Ani mne nevadi :) .. jazdim vsetko. Ale cim sirsie rafky a pneumatiky, tym tazsie sa ide po asfalte a tvrdom hladkom podklade :) Takze skor ci neskor skoncite vsetci na ebajkoch, lebo tie kravy neutocite :lol:
27.10.2017 - 10:33:42
02
No nemyslím, ja zas nie som moc zástanca + rozmeru kolies. Odkedy jazdim full, teda nejakých 6 rokov som jazdil plášte od 2,25 do 2,4 a do širších fakt nemám potrebu ísť. 2,3-2,4 mi vyhovujú. Ale aj tak myslím, že širšie ráfky majú v tomto prípade zmysel a keď utočím 15 kg bike s tými vzorkami čo jazdím :) ale už budem riešiť aspoň do zadu niečo rýchlejšie, lebo takto xcčkárom vôbec nestíham :D
27.10.2017 - 19:37:42
00
Zdravim mám problém na manželkinom bikeu so zadným kolesom po zime som mal problém pretočiť koleso. Vybral som osku že ju namazem a 1cm asi v mieste ako prechádza rámom zo strany upinaku normálne obrusena oska. Náboj NOVATEC Disc 12x142mm. Osku som namazal ale po roztočeni kolesá počuť nejaké drhnuce zvuky. Koleso vôľu nemá. Viete mi poradiť čo by mohol byť problém? Osku by som kúpil novú len aby nedopadla rovnako by som najprv chcel nájsť príčinu čo to môže robiť. Tu je link na popis bicykla https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/kellys-thorx-50-horsky-bicykel-model-2017.html Vďaka za každú radu

    28.06.2021 - 15:09:58
    00
    Ako ti uz pisali tu https://www.mtbiker.sk/forum/post1744962.html#p1744962 tak je najskor problem s loziskami. Ak sa ti lozisko netoci a pouzivas ten bicykel dalej tak ti to samozrejme obrusuje osku viac a viac pretoze sa ti to netoci v lozisku ale medzi puzdrom loziska a oskou. Lozisko treba nalisovat a nalisovat nove (alebo ked sa da zachranit tak vycistit a namazat povodne). Ak to spravit nevies tak to treba dat do servisu, idealne s dopredu kupenymi nahradnymi loziskami.
    28.06.2021 - 15:30:44
    01
    Ešte info ako by som vedel zistiť aké ložisko tam ide? Podľa popisu neviem určiť presný typ keďže na stránke je len názov náboja aby som kúpil správne. Možno sa to zdá jednoduché ale bohužiaľ z týchto veci nových som laik. V dobe klasických ložísk nebol problém to rozobrať a vymeniť. Dnes na to treba aj náradie specialne ktoré nemám. Ale ďakujem za odpoved
    28.06.2021 - 15:35:24
    00
    Na stranke nie je cely nazov naboja, napis vyrobcovi o typ naboja, mozes rovno skusit i typ lozisk co tam ide. Ak dostanes len nazov naboja tak na webe zisti ake loziska tam idu, bud pouzi google alebo sa spytaj vyrobcu. Alebo vyraz loziska, typ by mal byt na nich napisany, ked nebude tak ich zanes do obchodu kde predavaju loziska ze chces presne taketo kupit. Alebo ich zmeraj a podla rozmeru nakup online. Alebo zanes bicykel do servisu kde ti loziska vylisuju a ich objednanie poriesia za teba. Inak stale existuju naboje s konusmi, ked tak pozri napriklad Shimano.
    28.06.2021 - 17:13:56
    00
    Vďaka moc za rady. dám to asi do servisu potrebujem na víkend mať top bicykel ideme na týždeň jazdiť. Kým by som to zistil a zohnal asi to skôr vyriešia oni.
    28.06.2021 - 19:29:59
    00
    Zdravim pred casom mi obcas zacalo praskat nieco v prvom zabere no najpv som myslel ze srde kedze uz mal vakel ale dalej to bolo pocut obcas ale citam ze Novatek ma take genialne orechy ze obcas praskaju na zaciatku zaberu. No to ABG (Anti Bite Guard) po case asi po 2r uz neucinkuje dobre asi ? Inac co sa tyka lozisk tak ja som po vymene dal endurobearing a zatial spokojnost.
    22.01.2024 - 22:27:21
    00
    keyboard_arrow_up