spomenute vyssie az do takmer locku (13 ci 14 kliknuti)

Podla mna by bola vidla jemnejsia keby sa tam dali mensie priemery tych podloziek, tak aby utvorili pyramidku
Sranda ze podla roznych zdrojov je v Boxxeri rovnaka kompresna konfiguracia
Ak by mi toto niekto objasnil kym sa do toho pustim, budem vdacny ;-)
26.11.2017 - 22:21:34
00
Napisal som internu, ale myslel som externu. Kazdopadne som o moznosti (s navodom) ladit HSC interne nevedel. Len o internom ladeni Reboundu (je v servisnom manualy). Tovarenske nastavenie (tusim Medium) mi vyhovuje, tak to neriesim...
27.11.2017 - 10:24:51
00
Kidak: a keby si tam nalial loctite, co sa pouziva na zatmelenie osiek (neviem teraz narychlo oznacenie), mohlo by to pomot ?
Swarz : LSC je peklo .. ked som skusal prvykrat Lyrika (este staru verziu) s U-turn pruzinou, ocakaval som chod ako pruzina (Pike 454 - ta zas ale ma nie moc dobry rebound). Aaaale prd. Nechodilo to. Tak som odstranil to ***** a ajhla, zrazu chodila ako vino. Tusim som potom dal o stupen tvrdsiu pruzinu aj. Sucasne Pike RC3 co mam, caka na servis, chyba jej olej v tlmeni, ale vdaka tomu LSC vobec nefungovalo a po vyladeni tokenmi to vyzeralo, ze celkom aj chodi. Sice nie ako pruzina, ale uz to vyzeralo dobre. Zatial to vyzera tak, ze lacnejsia verzia RC by mohla chodit lepsie. No uvidime, ci vobec sa LSC da vymontovat. No a posledne Manitou Mattoc. Ten isty problem .. nechodi to v drobnych nerovnostiach. V ruke ale chodi dobre. Cize asi tiez LSC *****. Ano, dnesne vidlice mozno chodia dobre na skakave veci, ale ako turisticka vidla to je nieco hrozne.
27.11.2017 - 13:01:25
00
Lubo, Loctite myslis pouzit na vyplnenie priestoru stlpik/mostik? Ako som pisal vyssie ja som pouzil riedke sekundove lepidlo, nech to ma moznost navzlinat. Neviem aku hustotu ma ten tebou spominany tmel Loctite, ale ta ,,trhlinka" medzi stlpikom a mostikom neumoznuje podla mna aplikovat hustejsie substancie.
27.11.2017 - 13:36:43
00
keyboard_arrow_up