GORE
19.11.2017 - 00:29:26
03
No neviem, čo tu radíte budú isto dobré aj keď asi dosť drahé veci a pokiaľ to chce niekto aj na bežné nosenie tak to podľa mňa nebude celkom to čo hľadá :) . Ja by som si odskočil do Galanty do firemnej predajne Zajo, od Trnavy je to kúsok a myslím, že by tam našiel možno niečo univerzálnejšie aj na bežné nosenie :)
19.11.2017 - 11:12:29
04
Tak během týdne skočím do toho cyklo centra tady v TT a uvidím, co mi poradí :) Potom budu když tak spekulovat nad Galantou.
19.11.2017 - 13:27:00
00
Zajaca na bike? Nemá predĺžený chrbát.
Keď už univerzál, tak niečo ako séria Urban od Endury, ktorá je presne robená na commuting s tým, aby vyzerala civilne. Ja mám toto:
https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/bundy-a-vesty/panske-bundy/endura-urban-softshell-bunda-panska-96117.html
v zásade na bežné nosenie a commuting.
Odev dizajnovaný na bežné nosenie je znefunkčnený, len čo zaujmete posed. Opačne to ide zariadiť, dá sa urobiť cyklistické oblečenie, aby vyzeralo nenápadne.

    19.11.2017 - 15:08:40
    01
    Z tej Urban serie mam super dlhe gate Stretch pants, nosim ich aj bezne do mesta. Na turistiku aj na bike su v pohode, elasticke, vysoky pas na krize a strasne pohodlne su.
    19.11.2017 - 15:12:16
    00
    tulenik pokiaľ ide o univerzálnosť, tak to vidím ako dobrú voľbu, no každý máme na to zdá sa trochu iný pohľad. :) Neviem teda či je ten strih až taký krátky, aby si mal pri takej bunde od Zaja holý chrbát, myslím, že nie. Osobne si teda kupujem oblečenie zvlášť na bike, ale napr. aj od Zaja mám toho celkom dosť, od flisiek až po páperovku, samozrejme na bike to moc nie je, aj keď tie flisky sa určite dajú ako 2. vrstva použiť. Ja to beriem predovšetkým na bežné nosenie, neskôr to používam na turistiku, prípadne občas aj na bike, na kratšie vzdialenosti. Ale nejakú softshelku, ako napr. túto https://www.zajo.net/sk/softshellove-bundy-muzi/ramsau-jkt-ocean.p5753-10.html si viem predstaviť ako dobrý univerzál. Samozrejme nie primárne na bike, skôr na bežné nosenie, turistiku, ale použiteľnú aj na bike-na kratšie vzdialenosti, čiže z môjho pohľadu univerzál :). Zas nejaká cyklo bunda mi príde na unuverzálne použitie, či bežné nosenie dosť mimo :)
    19.11.2017 - 15:48:01
    01
    Po tej budne zajo pozeram aj ja. Keby ju niekdo z foristov mal, bol by som zvedavy, ako je spokojny, ci ju skusal aj na biku atd....
    19.11.2017 - 16:01:51
    00
    Nehodlám to používat na nákupní turistiku :D

    Primárně to chci na kolo, ale když se to bude dát použít i na turistiku, tak to bude jen plus.

    Ta Endura Urban Softshell bunda od tulenika vypadá dobře, jen já bych asi raději něco s více reflexními prvky, jelikož jezdím hlavně po silnici v dopravní špicce i v noci a rád bych aby mě bylo vidět (samozřejmě světla mám).
    19.11.2017 - 16:14:10
    00
    Endura ma celkovo vyborne veci, aj cestu, mtb, urban a aj Luminite - s extra reflexnymi prvkami. Mam od nich okrem dresov, bund, gati a kratasov aj funkcne tricka, ponozky a v pohode, spokojnost.
    19.11.2017 - 16:36:00
    00
    Neolicious napísal:
    Nehodlám to používat na nákupní turistiku :D

    Primárně to chci na kolo, ale když se to bude dát použít i na turistiku, tak to bude jen plus.

    Ta Endura Urban Softshell bunda od tulenika vypadá dobře, jen já bych asi raději něco s více reflexními prvky, jelikož jezdím hlavně po silnici v dopravní špicce i v noci a rád bych aby mě bylo vidět (samozřejmě světla mám).

    Tak z toho čo si napísal som pochopil, že chceš skôr univerzálnu bundu, písal si na každodenné nosenie...takže mi to prišlo ako na bežné nosenie+ bike, nie len na bike :) , tak ako to chceš len na bike tak tá Endura bude lepšia.
    19.11.2017 - 17:27:31
    00
    Wlady1980 ja si ju asi doprajem, no pravdepodobne až po novom roku ale ak sa tak stane, tak ju plánujem prevažne na bežné nosenie, možno neskôr na turistiku. Na bike softshelku mám a vlastne aj na turistiku, no táto ma celkom oslovila a na bežné nosenie takúto bundu nemám. Len nejaké flisky a potom páperovky, takže niečo do veternejšieho počasia tak na jar a na jeseň by som ocenil :)
    19.11.2017 - 17:33:48
    00
    imro1Takze po vianociach ti mozem napisat, ze ako si spokojny? :-) Ja zas nemam zatial ziadnu funkcnu budnu a aj ked je dobra cena na tu enduru, neviem kolko krat cez zimu sa vlastne dostanem na bajk. Takto radsej cosi prilatim, ale mam istotu ze tu bundu aj vyuzijem. Navyse ta zajo bunda je designovo velmi vydarena. Ak ma bikovanie chyti aj cez zimu, na rok kupim bundu cisto iba bajk.....
    19.11.2017 - 17:49:37
    00
    Čaute, nemáte niekdo skúsenosť s bundou
    Millet Kamet 2 GTX?
    Hľadám Hardshell GTX bundu (hlavne na zimnú turistiku, lezenie, do zálohy. Dúfam, že nevadí malý offtopic). Na bike ju neplánujem používať.

    Teda hlavne som medzi outdoor značkami hľadal niečo čo má zúžený strih na moju postavu 185/75. A našiel som len túto millet, čítal som v recenzii, že je ozaj iba pre chudých ľudí. L by mi malo sadnúť. A potom ešte Mammut nejakú Eiger Extreme top verziu za cca 600€ :D to už je priveľa.
    Dík.
    19.11.2017 - 18:02:39
    00
    Wlady1980 uvidíme :) , ale ako píšem, skôr na bežné nosenie, na turistiku mám už dosť dlho Humi z hrubšieho softshelu s názvom everest, tá je dosť teplá a super na zimnú turistiku a aktivity v - teplotách, na bike mám Shimano, podľa mňa dosť univerzál, v + teplotách stačí pod ňu väčšinou len dlhý termo nátelník, v - dám ešte 1 medzi vrstvu. Ale v zime aj tak moc nejazdím, ale bundu aj tak určite využijem na jar a na jeseň, podobne ako "zimné" shimano tretry, ktoré tiež vlastne nie sú zimné v pravom zmysle slova, ale skôr univerzálne :)
    19.11.2017 - 18:04:39
    00
    Dzejkob511 nechcem aby to vyzeralo, že robím reklamu značke :lol: , nič s ňou nemám, no páčia sa mi ich výrobky a majú dobré ceny. Mne sa páči táto https://www.zajo.net/sk/nepremokave-bundy-muzi/reykjavik-neo-jkt-blue-jewel.p5539-10.html dobré parametre a cena je tiež príjemná. Osobne Mamut mi nikdy moc "nerezal" má dosť divoké farebné kombinácie a cena je dosť mimo na to, že sa to šije v Číne :)
    19.11.2017 - 18:11:25
    00
    keyboard_arrow_up