Dakujem za odpovede k danej téme aj nedanej :tmi: ,aj ked som sa nedozvedel to podstatne. Idem do toho Giantu uz davnejsie som poskuloval, dane recenzie a pod, skoda ze 29 er od Giant su nad moj rozpočet. Dakujem stanik.gonda za odpoved. Ospravedlnujem sa za preklep Trial vs Trail, koho sa to dotklo.
09.11.2017 - 20:53:10
01
Ak to ešte pomôže tak ja jazdim pol roka na tom Ridge a som zatiaľ spokojný, ano ta váha je vyššia ale mne na tom moc nezáleží nepozeram po gramoch, jedine čo som si moc neporozumel tak s Manitou vidlou, tu na jar mením. Mam vysku 187 cm.
11.11.2017 - 00:11:43
00
ROMELONG nic sa nedeje, nechcel som aby to vyznelo nejako poucujuco odomna, tak sorry. Na druhu stranu, netreba to bagatelizovat uplne - ak si nevedel, tak uz nabuduce budes vediet, ze jazdis na trailovom biku ;-) A bike si vybral spravne myslim. Mimochodom tiez jazdim na Giante uz druhy rok, akurat model Trance. Stavil som na renome odpruzenia Maestro, otestovane schopnosti biku na vlastnej kozi, vynikajuce hmotnosti ramov giant, pricom si tie ramy aj sami vyrabaju, blizko dostupne zazemie servisu, adekvatnu cenu...
11.11.2017 - 01:07:31
00
Vdaka Descartes, uz aby som ho mal doma, preženiem ho aj po zime, co uz roky nejazdim, nemohol som riskovat ofuknutie chrbta. Inak tie nove modely anthem 2018 vyzeraju velmi dobre, viac do trailu ako xc, tak mam chrobáka.
11.11.2017 - 08:04:35
01
Heh to poznam, ked sa clovek nevie dockat na novy bike :-) potom akurat na novom fulle treba venovat trochu pozornosti nastaveniu odpruzenia. Je dobre mat vlastnu pumpicku na fukanie vidlice a tlmica - ja som behom prveho polroka menil tlaky vo vidlici a tlmici+mieru tlmenia odskoku mozno 5 krat (lebo ma to zaujimalo ako sa to prejavi). Ale inak samozrejme staci si to nastavit raz podla hodnoty zanorenia odpruzenia pod jazdcovou vahou zvanou SAG a jazdit, pokial clovek nie je taky ladic ako ja :-D ja som dlhodobejsie ladil vsetko mozne od sklonu sedla, brzdovych pacok... ten bike bol pre mna taka bomba, ze som ho chcel mat tip-top :-)
A hej mas pravdu, Anthem za posledne roky postupne transformuju z xc pretekarskeho biku na zabavny svizny trailbike. Paci sa mi to. A zaroven je tam potom ten 29 palcovy Anthem cisto na xc s nizsimi zdvihmi. Teraz je ta ponuka roznych bikov podla chuti super podla mna.
11.11.2017 - 11:32:41
00
Ak sa nemylim tak novy anthem ma tu hornu ramovku rovnu a vyzera to hnusne tak ako aj swag 2018 :x
11.11.2017 - 11:41:39
00
LukasOn napísal:
Ak to ešte pomôže tak ja jazdim pol roka na tom Ridge a som zatiaľ spokojný, ano ta váha je vyššia ale mne na tom moc nezáleží nepozeram po gramoch, jedine čo som si moc neporozumel tak s Manitou vidlou, tu na jar mením. Mam vysku 187 cm.

O:K. Vdaka, tieto Manitou velka neznáma, aku velkost biku si zobral?
12.11.2017 - 20:10:30
00
Descartes napísal:
Heh to poznam, ked sa clovek nevie dockat na novy bike :-) potom akurat na novom fulle treba venovat trochu pozornosti nastaveniu odpruzenia. Je dobre mat vlastnu pumpicku na fukanie vidlice a tlmica - ja som behom prveho polroka menil tlaky vo vidlici a tlmici+mieru tlmenia odskoku mozno 5 krat (lebo ma to zaujimalo ako sa to prejavi). Ale inak samozrejme staci si to nastavit raz podla hodnoty zanorenia odpruzenia pod jazdcovou vahou zvanou SAG a jazdit, pokial clovek nie je taky ladic ako ja :-D ja som dlhodobejsie ladil vsetko mozne od sklonu sedla, brzdovych pacok... ten bike bol pre mna taka bomba, ze som ho chcel mat tip-top :-)
A hej mas pravdu, Anthem za posledne roky postupne transformuju z xc pretekarskeho biku na zabavny svizny trailbike. Paci sa mi to. A zaroven je tam potom ten 29 palcovy Anthem cisto na xc s nizsimi zdvihmi. Teraz je ta ponuka roznych bikov podla chuti super podla mna.

Tiez furt nieco riešim okolo biku a niekedy az asi diagnoza u mna :rofl:
12.11.2017 - 20:15:19
00
Lukas333 čo konkrétne ti vadí na tej vidlici? Lebo ja tiež uvažujem nad ridge. A čo zadný tlmič? Nehúpe to moc keď ideš do kopca? Prípadne daj ešte nejaké postrehy
12.11.2017 - 20:19:33
00
adix napísal:
Lukas333 čo konkrétne ti vadí na tej vidlici? Lebo ja tiež uvažujem nad ridge. A čo zadný tlmič? Nehúpe to moc keď ideš do kopca? Prípadne daj ešte nejaké postrehy

Nie do kopca sa mi jazdi fajinovo nehupe to, aspon som nic npostrehol 😀 az na tu vidlicu som spokojny neviem aj ju fuknem skoro na max aj tak mi pride pri zjazde ze ju len zanaram hlbšie a hlbšie a a ruky mam jak keby som bol na pevnej 😀 kupil som Yari tak uvidim aka to bude zmena 😀
12.11.2017 - 23:56:42
00
romelo napísal:
O:K. Vdaka, tieto Manitou velka neznáma, aku velkost biku si zobral?

XL mam 189 cm ta veľkosť mi sadla dobre ?
12.11.2017 - 23:57:54
00
Pred dvoma dnami si mal 187 cm a dnes uz mas 189 cm? Hmm...
13.11.2017 - 07:38:11
00
Obuty jak jazdim na biku, fakt si tu robis poznamky kto co pise presne kolko cm a potom ich buzeruješ?? 😀😀 Sa fakt musíš nudiť 😀
13.11.2017 - 10:35:48
00
Nemusim si robit poznamky. Staci si totiz precitat prispevky na tejto strane. Vyska sa uvadza vzdy ta ista a nie podla nalady a toho ci si obuty, alebo nie.
13.11.2017 - 10:51:36
00
Ok berem na vedomie 😀
13.11.2017 - 11:06:47
00
keyboard_arrow_up