Veľkosť už riešiť nemusíme. Ja sám som pomerne veľký a tak mi ani "veľký" 17 monitor nevadí. Už som na to rokmi naučený, nechcem to meniť. Jedine ak za väčšie. V kancelárii budem mať aj externý monitor 23, ale primárny stále ostáva 17 na ntb. Bežne sa stretávam s ľudmi, čo rysujú na 15,6, takže moje 17 je celkom luxus. Naozaj mi to postačuje.
Nepotrebujem najlepší a najvýkonnejší notebook na svete, ale za daný obnos peňazí chcem kúpiť to najlepšie v pomere výkon/kvalita, čo sa dá. A samozrejme by som bol rád, keby sa mi to aj páčilo, ale dôležitejší je výkon a kvalita spracovania, pevnosť šasi.
05.11.2017 - 19:59:26
00
najlepsie sasi v tej cene bude mat asi zbook 17, pripadne ak sa ti podari zohnat tie delly precision za dobru cenu (to sa ale treba posnazit). Display na HP je troska otazny - moze mat tzv PWM (jas je regulovany "rychlym" preblikavanim, toto si treba radsej ceknut) a najvyssi jas nemusi stacit na pracu vonka/v aute pri slnku. Tak isto, z pohladu pripojitelnosti medii a buduceho rozsirenia na tom asi bude najlepsie (volne sloty na 2x PCIe SSD, 1 na 2.5" disk tusim, 4xRAM slot, 2x Thunderbolt 3.0 vystup - cize je iste ze v plnej rychlosti keby to nahodou niekedy potrebujes), VGA a HDMI vystup.
Na druhu stranu, ten Acer Nitro 17 vyzera tiez velmi dobre. Sasi je kvalitne (kukni recenziu na notebookcheck), (potencialne) jasnejsi display s dobrym farebnym rozsahom, dobra vydrz na baterku a gtx 1060M bude tiez rychlejsia pri aplikaciach ktore nepotrebuju certifikovane ovladace a ak hras tak si na nej aj lepsie zahras. Navyse mas SSD, o 500GB vacsi HDD a 16GB ram, cize ziadne upgrady by si tu nejaky ten piatok nepotreboval.
Pri oboch mas 3 rocnu zaruku. Ten Acer, co zachytavam matne je momentalne veeelmi dobra a odporucana volba v tejto cenovej kategorii. Osobne by som bral bud ten, alebo HP (ak nezozenies dell) ak chces rozsirovat vykon/pripojitelnost periferii je pre teba dolezite.
05.11.2017 - 21:22:16
00
Da sa na acer kupit nbd? Ak nie, nie je to business notebook a tym padom na pracu je to otazne. Svojho casu mal acer mizerny servis.. neviem ako je to teraz
05.11.2017 - 21:48:06
00
Neda, aspon myslim, acer sa servisuje v brne, nahlasis rma a pride kurier po balik
05.11.2017 - 21:57:53
00
mnavak napísal:
Da sa na acer kupit nbd? Ak nie, nie je to business notebook a tym padom na pracu je to otazne. Svojho casu mal acer mizerny servis.. neviem ako je to teraz


A co je NBD na sracke ako Lenovo? Ze na disk do ntbooku cakas 2 tyzdne...
06.11.2017 - 00:08:29
00
To sa ti reálne stalo? K nám chodil lenovo panáčik s komplet rozobraným notebookom, ďalším náhradným, prehodil ti disk aby si mohol pracovať, fixol tvoj, prehodil disk naspäť a odišiel. Ale tých t440s, t450s a nejakých ďalších máme stovky.
06.11.2017 - 00:38:50
00
Bratovi vo firme. Nechal si ten disk radsej poslat kurierom ako este cakat na nejakeho truhlika. A to ten "biznis" ntbook nemal ani disk priamo pristupny, cely spodok musel odmontovat. To len na margo toho, ze ci NBD=biznis ntbook.
06.11.2017 - 01:13:22
00
Nam sa to este nestalo v dvoch firmach. Taketo skusenosti su vzdy o ludoch. Ja som mal problem s HP servisom (1 prilad zo 10p, ale nebudem tvrdit ze ho servis je na nic).
Tak inak, ked kupujes na ico neplati 39 snova reklamacka, takze nbd ti zabezpeci ze budes mat oracovby nastroj funkcny ovela skor
06.11.2017 - 07:26:11
00
Nejde len o servis, mnohe Lenovo veci su najspotrebnejsi odpad, ci ide o sasi, plasty, prevedenie, atd. Netusim ako vznikol ten mytus, ze Lenovo je nieco kvalitne, resp ine. A to uz radsej nejdem k serverom (ktore tiez kupili od IBM v case, ked to boli sracky rovnako ako thinkpady...)
06.11.2017 - 08:20:43
00
tak originalne thinkpady sracky urcite neboli, bohuzial, uz niekolko rad (cca od rady *30) je na tom dost zle. Niekde by som este u rodiny vyhrabal starucke x60t, ktore som kupoval z druhej ruky za par supiek a potom sam niekolko rokov pouzival kym som ho posunul dalej.

Inak, bacha na rozsirovanie NBD zaruky pri Delli. Neviem ako to je teraz/na svk, ale odo mna si Dell pytal hooodne cez 100e na rok predlzenia (orig. bol len 1 rok). Salesma mi povedal, ze ceny v dell konfiguratoroch su "promo" ceny a ked sa zaruka nekupi rovno s ntb tak sa da len "na dotaz" dostat cena, ktora je niekolko nasobne vyssia ako v konfiguratoroch.
06.11.2017 - 08:37:17
00
Aj to mas niecim podlozene ci len osobne pocity? Spravujem cca 60 serverov, polka je IBM a polka Lenovo a nepozorujem ziadny kvalitativny prepad..
06.11.2017 - 08:47:46
01
odkedy kupili Lenovo cinania tak to ide dole vodou, ked bolo lenovo este IBM tak to malo kvalitu.
06.11.2017 - 09:11:32
00
mnavak napísal:
Aj to mas niecim podlozene ci len osobne pocity? Spravujem cca 60 serverov, polka je IBM a polka Lenovo a nepozorujem ziadny kvalitativny prepad..


A v com su lepsie ako konkurencia? V cene? V supporte? V managemente? :) Mame v sprave aj Power zalezitosti, aj starsie DP IBM DS a to su fakt drziaky, ale tie novsie veci to je ako vtip s tymi bugmi co sme postretali (Sonas, Storwize) a nemas tam realnu protihodnotu za tie ceny co pytaju a este ked zacne hviezdit support tak to je konecna. :) Toz z nejakeho dovodu cely segment "znackovych" serverov uz roky vymiera. Co myslis, preco sa toho IBM zbavila (nechala is Power a midrange a vyssie diskove polia)? :)
06.11.2017 - 10:01:20
00
nejak sa to tu zvrhava nespravnym smerom :D
V principe nemam nic ani proti Lenovu, ani Dellu, ani HP. Kazdu znacku som mal moznost odskusat. S kazdou som bol v case ked som pouzival spokojny. Davno, davno som mal ASUSa a ten dopadol dost zle, ale to bolo skor o ludoch z obchodu kde som ho kupil. Z toho casu mam zle fixovanu aj znacku ACER. Berem ale ze dnes to vse uz je inak. Stale je pre mna dolezitejsie vykon a kvalita za danu cenu ako znacka. Aj ked su znacky ktore preferujem viac.
Zacal som sa zaoberat aj moznostou kupit do kanclu nejaky obyc desktop a nechat si Toshibu. Do nej rozsirit RAM a doplnit SSD. Neviem ale, ci je to rozumne. Ntb ma 4 roky. Aka je bezna zivotnost ntb, ktory je denne prenasany, hrkany, vlaceny po stavbach, ... Nerad by som do neho nieco vrazil, ked mi ma napr po dalsom roku dvoch odist.
06.11.2017 - 22:48:09
00
To je najracionalnejsi pristup. :) Tych hlavych vyrobcov notebookov je zopar (cca 5 - Quanta, Compal, Wistron (povodne sucast Acer-u), Pegatron (povodne sucast Asus) a Inventec). U tychto vyrobcov si tie "znacky", ktore su dostupne v obchodoch (HP, Dell, Fujitsu, Lenovo, Asus, Acer...) davaju vyrabat jednotlive modely. Kazda z tych velkych "znaciek" spolupracuje s viacerymi vyrobcami. Cize ked si kupis Lenovo XYZ moze byt vyrobene v tej istej fabrike ako HP ZYX. A HP WTF pre zmenu u ineho vyrobcu. :)
06.11.2017 - 23:39:13
00
keyboard_arrow_up