Pre tých, čo testujú bike na karbóne a porovnávajú s hlinou. Väčšina testovacích bikov na karbóne nie je vo vyšších verziách. Spravidla každý výrobca ponúka karbónové rámy v rôznych kvalitách. Napr. Meria má rámy v karbóne: SuperLite CF5 , Lite CF4, Lite CFA ...
Teda testovačky sú poväčšinou na menej kvalitnom karbóne a ich porovnávanie s hliníkom nemusí byť preto vždy objektívne.
14.11.2017 - 10:07:33
00
lto napísal:
Myslim, ze tie tisicky karbonovych ramov, vyhodenych v domovom odpade, su velky problem :) .. obzvlast, ked ich prezentovana vyhoda je, ze sa daju opravovat.

Citam forum a bol som nedávno na maratone tak si myslím ,že hliník umrel alebo sa odstahoval do Humpolce:). Ked tak Minimalne v lesoch pri Bratislave to tak je:) Cize situacia sa môže v nasledujucich rokoch zmenit ale to sa môže zmenit aj recyklácia.
14.11.2017 - 10:24:05
00
p.vitalmtb.com

Vymenit vidliu za MZ 350 NCR Ti a tlmic za EXT Storia Lok a moze byt. :)
14.11.2017 - 10:26:40
07
ta meta je neuveritelny bike, slapavy, zjazdovy, obratny, rychly, pohodlny... na vahu sa vyserte.. dajte si du batohu o 2 kolecka salamy menej a vyhodte z baglu zbytocnosti a mate to....ja mam prvu verziu tejto METY V4 a max spokojnost... vyhral sutaz trail bike roku 2015 a porazil aj karbonove ramy od santa cruzu a podobnych znaciek.... nejde o vahu ale o geometriu a ovladatelnost... sak vieme o com hovorime.... ale kazdemu vyhovuje nieco ine... predsa meta s tym zdvihom nie je bike pre kazdeho...
14.11.2017 - 10:36:39
03
MageZ napísal:
Vymenit vidliu za MZ 350 NCR Ti a tlmic za EXT Storia Lok a moze byt. :)

Este si zabudol na to najdolezitejsie - prestriekat alebo aspon zmenit polepy. :D
14.11.2017 - 10:40:44
01
mal som kriklavo zeleny Kellys Viper 30 a uz sa mi za nim cnie, tak to by bol nostalgicky navrat :D

Rumakk Mety su iste fajn bajky (inak by ani neboli take popularne medzi pokrocilejsimi bikermi), ale tie trapne bike "sutaze" je dobre brat s velmi velkou rezervou. :)
14.11.2017 - 10:50:28
01
Ako pozeram, ten Commencal Meta ma cca 3kg bez tlmica, co je imho na hlinik a AM/EN ram velmi dobra hodnota. A asi to nebude ziadna papierova plechovka ala canyon. A Commencal sedlo sa mi celkom pozdava. Asi sa po nom niekde poobzeram. Inak ram, ktory sa aj mne paci :)


Naposledy upravil lto dňa 14.11.2017 - 11:00:53, celkovo upravené 1 krát.

14.11.2017 - 10:58:27
01
MageZ.. hlavne to nie je znacka ktoru maju vsetci...
anoi tie sutaze treba brat s rezervou, ale aj tak to cloveka potesi ked ho uz ma :)
14.11.2017 - 10:59:51
00
lto sedlo commencal?? fakt?? ak chces ti ho poziciam.. je to doska na krajanie a klepanie reznov... boli z neho prdel....ved si z DNV nie? :D
14.11.2017 - 11:00:51
00
Rumakk: zmeraj pls. potom ake je dlhe a posli mi SS /preferujem trosku dlhsie sedla/, mozme sa niekedy stretnut, ale prave taketo dosky mi vyhovuju :lol: .. makke sedla mi strasne vadia, ale aj tie tvrde nie vzdy vyhovuju. Z DNV nie som, ale nie je to problem :) /je to ale to 200g sedlo, Ride Alpha ?/
14.11.2017 - 11:02:35
00
no plechovka ako plechovka...asi ste ešte nevideli ten čo má wiedrzensky ale tak ten jeho tie skaly akosi priťahuje :D
14.11.2017 - 12:41:28
00
tak jasne ze ked padne priamo na skalu tak sa to (zlahka :) ) preliaci. karbon by som ale niesol na dve casti a to uz by nikto ani neopravoval, plechovke to na funkcnosti neuberie
14.11.2017 - 13:23:23
00
Nejde mi do hlavy to tvrdenie Maxa Commencala, uvedene na predoslej stranke: ,,...many riders who rode the two will tell you that if they have the choice between a very good aluminium frame and a top carbon frame, they will choose aluminium. It’s more comfortable, livelier and generally more pleasant to ride." - Takze hlinikove ramy su lepsie? Povedal by som, ze zanieteni bikeri, ktori si to mozu dovolit, volia prave karbonove ramy... preco teda chceme jazdit na karbonovych ramoch? :D Karbonove biky, na ktorych som jazdil mi prisli lepsie teda len kvoli tomu, ze mali lepsie komponenty/geo ako tie hlinikove, alebo to bolo placebo? Ja mam zatial hlinikovy. Nuz, to je doba - jedno protichodne tvrdenie za druhym - vysnivany bike uz nemam ziadny :D mam vysnivane aby som sa cez vikend dostal aspon na ten moj :D
14.11.2017 - 13:44:34
00
Ja to mam myslim dobre vymyslene...moj momentalny a urcite aj nasledujuci bajk je/bude ovela lepsi ako som ja...takze si nemusim lamat hlavu ci kraton alebo hlina :D
14.11.2017 - 13:49:31
06
Descartes napísal:
....Karbonove biky, na ktorych som jazdil mi prisli lepsie teda len kvoli tomu, ze mali lepsie komponenty/geo ako tie hlinikove, alebo to bolo placebo? ......

Tak predokladam ze karbonovy bike ma rovnaku geo ako ten isty model tej istej znacky v hliniku,takze toto je dost mimo tvrdenie
double predpoklafam ze porovnas vahu rovnakeho modelu biku v hliniku a v karbone, neviem o ziadnom kde by bol rozdiel 1 kg
A ked sme pri mete,tak enduro ram karbon akykolvek co by mal 2,1 kg,vela ich asi nie je :)
14.11.2017 - 15:31:57
00
keyboard_arrow_up