ŠKODA MTB Singletrack maratón Košice

16.09.2017
11. kolo - Slovenský pohár XCM
4. kolo - Východ MTB Liga
MTB maratón
Košice (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (299)
10adidas10Abec12ace123AdamBaranaedaAK47_TRMAlePeteralexovitsalfismizany1anaxagoreAnonymousBajkerDomkobenkobigkobabike0912birelbobo13branislav.mgrlukacBranoMabrehybromocasscipocistyCRScruelCsokasd611Dado1daj1639damaddaniel153danielsmoradadannyhart1davhanDavidex10ddrmodesDHforeverdiawadjankoDK22dubielmarekDuciDudySVKekulikelenaoerjumboFABULAFABULOVAFarky-KEFedák DušanFehanfeltoferolFGJohnyKFilip.gedeonfilippfliperikflowcoreForzaRacingfrantisekkorlgabo78Gabriel08GaliPetGekon.KarolgerbocGhostakerrGIANT1989GlevoGogiGrand9grupetogurohogermajsterChabanchalan25rZvchrinikI3answerIgivladImromanincubus17istvan.bertajachmelJakubSjan.kocis347jan.niedobaJanciSjancoojanmysjano280176janvirostkoJardo79jaro180jarobeerjerryhjeylmjimminoJKoJoeDXBjojoAUTHORJozefJuraj_KUKOjurajSjurajvlkkacerik577kalikamil.vincakanibalKaskajakesk8klocmarekkomornik0KOPERkosinkrisLaco74ladislavcechlegiLechulg57liquid-jLublanaLukasLickolyd.baluchovam4jomackyMajkyFMaoMaraudermarccinMarcelfeltMarek-MTBmarek3xMarek521marekhorvath9121mariansMarki007marmizmaro2martin.dzadonmartinko76Matej83matejgrados500MATFEJMato47mato687matocykelmatostarmatotopeMattkomatus.gomolcakmgimimh586miGelmihalko.ladislavMichalCverha11miko53mikopalomikulmilanvrmilmacmilsumipetmirecbikeMiro0706miropalickamiroslav2112MiSmiskokovacikmleMoccaMP18mpodobonskymullermmuro1701N1NOnanippnealkoneronNikolas8nordonnoronagyObruckonarbondreyOrsigo77oxa1palo-demapatrik_spatrik.beluskopatrik.benkovic1971patriot13paulus01pavol.tonka423pcolkapepodriverpeter.zarembaPeter6peterbricPeterKEpeterpjpeterpobiecky69PeterSmilnanski25PeterSykorapeto333aipetrepilaparnicaPipo221Pistik777pompyponcoponynkoPstroso1puskasRadoslavgerocRadovan Bírošralive5Ramonbikerastislav.balockorastislavdzurikrasto24RaTomricardo-manrobertttRoboop76Röfike (HUN)roman.geregromanfendekRomanMuchaRoStRTO-keRvandliks.kuzmasaki66scottmanseamastercontrolsebek.petersenky15simonskSiska1974skatechatslavomirmatejSlavoPsmelkovasmorkoSNBzuzisparkSpecialmanSpecMattstahik3starosta.uhorskeStenlykstraka.michalSvit33szabomirotabbitalian_matotatiskiitheodortino888tomasootomer186Tomi81TomiHAJAStomiroltommeeTondo6tsabolurban778vandalcadvierakissvikilukViktorCeevladi78vladikavladimirnemcikvlastochvlukacsvreskVybostokvycpavxbikerxdanko00YANKEEyou_rekyozefbZajo23Zajo3zbozdeno063zloborzpadzsofi70Zuzulla
Mimochodom, odbocka na Michalkov trail nebola oznacena, asi to tam niekto strhol. Nazbierali sme sa tam asi styria. Nastastie jeden z nas mal aj navigaciu.

Ak je Michalkov trail priblizne na 63km,alebo lesna cesta a odbočka asi 150 stupnov vpravo hore tak som tam pobludil aj ja a spolu s Vierou Kissovou sme hladali znacku...stratil som asi 7min. a klesol zo 7. na 11. miesto. Škoda... nechapem,ze na prehladnejsich zmenach smeru bol nejaky regulovcik a tam nikto,keby bola paska trebars pohodena na ceste,tak by clovek zbystrel...inac az na cestoviny O.K.
18.09.2017 - 21:06:12
00
Myslel som, ze na obcerstvovackach je stale aj niekto kto dozera na dodrziavanie pravidiel pretekov, a ze diskvalifikacia znamena odobratie cisla aj pocas pretekov nie iba vymazanie z DB. Hypotezy uz nechajme tak. Zabudol.
18.09.2017 - 21:14:04
00
majovajo nerozumiem o čom hovoríš. Dostal DSQ, tým pádom nešiel preteky. Preteky sa idú za plnej prevádzky, turistov a rekreačných bikerov nevyhodíš z trate. Neviem si predstaviť, ako organizátor volá na občerstvovačku: "dávajte pozor, keď príde číslo XY, tak mu ho strhnite" - absurdná predstava :-).
Pamätám si mtb maratón v Partizánskom. Rado Tilandy si zabudol prilbu. Organizátor mu požičal na preteky z tomboly. Potom ju na tombole aj vyhral :rofl:
18.09.2017 - 22:06:29
05
milsu
poopravil by som Ťa:
nechceš vedieť (a ani rozumieť) o čom hovorí ....
samozrejme organizátor ho mal na prvej možnej možnosti trate stiahnuť z trate (a možnosti na TO BOLI)
zobrať mu číslo a KONIEC, môžeš pokračovať ako turista, ALE, mimo oficiálneho preteku
"Dostal DSQ, tým pádom nešiel preteky" a toto si snáď ani nemyslel vážne, DSQ dostal v cieli a preteky IŠIEL a predpokladám, že aj bol presvedčený celý čas, že ich ide a podľa toho sa aj správal a jazdil
(ak by sa mu nebodaj niečo bolo stalo, a riešilo sa to právnou cestou - neviem neviem, asi by Tvoj "argument" neobstál)
19.09.2017 - 08:00:10
01
Pôvodne som nechcel vŕtať do výsledkov v kategórii kadeti na krátkej 22km trati, ale nakoniec mi to nedá. Ide podľa mňa o celkom vážny precedens.
V pretekoch vyhral maďarský pretekár, ktorého rozhodcovia následne diskvalifikovali. Dôvod bol ten, že bol videný, ako si skracuje trať. Nebudem riešiť či to bolo správne, ale rozhodcovia rozhodli a výsledkovú listinu s dátumom 16.9.2017 16:17:33 si môžete pozrieť v prílohe. Organizátor ale túto výsledkovú listinu neakceptoval a pri vyhlasovaní sa stal víťazom maďarský pretekár a videl som ako rozhodcovia prekvapene dobehli pod pódium, lebo ich to zarazilo. Ani v tejto chvíli som to nemienil riešiť, na stránke zväzu boli ešte aj v nedeľu večer pôvodné výsledky. V pondelok ráno však prišlo ku korekcii výsledkov, aby súhlasili s vyhlasovaním na pódiu.
Je zarážajúce, keď si organizátor pozve rozhodcov, aby dohliadali na dodržiavanie pravidiel, ale nie je ochotný akceptovať ich rozhodnutie a následne ešte zariadi zametenie stôp pod koberec.
Osobne si nemyslím, že si maďarský pretekár skracoval trať úmyselne, ale veď existujú štandartné postupy, ako podať protest a pravidlá by mali platiť za každých okolností pre všetkých.
Bol by som nerád, aby to vyznelo tak, že som urazený, lebo môj syn nebol prvý. To by som bol riešil na mieste. Ide mi o princíp a zarazilo ma to zametanie stôp pod koberec.
19.09.2017 - 09:16:03
00
Tí čo tu riešia čo by bolo keby sa tomu bez prilby niečo stalo, nech si láskavo prečítajú podmienky účasti ... Aj keby sa zabil na prvom strome, organizátor s tým nič nemá ...
19.09.2017 - 09:38:09
02
trmax napísal:
Pôvodne...

O aku dlzku si cca skratil trat? Teda niezeby to malo vplyv na zaver ale tak pre nasu info - rozdiel je medzi nimi cca 3,5 minuty. Dalo sa to ovplyvnit? Inak ak to rozhodcovia namietali je to naozaj zvlastne uzavretie.
19.09.2017 - 10:04:46
00
Irelevantné, aj keby si skrátil o 3 metre a vyhral by o pol hodiny ...
19.09.2017 - 10:11:44
00
majovajo napísal:
O aku dlzku si cca skratil trat?

Ja som to skrátenie nevidel ani nehlásil. Túto informáciu mali rozhodcovia. Poškodený sa mohol cítiť najviac chalan, čo bol tretí a čakal, že pôjde na bedňu. Nejde mi o revíziu výsledkov, ale bol by som rád, aby sa podobné veci v budúcnosti nediali. Podobné jednanie odsudzuje rozhodcov do role panákov, ktorí sú tam vlastne zbytoční.
19.09.2017 - 10:14:42
01
vlastoch napísal:
Irelevantné, aj keby si skrátil o 3 metre a vyhral by o pol hodiny ...

Ja to tu nejdem sudit ci to je alebo nie je irelevantne. Aby sme si boli najasno. Chcel som len informacie. Teba nezaujima kde to bolo? Mna celkom ano.
19.09.2017 - 10:45:09
00
LL napísal:
milsu
poopravil by som Ťa:
nechceš vedieť (a ani rozumieť) o čom hovorí ....
samozrejme organizátor ho mal na prvej možnej možnosti trate stiahnuť z trate (a možnosti na TO BOLI)
zobrať mu číslo a KONIEC, môžeš pokračovať ako turista, ALE, mimo oficiálneho preteku
"Dostal DSQ, tým pádom nešiel preteky" a toto si snáď ani nemyslel vážne, DSQ dostal v cieli a preteky IŠIEL a predpokladám, že aj bol presvedčený celý čas, že ich ide a podľa toho sa aj správal a jazdil
(ak by sa mu nebodaj niečo bolo stalo, a riešilo sa to právnou cestou - neviem neviem, asi by Tvoj "argument" neobstál)

Dívam sa na to z pohľadu, keď som bol riaditeľom pretekov v Bratislave. Neviem si dosť dobre predstaviť ako by som "naháňal" pretekára pri tejto situácii po trati.
19.09.2017 - 10:46:49
01
Mohli si ho pockat na obcerstvovacke na Jahodnej a nejaku prilbu mu pozicat alebo mu odobrat cislo. Nemuseli ho "nahanat".
19.09.2017 - 11:09:36
01
predpokladám, že organizátor má (v dnešnej dobe) spojenie, minimálne s občerstvovačkami, kde stačilo zahlásiť informáciu o DSQ zastaviť ho, oznámiť mu to a odobrať číslo (nikto nechce aby niekto niekoho naháňal)
a pre "mimoriadne pozorného odborného" čitateľa propozícii:
organizátor pustil na trať pretekára, ktorý nesplnil stanovené propozície
a malo by byť jeho záujmom a asi aj povinnosťou riešiť TO okamžite, keďže sa tak nestalo už priamo na štarte
a mimochodom, keď už, NIKTO tu neriešil vec: keby sa bolo niečo stalo .... (okrem MOPČ)
(to bola len poznámka pre slabšie chápajúcich, alebo hejterov) ... :lol:
19.09.2017 - 11:26:36
00
LL ano, a escie sledovanie jego progresu na trati pred zmenenou checkpoint obcerstvovackou helikopterou! :D
19.09.2017 - 11:41:58
01
Btw a to aký zmysel by malo zastavenie, oznámenie dsq a odobratie čísla ? Nemohol by pokračovať po trati alebo čo ? A že "organizátor pustil na trať" ? No dajte ešte nejaké perly ... Veď to nebola uzavretá trať neprístupná pre nepretekarov ... Ide sa po verejne prístupných komunikáciách za plnej premávky ( rozumej chodcov a iných bajkerov) ...
19.09.2017 - 12:06:14
02
keyboard_arrow_up