Ramon1 napísal:
15 gramofka ala Coffee art ...

Celkom Ti to ide...
05.10.2017 - 20:16:14
00
Kukám veci na bike 24 a že Chris King Tamper :D
1554652485.rsc.cdn77.org
05.10.2017 - 20:38:43
02
Paradny ... len drahsi, jak hlavove zlozenie :)
Aj salky CK maju (uz len par farieb).
05.10.2017 - 20:50:08
01
prispejem aj ja niecim novym do debaty... :)
Príloha:
IMG_20171005_222538_557.jpg
IMG_20171005_222538_557.jpg 279.86 KiB thumb_up0thumb_down

05.10.2017 - 23:37:36
00
To si si kupil? Podeľ sa o skúsenosti, či vidíš reálne nejaký prínos. Keď mám byť úprimný, u double misky nie je problém distribuovať kávu rovnomerne púhym poklepávaním na páku zo strán. Čo mne robí "problém" je utlačiť kávu vodorovne (rovnobežne s rovinou horného lemu) u 1. tampovania v single miske VST, hlavne ak ju viac plním. Používam tamper s relatívne kratšou a guľatou rúčkou a nie vždy odhadnem kolmosť. Nejaké tipy?

Prílohy:

IMG_4755.JPG
IMG_4755.JPG 478.3 KiB thumb_up1thumb_down

06.10.2017 - 09:19:26
00
Bez kávy si neviem už predstaviť ani deň..začínam ňou ráno a takmer vždy musí byť po obede..aj keď idem bicyklovať, tak si beriem so sebou kávu..
06.10.2017 - 13:48:17
01
To už je závislosť, rob s tým niečo. :)
06.10.2017 - 14:09:29
01
j0hny napísal:
Bez kávy si neviem už predstaviť ani deň..začínam ňou ráno a takmer vždy musí byť po obede..aj keď idem bicyklovať, tak si beriem so sebou kávu..


Do bidónu ? :)
06.10.2017 - 14:14:43
01
peterg napísal:
To si si kupil? Podeľ sa o skúsenosti, či vidíš reálne nejaký prínos. Keď mám byť úprimný, u double misky nie je problém distribuovať kávu rovnomerne púhym poklepávaním na páku zo strán. Čo mne robí "problém" je utlačiť kávu vodorovne (rovnobežne s rovinou horného lemu) u 1. tampovania v single miske VST, hlavne ak ju viac plním. Používam tamper s relatívne kratšou a guľatou rúčkou a nie vždy odhadnem kolmosť. Nejaké tipy?


peterg

nie nasiel som guugli :lol: (srandujem).zatial ho mam len par dni takze sa s tym len zoznamujem dam vediet casom svoje poznatky...s tou double miskou a bezproblemovou distribuciou by som si nebol taky isty nakolko urcite vies ze napr take VST sa ma plnit +- 1g a tiez urcite vies ze ak pouzivas medium/light roasty (co si davnejsie tusim spominal) je ta rovnomerna distribucia problemova...a urcite tiez vies ze VST alebo celkovo precizne kosiky vyzaduju jemnejsie mletie tzn. ze vacsina mlyncekov ti bude automaticky hrudkovat...tu prichadza k slovu nieco ako OCD (pred tym ale samozrejme nirco na rozbitie hrudiek) kedy si nastavis pozadovanu hlbku zarovnania v kosiku ktora je klucova potocis a je to...a uz ked si myslis ze mas vyhrate a musis len utampovat zistis ze nestaci aby mal priemer zakladne 58,00mm...single nepouzivam aj ked mam vsetko k tomu potrebne (lievik,41mm tamper).uz by som si uprimne nevedel predstavit pit 7-8g shoty... :)
06.10.2017 - 16:16:40
00
Hosť napísal:
peterg

nie nasiel som na guugli :lol: (srandujem).zatial ho mam len par dni takze sa s tym len zoznamujem dam vediet casom svoje poznatky...s tou double miskou a bezproblemovou distribuciou by som si nebol taky isty nakolko urcite vies ze napr take VST sa ma plnit +- 1g a tiez urcite vies ze ak pouzivas medium/light roasty (co si davnejsie tusim spominal) je ta rovnomerna distribucia problemova...a urcite tiez vies ze VST alebo celkovo precizne kosiky vyzaduju jemnejsie mletie tzn. ze vacsina mlyncekov ti bude automaticky hrudkovat...tu prichadza k slovu nieco ako OCD (pred tym ale samozrejme nirco na rozbitie hrudiek) kedy si nastavis pozadovanu hlbku zarovnania v kosiku ktora je klucova potocis a je to...a uz ked si myslis ze mas vyhrate a musis len utampovat zistis ze nestaci aby mal priemer zakladne 58,00mm...single nepouzivam aj ked mam vsetko k tomu potrebne (lievik,41mm tamper).uz by som si uprimne nevedel predstavit pit 7-8g shoty... :)
06.10.2017 - 18:45:27
00
Njn ... ci robis dobre alebo zle velmi rychlo zistis na bottomless pake, takze to az tak tragicky nevidim s tym zarovnavanim. Podobne systemy vyraba viac vyrobcov a kto by mal zaujem, klony su dostupne aj na Aliexpresse za priaznive ceny (lisia sa tvarovanim spodku, od 1-britych po 3-brite).
06.10.2017 - 18:55:49
00
peterg napísal:
Njn ... ci robis dobre alebo zle velmi rychlo zistis na bottomless pake, takze to az tak tragicky nevidim s tym zarovnavanim. Podobne systemy vyraba viac vyrobcov a kto by mal zaujem, klony su dostupne aj na Aliexpresse za priaznive ceny (lisia sa tvarovanim spodku, od 1-britych po 3-brite).


Nikto predsa nekaze kupovat prave toto kludne si mozes kupit lacnu napodobeninu ale to by sme sa mohli bavit aj o tom preco kupovat tamper za 200e a nie z ebayu za 20,vahu za 250 a nie za 15 a preco kupovat kavovar taky a mlyncek onaky...a este tie knockoffs maju 58,00mm ak vobec pri ich urcite preciznej vyrobe a toleranciach... :lol: a ano zalezi aj na 0,5mm :)
07.10.2017 - 06:26:01
00
Ja nikoho nekritizujem za to, co si kupil. Ale sam sa rozhodujem podla stupna mozneho prinosu ;) .

Na margo predtym napisaneho:
- Gramaz zavisi od stupna prazenia (VST zrejme udava pre tmave prazenie), preto rozptyl misky je daleko viac, ako +/- 1g v zavislosti od kavy (do 25-28%, moje poznatky; mimochodom potvrdene aj v diskusii o plneni misiek s p. Hornanskym/Espressolab.sk).
- Mlyncek mi pri jemnom mleti hrudkuje minimalne (ak porovnavam s predchadzajucim), mozno je to svetlou kavou, mozno mlyncekom, neviem.
- Aj analyzou vyklopeneho puku sa da celkom dobre zistit, ako dobre/spravne si distribuoval a utlacil kavu. ;)
- Technicky mozem namietat, ze uz len tym, ze polozis OCD na kavu v pake po mleti, utlaci sa stred viac, ako okraje (to vyplyva z principu cinnosti a tvaru "britov", z tohto pohladu sa mi asi viac pozdava 1-brita verzia s ostrou hranou).

Urcite napis svoje skusenosti. A kedze nemam az taky problem s experimentovanim ak to nestoji nekrestansky majlant, mozno nieco od Aliho vyskusam, len tak. Za tu cenu to potom mozem kludne je*nut "do kosa" (teda zaniest do kovosrotu :) ). Btw, nepodcenoval by som technologicke moznosti cinanov, zalezi, ako dobre si vyberies...
07.10.2017 - 11:22:21
00
O tom davkovani VST-nasiel som prave opacne nazory a na serioznejsich strankach a forach (ktore nepokladaju za jeden z hlavnych ukazovatelov spravnej extrakcie to ci je odtlaceny sroub sprchy na puku :D ) dalej pred pouzitim OCD alebo akehokolvek "distributora kavy" je potrebny bud half stockfleth alebo metlicka takze to prvotne utlacenie ako hovoris sa minimalizuje...na ostatne nema vyznam reagovat kedze pouzivas len mini VST :lol: nech kavicka chuti to je hlavne :coffee:
07.10.2017 - 11:37:26
00
Ked pije aj manzelka, pouzivam IMS double H26.5, 14 - 20g, co je celkom slusne "maxi", vacsie sitko uz nevojde do vypustovej paky. A vsimni si rozsah plnenia podla vyrobcu ;) . VST 17g momentalne odpociva. Aj do mini VST plnim okolo 10g a viac, lebo som este nenasiel vhodnu dobru single misku na 12g. S najvacsou The Single H22.5 12g od IMS (P/N 1460302) som sa akosi nespriatelil, vysledky neboli dobre, nejak to s nou neviem.
07.10.2017 - 18:48:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up