ok, na prelom jún/júl teda nebudem plánovať nič veľké, možno dovtedy dozrejem a pridám sa
ak nie, mohol by som ti urobiť aspoň cez víkendy podporu...
12.11.2017 - 13:22:57
02
lukas6s8p tak toto už vyzerá vážne, aby som sa ozaj začal hýbať, nech si hanbu nespravím :) . Super, pre mňa zatiaľ najmotivujúcejšia správa dnešného dňa. Ak vydržím tlaky (verejnosti, rodiny, svedomia, rozumu), tak prvý víkend asi budem v poloninách, ale potom by som sa ti mal priblížiť. Teda, myslím, že si zo západu..
12.11.2017 - 18:49:17
02
lto napísal:
hreben Nizkych Tatier este povedzme ok, ale cervena za Bardejovom :tmi: :tmi:

Hej, co mas zasa na cervenu za BJ? :^) Tych 150 metrov divociny ktora zarasta kvoli turistom ktori to radsej obidu po asfaltke na Mihalov (BTW: na 3 mapach je vyznacena 3 roznymi cestami, - najpresnejsie je Cykloatlas.cz)?
Niekedy som ju cistil (a kosil) a z Mihalova bol po nej paradny zjazd, az kym neprisli eurodotacie a snaha o rozsirenie kosenych pasienkov v style zahrnut buldozerom kriky do lesa (co uz ze tam je TZ, to mam v :swear: , ked sa dotacie pohrnu na ucet)
Aj tak je to z Telgartu na KH je to ovela horisie... :P
13.11.2017 - 12:59:08
02
ja sa tiež rád pridám aspon na nejakú etapu. tiež mám sen to prejsť celé, zatial sa nám podarilo len po častiach - max. 4 dni výjazd. neviem si však predstaviť všetko ísť po červenej, toho nosenia tam je dosť, nehovoriac o Nízkych tatrách
13.11.2017 - 13:31:25
02
Minikin, pred pár dňami som videl tuším tvoje video, po čerstvo prečistenom zjazd z nejakého Bellevue do BJ. Nemám šajnu, kde to je, ale viem, že tú odbočku z videa si na 100% nevšimnem, keď tade pôjdem :) Ináč, okolo jánoviec, hervartova, čergova, to mám prejazdené aj prebehané, krásny kraj. Si ma trocha vystrašil, že značky z mapy nesedia. Lebo od dukly po hervartov som ešte nešiel a plánujem si stiahnuť do gps trasu z hiking.sk Ta to bude zabava :)
13.11.2017 - 13:33:59
00
Minikin: tusil som, ze sa niekto z oblasti BA ozve s protestnou notou :lol: .. aj tak to bolo myslene :P .. kusok som ale kdesi pri Cergove onehda siel a nic moc teda :D, a niekto mi vravel, ze tam dalej je to des, divocina, hruza , koniec sveta :rofl: .. zatial najhorsi usek z cervenej, co som siel (doslova :lol:) je asi Kolesarova-Oravcova. Ale bol som vtedy aj daky chcipnuty, tak to moze skreslovat. To z Telgartu som parkrat siel, ale dole :lol: /teda zo zvaznice, na maratone/. Ale pocul som, ze cervena niekde v oblasti Svidnika (hrebenovka), ci kde je dost zla.
13.11.2017 - 13:53:05
00
sekele, vitaj v klube chsnp pozitívnych :) . Predpokladám že tatry budú riadne psycho. Kus hrebeňovky si matne pamätám spred dvadsiatich rokov, ináč som len paraglajding lietal na chopku. Ale keď ich prejdem, tak už sa nebudem ničoho báť, lebo Devín -> Kremnické bane po červenej som už prešiel minulý rok..
Ak dobre pozerám, si asi zo západu. Dopredu neviem sľúbiť, kde všade kedy presne budem. Plánovať asi budem maximálne deň dopredu, pri toľkých premenných aj to nebude jednoduché. Ale teším sa a istotne sa ozvem, či budeš mať ešte chuť a čas.
13.11.2017 - 13:58:50
00
inak tým príletom z UK mi to pripomína jeden príbeh čo sme tu mali na jeseň minulého roka...tu bude ale treba trénovať nielen fyzičku ale hlavne psychiku :) inak neviem si predstaviť tlačiť na KH po červenej...to už musí byť aké psycho nejsť to po zvážnici :D
13.11.2017 - 14:21:07
04
Ano ano, hned na zaciatku za Duklou sme to sli vramci Dukla-Svidnik na bezkach a aj pod tym snehom bolo vidno, ze to bude s chodnikom dost zle. Preto ma to tam v lete nikdy nelakalo, to uz radsej hranicny hreben. Kurimka-Andrejova je tiez dost nudna (malo vyhladov, malo frekventovana - co znamena dost popadanych suchych konarov). Vyjst na Maguru zo strany od Zborova je tiez len o tlaceni, v opacnom smere je to dost zabavny strmy zjazd.
A ked tou zlu cervenou myslis az nejaky usek na Cergove tak to mohol byt (po brutalnom strmaku Hervartov-Zobrak, ktory ale je vyjazdeny dobre) usek zo Zobraka na Bukovy vrch po kalamite niekedy v roku 2008 ale najnovsie spravy (2017 pred silnymi vetrami co boli pred niekolkymi tyzdnami) su ze je celkom ok. (aj ked lepsie sa jazdi v smere Bukovy-Zobrak). No a dalsi (prevazne) tlaciaci (a zarasteny) usek moze byt od chaty pod Chochulkou (Enciana) na hreben na Chochulku. Znova iba 200-300 metrov.
Nechcem odradit exota, nie je to nic neprekonatelne, len to rapidne znizuje priemerku a neda sa planovat 120km/den. Ale kde je vola, tam je cesta!
13.11.2017 - 14:32:22
03
To je prave inak otazka, ci ma zmysel za kazdu cenu ist po cervenej, ked aj tak sa ta TZ cas od casu meni. Nevravim, ze treba skipnut hreben NT, ten sa koniec koncov da celkom jazdit na vela miestach a su pekne vyhlady, ale rozne pofiderne zihlavove, blatove a ine roztodivne useky , ktore sa niekedy daju obist aj trasou, ktora je 10x krajsia, lepsia, nez sa za kazdu cenu driapat po TZ, ktoru tam namaloval zhuleny znackar /skusenosti s roznych miest roznych znaciek .. o cyklo ani nehovorim :lol:/
13.11.2017 - 14:45:43
01
exot https://www.mtbiker.sk/foto/304932/56472_fotky-bez-zaradenia_59d53d6989546jpg.html :-D ja by som si dal niekedy viacdnovy trip ale toto ma teda fakt absolutne nelaka - vlastne ma to nikdy anilen nenapadlo. kedze som aj turista tak ma to napadlo ist peso - ale tolko volna po sebe nikdy v zivote nebudem mat. a kedze som uz viac cyklista ako turista tak by sa mi to uz ani nechcelo.
13.11.2017 - 14:48:48
00
Ahoj cesta Dukla - Medvedie (smer Svidnik) bola strasnya koncom leta ... vsetko po tazbe a tazko to poprataju. Tolko som sa nenanosil asi za cely rok co na tych par km. Treba na to veeelmi dobru psychicku pripravu, ako pise katko.

PS: nechcem ta odradit :)
13.11.2017 - 14:54:26
01
igor5, pravdu povediac, až také zlé som to tam nečakal. Už sa teším ;)
Gusto0 hentakých obrázkov už mám roky posťahované do aleluja :D Trasa, alebo pretek, kde sa na určitom úseku v kaňone nesmie jazdiť na bajku, tak to takto riešia. Ináč som sa od teba dozvedel, že ťa to absolútne neláka, že ťa to vlastne ani nepadlo, že nemáš voľno, a že by sa ti už ani nechcelo. No, neviem, či si správna partia na viacdňový trip, hehe :D .
katko lto , zaujímavo vravíte, ani neviem, čo povedať. Horolezec, čo vylezie na Lomničák asi tiež bude ťažko odpovedať turistovi hore na vyhliadke, že prečo radšej neišiel lanovkou.. Proste ten chodník je a ja ho chcem prejsť vlastnými silami. Možno niekto ďaľší ho pôjde s klavírom na chrbte, to ho zasa ja nebudem chápať :). Ale stále mu budem držať palce. Btw, kto čo z UK vystrájal?
13.11.2017 - 15:20:57
01
preto chodim celodnove a viacdnove vylety sam - lebo nikdy neviem kedy, kam a kolko prejdem :-D
13.11.2017 - 15:24:39
04
Gusto0 som si to po sebe prečítal, malo to byť trocha vtipné, dúfam, že to blbo nevyznelo. Ja som na tom podobne, že chodím sám keď sa k nejakému tripu dokopem. Na také úlety je totiž ťažko zohnať spolupáchateľov. A keď sa nájdu, tak sa musím sakra krotiť, aby som ich v lese nezahrabal, keď začnú pindať pri prvých ťažkostiach :)
13.11.2017 - 15:37:16
02
keyboard_arrow_up