Cyklomaratón Topoľčianky

09.09.2017
10. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Topoľčianky (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (274)
10adidas101demi146507306080ace123AdamBaranadriana21AK47_TRMAlex52Alfalfismizany1andrejxcxAnonymousaronbajajakbakojanBalajkabamatusBatorasbeata.kastlerovabenkoBerobikerramonbirelblazej.skrtelblazoBoreasbozikandrej18BralajbranomBuro25Buro78CagocanecorsocarloscarpcicerocripocyklosanteDal_bordanfandaniel_TRMdanielzdavid987DBlazejdeodobi235doubleDURI76dusan1981DusansDyonexdzuro85eborisEnduroXslennioenzo76erurbanEsterkaFatZetor2Fernandoflorian70fogysterForzaRacingFoxinofraktofuksigabci777GaliPethartmannrodoHazardhhholcovskyHOLMENKOLhovidoIva-Kroviivousjaja76JamrichLjanak1janakudijanciatkojano636jelo520jimmy263jjsanjoannusJohny2johny29jojoAUTHORjopajozef.sverceljozino83jozpetJuraj_KUKOJuraj2jurajbeberjuro77kacerik577kakaokaliKaskajaKatka88katysedlakdanielKenaikochhyKomi24krbkriskucoflykuko22laco.justLacoBlacobrlaktolaky.loolavorkamLechuLIGRLostLublanalubomirjancoviclubos73Lubos76LubosMeciarlucklucopeleLuVim.kadorikmacakasMagicxc06MajkyFmarccinmarek.kolesMAREK189marekminar77MareKMMmarekvidlarmaros.hrobarmaros53martin.lmartin352martinkucera888Matelomatus316mballayMcDuromedobikermichalgrajciarMilanspurrmilantamilanvrMilenamilsumiro.srolmirokovac135Mischo_21miskokovacikmisotkacmkostelMoaimoonwalkerMP18mreskomrkvicamtb.murinmts-bostoMtstevulananippnickovw08ninno101nockooborondriasoroboxa1pajoprobikepalo1970palof67pavol.tonka423Pawla26pepek2pepepoPeter BratkoPETER1014peter22peter30peterbudaypbPeterSmilnanski25peto.skPeto661peto8107pilaparnicapjacko79poem26ponynkopotkanobijecProracerprvosienkaPstroso1PupokR.A.W.E.R.2.0RadoCralive5rastislav.balockorastislav.galikreactorrgorichardlerobertttroman6572romanesrudolfdubajrushmoarsagatjurajsamgro123SamuelKolariksandrakomaromysefkosidesmelkovasmykySNBzuziSodjagsolariz79SpecialmanspiroextraSt.Anleystando.bStaniolstarosta.uhorskestarsidurcovsteve240173steve4straka.michalStrenkistriezasubaroStisujanoiiversuscrofathe-redsoxtichy112TomasGlTondo6Tono26SCtulenUrsusv3hicl3vierakissvikizalozkavkuzmaVla100vladolapierrevladonitravladTTVlckovlsuvraskowebmatchwladolalikxbikerxdado32yankooyou_rekyps-salaYUCHKAzermenzitkodominik1zizou.matozpad
Ten hupáčk pod amfiteátrom je v pohode. Treba ho nechať ale vyznačiť dobre. Keď som tade prechádzal, neregistroval som žiadnu výstrahu. Usporiadateľ na mňa čosi kričal ale nerozumel som čo. Donútilo ma to však spomaliť a na niečo, nevedel som čo, dávať pozor. Ono ten terénny prepad sa objaví až v poslednej chvíli. Chýbala - výstraha vopred a označenie hrany zlomu terénu.

S podobným problémom sa stretol vlani na Vlko-Hrone. Chlapík na lúke ziape: "Spomaľ!" Nevedel som prečo a kde ma niečo čaká. Zistil som to až keď vletel do dobre zašitej jamy uprostred lúky. (odniesli si to rebrá a vidlica) Keby na tom mieste bola značka s výkričníkmi, nemuselo sa to stať. (keď som si rátal rebrá, vraví mi ten usporiadateľ: "Nič si z toho nerob, už si dnes piaty)
11.09.2017 - 13:58:54
00
Týmto by som sa chcel ospravedlniť organizátorovi za čast v mojom príspevku z 10.9. 19:09.
Ozval sa mi spomínaný divák s tým, že to nebol nikto s usporiadateľov, kto mu tento nebezpečný úsek označil ako vhodný na sledovanie preteku. A chcem sa mu tiež poďakovať za super pomoc. :y:
11.09.2017 - 14:02:30
03
Pár fotiek z modrej trate - Veľká Lehota https://photos.app.goo.gl/cO4drrPFUFSs5fbh1
11.09.2017 - 14:29:31
01
Netreba meniť, len označiť,,, dalo sa to v pohode dať ... ináč bolo: Super trať, super atmosféra... Dám aj budúci rok .
11.09.2017 - 15:33:55
03
Ďakujeme Vám za Vaše postrehy, komentáre, podnety. Všetky ich sledujeme... nasledujúci týždeň už plánujeme stretnutie organizačného výboru, aby sme si všetko zhrnuli a prebrali pokiaľ máme aj mi čerstvé myšlienky v hlave, čo bolo dobré a čo v budúcnosti urobiť lepšie.
Sledujte aj fotky, ktoré naši fotografi budú postupne pridávať. Hlavne zábery z prejazdu brodom sú skvelé.... čekujte :talk: , lajkujte :y: , kludne aj hejtujte :n: :@ , úprimne si vážime každý názor.
11.09.2017 - 19:37:45
04
mne sa trať tak ľúbila, že som si dal asi 4km navyše :whew: na jednej lúke sme mali odbočiť prudko doľava, ale zopár nás pokračovalo doprava. Žiadnu šípku sme tam nevideli, až potom keď sme išli tade druhý krát... že vraj bola nejako zboku otočená. Tak sme si tam dali kolečko. Keď sme sa dostali na úsek trate, ktorý sme už išli, padlo zopár nadávok :lol: ale pokračovali sme ďalej. To bolo jediné také negatívum, inak trať bola super a za single palec hore :y:

Prílohy:

Bez názvu.png
Bez názvu.png 1.34 MiB thumb_up0thumb_down

11.09.2017 - 20:27:08
00
Ešte ma napadla jedna vec, Ježkova VEs Skycov boli automobilové preteky a viem od 3 ludí a aj ja čo kvoli tomu ledva stihli registráciu a nestihli sa zahriat pretože museli íst cez Partizánske. Možno ste o tom informovali tak moja chyba ,že som si to nevšimol. Na google maps v premávke nebolo žiadne obmedzenie. Viem, že moc ludí tadial nešlo na preteky ale na budúce jednu vetu napísať by neuškodilo.
12.09.2017 - 09:11:37
00
Aj my sme museli obchadzat cez PE. Stihli sme, ale uz nebola taka pohodicka pred startom...
12.09.2017 - 09:53:44
00
úplne súhlasím, mal som vlastné automobilové preteky z Uheriec do Topolčianok, rozcvičkou bol beh na registráciu a speť k autu. Na štart som dobehol 3min. po funuse..
12.09.2017 - 10:18:01
00
Aj mna obchadzka dostala mimo ,,pohodicku,,.Spominany usek bol pri vysokej rychlosti fakt na zlamanie.So smernikmi stojacimi ako neme sochy alebo surfujuci na fb sa stretavam na vacsine maratonov.Dokonca v Stupave si regulovcicka odskocila na drink.Preto radsej v prvom rade usek oznacit a ako bonus je dobre fungujuci regulovcik.Topolcianky su podla mna najlepsie znacenym maratonom.Co sa tyka trate su pre mna takym mixom Sulova a Stupavy.Rad sa sem budem vraciat!
12.09.2017 - 10:28:59
00
V Topoľčiankach som bola prvý krát, hodnotím fakt len pozitívne, zázemie, značenie(hoci viem o pár ľudoch, čo si to strihli či už vedome alebo nie už v spomínaných miestach), regulovčíci s rapkáčmi potešili, všetko fajn, trať úplne super, singláčov bolo dosť, dalo sa užívať si to(ked sa človek nedostal do vláčika, ktorý ho brzdí :) ) Trať mi príde presne ako už písal mts-bosto, kombinácia Súľov-Stupava, aj rýchle,aj stúpania, aj singláče,všetko. Zatiaľ jedna z TOP, čo za pár rokov jazdím a poznám.
Do budúcna trošku poučiť ľudí na občerstvovačkách ako sa podáva pohár s vodou idúcemu jazdcovi.
Jedinú väčšiu výhradu mám tiež už k spomínanému úseku, ktorý určite netreba vynechať, ale len poriadne označiť ako nebezpečný, na niektorých miestach boli výkričníky, kde až tak ani nebolo treba a tu naozaj chýbali.
06:09 min. je presne spomínaný problémový úsek.....v rýchlosti to naozaj nebolo vidieť, že je tam až taký zráz, ja som to ustala preto, lebo mi chalani, čo tam predo mnou spadli kričali, aby som spomalila, inak neviem ako by to dopadlo v tej rýchlosti, no som rada, že sa tam nikomu nič vážne nestalo, čo je priam zázrak a verím, že poučenie aj pre organizátora, chyby sú preto, aby sme sa z nich poučili a do budúcna vyvarovali :).A nepochopím tých, čo sa vytešujú v tom, že preznačia trať alebo zničia značenie a neuvedomujú si, koľko námahy organizátora je za tým a že ten nesie do istej miery zodpovednosť za všetkých ľudí, ktorí sa preteku zúčastnia a hlavne si zjavne neuvedomujú aké následky to môže mať a že ide o bezpečnosť a hlavne aj o zdravie pretekárov. Už vidím, ako by sa niekto priznal, keby sa na zámerne preznačenom úseku stalo niečo vážne a plne by prevzal za to zodpovednosť, pre mňa sú to naozaj HLUPÁCI všetci tí, čo toto dokážu robiť :( :( :(
Ak zdravie dovolí a PánBožko dá, o rok sa rada zastavím :)

PS: ďakujem chalanom, čo išli okolo, keď som spadla a hneď reagovali, či som OK ;)
Tiež Vďaka za super foto, TOP-ka je z brodu pred cieľom :D

https://www.youtube.com/watch?v=i88ynh1ywx0&feature=youtu.be
12.09.2017 - 11:25:15
03
kde nájdem foto? bolo super !!! Ďakujem za super zážitok
12.09.2017 - 12:09:55
00
Lublana napísal:
https://www.youtube.com/watch?v=i88ynh1ywx0&t=370
06:09 min. je presne spomínaný problémový úsek.....v rýchlosti to naozaj nebolo vidieť, že je tam až taký zráz, ja som to ustala preto .....

Potesi. Zda sa mi, ze nieco podobne bolo davnejsie aj v cieli Dubnicaku, ale tam sa to dalo tusit, kedze to bol nasyp.
Medialne znamy bol aj Malevil cup 2004, ked to spravili organizatori (debili) v cieli pre potesenie divakov.
http://mtbs.cz/obrazek/v_IMG_0961_m.jpg
http://mtbs.cz/obrazek/v_IMG_0958_m.jpg
12.09.2017 - 12:48:37
00
Ha ha to je masaker tak dat ciel to tam bolo tigrov priamo do ciela:) Ono ide oto, že do ciela ideš naplné v euforíí,že všetko skončí. Aj na tom Dubnicaku som sa skoro na tom nasype vysypal ked sme sprintovali o miesto. Na druhy rok tam dali palety ale potom to tusím uplne zrusili. To bolo časy, ked teren bol naozaj teren neexistovali celoodpružené bicykle a len malokto mal kotúcové brzdy a všetci sme tu ale je pravda,že bolo tuším viac úrazov.
12.09.2017 - 13:08:03
00
Fotky z Cyklo Maratónu Topoľčianky 2017 :
https://photos.app.goo.gl/jqRHE4wKYBTf5olm1
https://photos.app.goo.gl/cO4drrPFUFSs5fbh1
12.09.2017 - 14:56:43
02
keyboard_arrow_up