Poradí mi niekto nejaké cesty, ktorými by bolo možné tak nejak v pohode prejsť cez tieto pohoria? Ideálne východiskové miesto na Pov.Inovec by bola Duchonka (nie je podmienkou) a ideálne cieľové niečo okolo NM n/V.
A k tomu Tríbeču - východisko niečo okolo TO a cieľ v ZM.
Ideálne by boli trasy, ktoré sa dajú ísť na bajku, nie popri ňom :). Ďakujem.
07.01.2008 - 14:20:37
00
na tribci sa ide skoro kazda cesta na biku iba s vynimka par usekov na hrebeni po povazskom tiez tak nejako
07.01.2008 - 15:54:16
00
myslim, ze celkom zjazdna by bola takato trasa:

duchonka - kulhan - panska javorina - ostrý vrch - povazsky inovec - selec - beckov - nove mesto nad vahom

alebo

duchonka - kulhan - panska javorina - pod ostrym vrchom - po modrej do kalnice a nove mesto nad vahom

ja som isiel kedysi trasu Nova Dubnica - TN - inovec - kalnica - Nova Dubnica a bolo to super, jedna z najlepsich ake som kedy isiel.

popis celej trasy ako som ju isiel ja najdes na www.eurobike.sk v sekcii trasy
07.01.2008 - 16:35:58
00
myslim, ze celkom zjazdna by bola takato trasa:

duchonka - kulhan - panska javorina - ostrý vrch - povazsky inovec - selec - beckov - nove mesto nad vahom

alebo

duchonka - kulhan - panska javorina - pod ostrym vrchom - po modrej do kalnice a nove mesto nad vahom


Ta prva trasa je super, jazdievame to opacne: TN-Inovec-Panska Javorina-Duchonka-Kulhan-potom v medzi Kulhanom a Zlatnikmi odobcit dolava na Dubodiel - Trencianske Jastrabie - TN

Napojit na tu trasu sa mozes kdekolvek, okruh ma cca 90km, tu si mozes pozriet trasu a prevysenia: http://trail.motionbased.com/trail/activity/1028323
07.01.2008 - 16:41:27
00
Sice to nie je uplne presne trasa podla vyssie uvedenych poziadaviek, ale niekoho mozno oslovi aj okruh so startom a cielom v Beckove:

mapa trasy
vyskovy profil
fotogaleria
07.01.2008 - 17:26:50
00
Sice to nie je uplne presne trasa podla vyssie uvedenych poziadaviek, ale niekoho mozno oslovi aj okruh so startom a cielom v Beckove

paradicka tato trasa (az na tie cestne useky, ale co uz :cry: ). presiel by to aj cross bike? nahovoril by som kamosa, ma tam chatu
07.01.2008 - 17:35:30
00
Jezus tu tvoju trasu by som vylepšil:

Z Beckova cez Tr.Stankovce do Selca, odtiaľ sa dá vyšlapať po lesnej ceste (zo začiatku je to asfaltka) až na hrebeň kúsok od Inovca. Nemusíš to z Beckova obchádzať až do Tr. Jastrabia.

A zjazd z Tematína nie po žltej ale cez Ihelník, je tam pekný singletrack cez les po chodníčku až na Ihelník.
07.01.2008 - 17:47:34
00
pokial si ja pamatam okolie inovca, tak by to malo ist aj na crossovom biku, maximalne niekde trochu potlacis :D
07.01.2008 - 17:55:29
00
pokial si ja pamatam okolie inovca, tak by to malo ist aj na crossovom biku, maximalne niekde trochu potlacis :D

ja tlacit nebudem, som mtb-ckar, ale kamos nie :D
07.01.2008 - 18:13:10
00


To snad nie je pravda ... v ten isty den som tade siel aj ja z TN do PN, este som si obzeral tu vlajku slovnaftu (urcovala trasu pre balony).
11.01.2008 - 14:03:30
00
Sice to nie je uplne presne trasa podla vyssie uvedenych poziadaviek, ale niekoho mozno oslovi aj okruh so startom a cielom v Beckove

paradicka tato trasa (az na tie cestne useky, ale co uz :cry: ). presiel by to aj cross bike? nahovoril by som kamosa, ma tam chatu

Podla mna ano, aspon ja by som si to na crosse v pohode trufol. :)

Jezus tu tvoju trasu by som vylepšil:

Z Beckova cez Tr.Stankovce do Selca, odtiaľ sa dá vyšlapať po lesnej ceste (zo začiatku je to asfaltka) až na hrebeň kúsok od Inovca. Nemusíš to z Beckova obchádzať až do Tr. Jastrabia.

A zjazd z Tematína nie po žltej ale cez Ihelník, je tam pekný singletrack cez les po chodníčku až na Ihelník.

Dik za tip, boli sme tam prvy krat a trasu planoval kamos, takze sme boli radi, ze sme vobec mali nejaku trasu, ktora zacinala aj koncila v jednom bode. :) Ale nabuduce to urcite mozeme zmenit. A tej zltej z Tematina fakt skoda, fotky su super. Ten zjazd po lesnej ceste az do dediny bol dost nudny, len uz bolo dost neskoro, tak sme sli na istotu.


To snad nie je pravda ... v ten isty den som tade siel aj ja z TN do PN, este som si obzeral tu vlajku slovnaftu (urcovala trasu pre balony).

Svet je maly. :)
11.01.2008 - 17:34:47
00
Podla mna ano, aspon ja by som si to na crosse v pohode trufol.

...aj keby si bol na biku skor obcas (do 3000km rocne, vzhladom na cross bike malo) a nemal rad kopce?
11.01.2008 - 17:43:07
00
Ja som myslel, ze sa pytas na narocnost terenu. :) Miestami je ten teren pre cross tak akurat dost, ale da sa prezit. Ja si na ten vyjazd spominam ako na fyzicky relativne narocnu trasu, ale ako celodenny vylet je to podla mna v norme aj pre cloveka, co najazdi za rok 1500 km. Ale kopce by si mal zamilovat, inak Ta bude nenavidiet. :lol: Cely okruh co je na mape mal nieco cez 80 km (pozor, z profilu to vyzera na nieco pod 80 km). Prezijete, hlavne si zoberte jedivo a pitivo. :)
11.01.2008 - 18:07:18
00
Neviete niekto či je to zjazdné na biku z Beckova na Inovec po zelenej značke?
26.02.2008 - 19:24:25
00
Neviete niekto či je to zjazdné na biku z Beckova na Inovec po zelenej značke?

http://gps.awardspace.info/ pozri si trasy 12 a 13
26.02.2008 - 23:47:59
00
keyboard_arrow_up