lto napísal:
PhilJ : asi vtedy ked si kupoval bajk az tak neodrbavali, zacinali , chceli prerazit, dobre ceny, kvalita a dnes ..


Ekvivalent mojho bajku stoji dnes o stovku viac, pohon je GX s vynimkou kluk a prevodnika ktore su Race Face. Canonyacky predstavec a rajdy vymenili za Race Face, tlmic je uz len RT namiesto RT3, zato ROAM 30 kolesa vymenili za DT Swiss M1700.

Takto osadeny bajk je o 400 eur lacnejsi ako bajky "tradicnych" znaciek namiesany zpolovice z in-house komponentov. A ked si dorovnas cenu tych "tradicnych" znaciek, dostanes prezmenu uz bajk na Eagle s RCT3/RT3 verziami vidly/tlmica...
14.09.2017 - 08:33:34
00
Mám sa báť?
Je to prevalené kúsok dovnútra, pod tým popraskaným.
Legenda neklame, rovno pri tom písmene "G" :D :tmi:

Prílohy:

20170914_083032.jpg
20170914_083032.jpg 327.56 KiB thumb_up0thumb_down

14.09.2017 - 08:45:29
00
bajobb spotrebny material proste neriesim... zbytocne budem vytoceny a sklamany ked sa reklamacia nepodari ako tebe...
ale drzim palce s maxxisom :)
14.09.2017 - 08:49:55
00
Rumakk napísal:
Izzy68 keby slo o ram tak nepoviem ani slovo... ale o spotrebny material.... to ako keby som reklamoval tenisky po 2 rokoch nosenia ze sa rozpadli, ved mam zaruku na ne 2 roky tak mam pravo nie??....

je rozdiel medzi "bežným opotrebením" a výrobnou chybou - keby sa na tých teniskách po roku odlepila podrážka, tak to nepovažujem za bežné opotrebenie a reklamujem. Na druhej strane keby som ich používal intenzívne a následkom toho sa podrážka zošúchala, tak tam by reklamovať nebolo čo...
14.09.2017 - 08:50:44
00
Patka sa kontikom trhala uz davnejsie, vsetko bolo z jedneho podniku, india, alebo nieco take. Clolvek by si myslel, ze to poriesili, ale zjavne proste davaju OEM veci skladacom bajkov co najlacnejsie. Jeden cas s tym mal dost problem /ak ma pamat neklame/ schwalbe. Ale asi sa poucili /hmm/.

PhilJ : a tym tradicnym znackam sa trhaju plaste ? :lol: .. inak ta RT vidlica prave bolo dobre, ze si ju mal, problemy boli s RT3, kedze je tam inak vyriesene tlmenie. Komplikovanejsie.
14.09.2017 - 09:24:20
00
bedo mne sa skoro na svsetkych teniskach po roku odlepi podrazka... sak ma vysmeju v obchode ze som priniesol rok nosene topanky a ze sa podrazka odtrhla... normalne opotrebenie.... a rok myslim od jari do jesene...
ale ked sa niekomu chce hadat a behat po reklamaciach tak kludne... mna bloky zbierat nebavi, ale niekoho to bavi :D
14.09.2017 - 10:07:28
00
odlepena podrazka za par mesiacov je podla teba opotrebenie? je to urcite vyrobna vada, ale ked to neriesis aspon z teba maju radost obchodnici.
14.09.2017 - 10:10:51
00
Rumakk bezne opotrebenie je, ze ich osuchas a vynosis, ked sa ti odlepi podrazka moze to by vyrobna vada => chyba vyrobcu.
14.09.2017 - 10:21:19
00
Mám tu napr. Nike Pegasus 25, kúpené v roku 2008, v ktorých som najprv nabehal cca. 1000km, potom nachodil ešte niekoľkonásobne viac, podrážka je už schodená takmer "do mŕtva", ale stále držia a nič sa neodliepa ani neláme, takže mi je ľúto ich vyhodiť...
14.09.2017 - 10:22:25
01
Čítajte:
Rozpadly se vám boty? Nejste sami.
U turistických bôt je to celkom "bežné", časom (rok je IMHO celkom málo). Takisto aj výmena podrážky na drahších modeloch.
14.09.2017 - 10:26:12
01
Napíšem k tomu len toľko, ak by nikto nič nereklamoval, výrobca by nemal dôvod riešiť výrobné vady. Ak je výrobca seriózny tak reklamácia je preňho len dobrá.
No a v tomto prípade sa jedná jednoznačne o výrobnú chybu. Čiže za mňa správny krok aj keď reklamácia nebola uznaná.
14.09.2017 - 10:31:38
00
Ja to tiež vidím podobne. Pre výrobcu je reklamácia spätná väzba, že sa niečo nepodarilo a dobrý výrobca sa z toho poučí. Horšie je, ak bola vada spôsobená "zámerne", napr. v rámci "optimalizácie nákladov" s tým, že záručnú dobu to nejako vydrží. Ale aj v takom prípade je lepšie reklamovať, vlastne o to viac...
14.09.2017 - 10:59:15
00
Rumakk lto U mna sa nejednalo o ziadny OEM, ale riadne zabaleny, originalny plast vyrobeny v Nemecku a stary bol ani nie pol roka od vyroby. Ano je to spotrebak, ale plast stal cca. 40€ a to si myslim, ze nie je malo, resp. pre mna nie a to netrem biedu. Skratka ma stve, ze plast, ktory je v podstate top model pre XC, nevydrzi ani 3 mesiace jazdenia (cca. 1000km) po zvazniciach pri tlakoch okolo 30psi na rafoch, ktore su urcene pre bezduse. Navyse sa ta diera urobila na asfalte na rovine.

Tak nevidim dovod preco ho nereklamovat a som si isty, ze Continental a aj dodavatelia o celej vadnej serii vedia, lebo len tu na fore su minimalne 3 ludia s rovnakym problemom.
14.09.2017 - 11:11:42
00
sesulak: no ano, ale ja som pisal ohladne bajobb (a), tvoj post sa dako vytratil s pamate :lol: .. aha, takze nemecko, no pekne .. 40e je inak dost slusny peniaz, hlavne ak vzadu vydrzi pri horsom terene tak 1000km (x-king).
14.09.2017 - 11:18:34
00
Sesulak ale co spravis ked ti povedia ze na reklamaciu je uz neskoro?? a to sa nedeje iba pri plastoch, ale aj pri obleceni a dalsich xx produktoch... zbytocne sa rozculovat.. spotrebitel je pre vacsinu firiem ten posledny clanok ktory ho zaujima... zisk je prvorady... zaruku neuznaju a kup si dalsi, na tomto principe funguje vacsina vyrobcov... velmi dobre to viete, len sa s tym nechcete stotoznit ze sa to deje aj v bike svete...

priklad: znamemu sa olupal lak z ramu az na hlinik.... vyrobca dal vyjadrenie ze na lak dava zaruku pol roka a je uz neskoro... a co mohol? nic.. dat si ram prelakovat z vlastneho...
14.09.2017 - 12:04:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up