Cyklomaratón Topoľčianky

09.09.2017
10. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Topoľčianky (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (274)
10adidas101demi146507306080ace123AdamBaranadriana21AK47_TRMAlex52Alfalfismizany1andrejxcxAnonymousaronbajajakbakojanBalajkabamatusBatorasbeata.kastlerovabenkoBerobikerramonbirelblazej.skrtelblazoBoreasbozikandrej18BralajbranomBuro25Buro78CagocanecorsocarloscarpcicerocripocyklosanteDal_bordanfandaniel_TRMdanielzdavid987DBlazejdeodobi235doubleDURI76dusan1981DusansDyonexdzuro85eborisEnduroXslennioenzo76erurbanEsterkaFatZetor2Fernandoflorian70fogysterForzaRacingFoxinofraktofuksigabci777GaliPethartmannrodoHazardhhholcovskyHOLMENKOLhovidoIva-Kroviivousjaja76JamrichLjanak1janakudijanciatkojano636jelo520jimmy263jjsanjoannusJohny2johny29jojoAUTHORjopajozef.sverceljozino83jozpetJuraj_KUKOJuraj2jurajbeberjuro77kacerik577kakaokaliKaskajaKatka88katysedlakdanielKenaikochhyKomi24krbkriskucoflykuko22laco.justLacoBlacobrlaktolaky.loolavorkamLechuLIGRLostLublanalubomirjancoviclubos73Lubos76LubosMeciarlucklucopeleLuVim.kadorikmacakasMagicxc06MajkyFmarccinmarek.kolesMAREK189marekminar77MareKMMmarekvidlarmaros.hrobarmaros53martin.lmartin352martinkucera888Matelomatus316mballayMcDuromedobikermichalgrajciarMilanspurrmilantamilanvrMilenamilsumiro.srolmirokovac135Mischo_21miskokovacikmisotkacmkostelMoaimoonwalkerMP18mreskomrkvicamtb.murinmts-bostoMtstevulananippnickovw08ninno101nockooborondriasoroboxa1pajoprobikepalo1970palof67pavol.tonka423Pawla26pepek2pepepoPeter BratkoPETER1014peter22peter30peterbudaypbPeterSmilnanski25peto.skPeto661peto8107pilaparnicapjacko79poem26ponynkopotkanobijecProracerprvosienkaPstroso1PupokR.A.W.E.R.2.0RadoCralive5rastislav.balockorastislav.galikreactorrgorichardlerobertttroman6572romanesrudolfdubajrushmoarsagatjurajsamgro123SamuelKolariksandrakomaromysefkosidesmelkovasmykySNBzuziSodjagsolariz79SpecialmanspiroextraSt.Anleystando.bStaniolstarosta.uhorskestarsidurcovsteve240173steve4straka.michalStrenkistriezasubaroStisujanoiiversuscrofathe-redsoxtichy112TomasGlTondo6Tono26SCtulenUrsusv3hicl3vierakissvikizalozkavkuzmaVla100vladolapierrevladonitravladTTVlckovlsuvraskowebmatchwladolalikxbikerxdado32yankooyou_rekyps-salaYUCHKAzermenzitkodominik1zizou.matozpad
hej ja som to dropol:) bolo to tam dost nebezpecne ale mne tam kricali ludia. ved ked nevidis teren tak si pribrzdis na 0 rychlost a potom podla uvazenia sa pustis. aj ten technicky ainglac za tym krizom bol pekny a vela ludi vytrapil. je to horska cyklistika takze treba ratat aj s terenom. naviac vypustili singlac okolo hradu co ma sklamalo.
10.09.2017 - 12:18:26
00
hej ja som to dropol:) bolo to tam dost nebezpecne ale mne tam kricali ludia. ved ked nevidis teren tak si pribrzdis na 0 rychlost a potom podla uvazenia sa pustis. aj ten technicky ainglac za tym krizom bol pekny a vela ludi vytrapil. je to horska cyklistika takze treba ratat aj s terenom. naviac vypustili singlac okolo hradu co ma sklamalo.
10.09.2017 - 12:18:27
00
Presne ako píšeš:" keď nevidíš terén tak si pribrzdíš". Práve v tom bol ten problém, že tam bola hrana a tú nevidíš, kedže zhora sa to tvárilo ako súvislá cesta, preto som písal, že to bol nebezpečný úsek.
10.09.2017 - 12:42:03
00
Presne tam som sa vysypal. Prvu vlnu som este v pohode dal, ale na tej druhej, zrejme hlbsej som to uz neustal.
Odniesol si to odtrhnuty necht a (dufam) narazeny klb palca a zodraty lavy laket, plece a koleno. Dosiel som to cele, ale radenie bolo bez palca celou dlanou problem.
Kricali tam sice, aby sme spomalili, ale nestacilo to. Urcite tam malo byt kopec vykricnikov. Skoda. Esteze to nedopadlo horsie.
10.09.2017 - 13:20:22
00
to, že vypustili ten singláč okolo hradu dosť sklamalo aj mňa
10.09.2017 - 14:12:58
01
Keby ten singláč nevypustili, bol by si doštípaný od sršňov. Tesne pred zjazdom bol obrovský rozzúrený roj a posledný z modrých to schytal takmer každý. Ešteže to presmerovali, lebo tí hajzlíci pichali do všetkého čo sa hýbalo, alebo bolo spotené.
10.09.2017 - 14:24:39
00
Siel som 43. Maraton super, ale tie dva nove single (pred druhou obcerstvovackou a potom namiesto toho rychleho useku pred amfiteatrom) sa mi moc nepacili. Umelo vytvorene, dost hrbolate... Prvu obcerstvovacku by som dal neskor, tak ako minuly rok. Moj garmin mi ukazal vzdialenost 39.5 km, takze aj profil ktory ste rozdavali bol skoro nepouzitelny.
10.09.2017 - 14:36:37
00
Tých sršňov som si všimol ako išli po jazdcovi predo
mnou . Ak by som ich kúpil ja , tak neviem ako dopadnem .Lieky a injekciu vozím stále zo sebou ,odkedy mi oznámila lekárka moju alergiu na bodnutie . Ešte aj fotograf sa smial , že chlapci pohnite !! Vedieť o nich tak sa točím naspäť. Inak super akcia na dlhej trati . Tuším sme sa škriabali na všetky kopce kde je postavený dajaký stožiar ! Pridal by som koláčiky na občerstvovačku - prosím !!! Chýbali viacerým bikerom .
10.09.2017 - 15:45:40
01
Maratóny jazdím 10 rokov. Som vďačný organizátorom za každý pretek,ktorý ich stojí nemalé úsilie a preto sa nezvyknem sťažovať na drobné nedostatky. Že nebola teplá voda,že nebol na občerstvovačke melón a,že boli single hrbaté,alebo trčala do cesty halúzka a poškriabala ma. Ale toto mi naozaj nedá neozvat sa.
Keď som ja prišiel k tomuto preberanému úseku,vyhodnotil som ho ako trávnatý skôr strmší zjazd s rovným povrchom bez terénnych vĺn. A tak som to podľa toho aj rozbehol. Vôbec ma nenapadlo,že tam môže byť nejaký nebezpečny úsek aj preto,lebo dovtedy bola trasa vyznačená super a oveľa menej náročnejší úsek bol vyznačený výkričníkmi!!!
Upozornenie ľudí krikom prišlo už neskoro, už keď som letel,alebo tesne pred tým. Chalani z dlhej hovorili,že ich upozorňovali už hore ešte pred rozbehom. Múdre,ale pre niektorých neskoro.
Ja so z bajku nepadol, ale narazil som si rebrá o rajdy a na nohe,oktorú som sa oprel,aby so pádu zabránil som si podvrtol členok. Rtg ešte nemám.
Nechcem zľahčovať zranenia pretekárov,ale som rád,že sa nestalo niekomu este niečo vážnejsIe.

Prílohy:

image.jpg
image.jpg 105.64 KiB thumb_up0thumb_down

10.09.2017 - 16:00:26
00
ja by som sa chcela touto cestou este raz podakovat pretekarovi z dlhej trate s cislom 40 - Martinovi Benesovi za cielove kilometre :y: :handshake: :muscle:
10.09.2017 - 16:16:47
00
Po dnesnej detskej tour sme pri PumpTracku nasli detsky bicykel. Prosim ozvite sa mi sukromnou spravou pokial je Vas.
10.09.2017 - 17:54:24
00
Bol som tiež jeden z tých, čo to pri amfiku v Hostiach na tej hrane ukončil a dnes po vyšetrení aj celú sezónu. Bol som tam na cca.20 mieste a regulovčík bol vtedy dole na tráve. Tam nás mohol akurát tak vodou kriesiť, lebo všetci dopadali pekne na asfalt. Údajne som bol už 4, a počas toho ako som sa dával dokopy to boli další 5-6 v priamom prenose. To je 10 kúskov na cca.70 jazdcov. Nebiť divákov a toho, že sme dotyčného poslali hore bol by to hádam každý tretí. Jeden divák mi povedal, že ho tam poslal kamarát usporiadateľ, vraj to tam bude najlepšie a padať budeme ako hrušky. Takže o nebezpečnom úseku sa vedelo a aj tak nebol nijako zvlášť označený. To, že sa nič vážne nikomu nestalo (zlomené zápästie, prst na nohe, ruke, pekne napučaný členok, väzy v ramene, narazené rebrá a iné maličkosti) je len zázrak. A ten poradovník v cieli pred RZP na ošetrenie.
Škoda, mohol to byť inak top závod sezóny.
10.09.2017 - 19:09:33
00
Dakujeme Vam za vsetky Vase komentare a pripomienky, cenime si ich a v klube ich s chalanmi preberame. Este raz dakujeme a tesime sa na stretnutie verim ze z vacsinou z Vas aj o rok.
10.09.2017 - 19:40:40
01
Za mňa úplná spokojnosť. Nikde som nepoblúdil a ani som nepostrehol kde by sa dalo. Na inkriminovanom mieste som spomaľoval sam od seba keďže som videl že sa o tam niekde stráca a dobre som urobil. Super trať a aj organizácia. Budúci rok sa určite vrátim.
10.09.2017 - 20:03:56
00
nuz vidim ako to bude o rok len zvaznice do 10% klesania. pad je v prvom rade chyba jazdca.
10.09.2017 - 20:29:34
01
keyboard_arrow_up