Zdravím vás, chcel by som radu od tých, ktorí majú skúsenosť s hayesami HFX-9. Mám ich na novom bicykli a zatiaľ sa mi nepodarilo dosiahnuť očakávanú účinnosť. Kvôli počasiu som ich zatiaľ nemohol riadne zabehnúť ( dokopy cca 80 km, ale žiadne extra brzdenie). Chcem hlavne vedieť, či sa podľa vašej skúsenosti zabehnutím dosiahne dobrý výkon, alebo to treba skúsiť s výmenou platničiek. Predtým som mal Shimano XT a tam som mal zase problém s pískaním platničiek. Začal som potom používať BBB a tie už boli super aj brzdili skoro hneď. Takže vlastne aké sú originál Haysové platničky?
P.S. Brzdy meniť nechcem.
19.03.2006 - 06:44:31
00
kotucovky s kovovymi platnickami (ako hayes) vatsinou potrebuju dlhsi zabeh. je to ale aj o kotuci. cim tvrdsi tym dlhsi zabeh. ale vo vseobecnosti to bude vzdy minimalne 100-200km pri suchym podmienkach. v horsich pripadoch aj viac. uz som to tu sice niekolkokrat pisal ale moje hfx9 potrebovali okolo 1000km kym mali stabilne vlastnosti. nemal som ale problem so slabym brzdnym ucinkom ako takym ale jeho stratou pri suvislom brzdeni(a to velmi citelnym) a meniacim sa krokom paky. s vymenou platniciek urcite pockaj.
19.03.2006 - 07:58:57
00
ja si uz nespominam ze kolko potrebovali tie moje platnicky na zabehnutie, ale viem ze mi vydrzali velmi kratko. potom som tam dal bbb za 500sk a tie aj lepsie brzdia a uz mam s nimi odkrutene asi o 1000 km viac ako s tymi povodnymi hayes a este vobec nevyzeraju nato ze by potrebovali vymenit. A na oblozeni hayes mi este vadilo ze ked prsalo tak potom mi ta brzda poriadne piskala, co sa mi s bbb este nestalo
19.03.2006 - 12:42:24
00
keyboard_arrow_up