aspon prosim nejaku radu ako vybrat tu zimnu cyklo obuv :(
23.11.2017 - 14:33:27
00
do akej teploty zhruba jazdíš a jazdíš aj na vode? a aký máš rozpočet? dobré zimné tretry sú northwave.. jazdím tieto https://www.mtbiker.sk/shop/tretry-a-obuv/zimne-tretry/northwave-fahrenheit-arctic-2-gtx-zimne-cestne-tretry-yellow-fluo-black.html a v pohode aj vodu znesú... teraz mám ten novší model s bao kolieskom v mtb verzii, ale mal som ich len včera tak nebudem hodnotiť zatiaľ

    23.11.2017 - 14:45:35
    00
    nemesishard napísal:
    pri shimano je to stále tak, že treba kupovať o číslo väčšie ako bežná obuv? má niekto skúsenosti s SH-ME7 modelom?


    Napríklad ja som pri civilnej obuvi tak medzi 45 - 46, aktuálne mám tretry Force MTB č.46 s dostatočnou rezervou na hrubú zimnú ponožku. Skúšal som Shimano ME-7 veľkosť 46 a na dĺžku boli akurát ale ukrutne úzke... Už po chvíľke ma začala tlačiť oblasť tej kostičky pri malíčku. Keby bola napr. rozšírená verzia tak by mohli byť ideálne, nemyslím si že by väčšie číslo výraznejšie riešilo šírku...

    Edit: Taktiež som nebol ani na prvý zúbok schopný zapnúť pracku, nakoľko mám vysoký priehlavok...
    23.11.2017 - 17:47:54
    01
    Čaute

    Aj ja hľadám nové tretry, rozhodne niečo na širšiu nohu s vyšším priehlavkom. Po vyskúšaní viacerých druhov tretier Shimano, ktoré boli všetky úzke (rozšírenú verziu som však zatiaľ neskúšal) som si vyhliadol tieto https://www.mtbiker.sk/shop/tretry-a-obuv/mtb-panske-tretry/mavic-deemax-elite-mtb-tretry-black-safety-yellow.html. Chodidlo mám približne 29,3cm dlhé čiže podľa tabuliek Mavic by som zvolil UK 12 = 298,8 aj z hľadiska hrubšej ponožky. Vedeli by ste povedať niečo k šírke tretier Mavic?. Alebo je to podobné ako u Shimana?. Prípadne nejaký iný výrobca čo ponúka rozšírené verzie... Chcem to na dlhšie rekreačno-expedičné výjazdy po horách takže pokiaľ možno niečo odolnejšie - páči sa mi konštrukcia s vyššou členkovou časťou. Aktuálne Force MTB tretry si dosť vytrpeli, no sú jediné čo som zatiaľ obul...

    24.11.2017 - 17:45:44
    00
    Luke, ja mám také široké chodidlo, že v specializede na tom meraní a scanovaní nohy mi povedali, že mám mať 43,5ky - len pre šírku chodidla, samozrejme dĺžkovo mám 42 ale pravda, že mi boli takmer všetky úzke. A Mavic Crossrde sú široké až až. Kamoš ich má tiež, ten má zase vysoký priehlavok a v pohode ich zašnuroval aj zalepil. Deemax som na nohe nemala.

    Keby niekto ešte tie Mavici nekúpil v Bike Pro v tom výpredaji tak má tri dni čas, hľa:
    https://www.bike24.de/1.php?content=8;product=131967;menu=1000,18,58;mid=0;pgc=0;page=7;orderby=2
    24.11.2017 - 19:34:01
    01
    fixska ty nie si zena? :)
    24.11.2017 - 20:23:53
    01
    Ano tie 42 nohy nehraju ale ak si spominam niekde tu dala fotku ruzovej bundy a tielka cize ano mala by to byt zena :D
    24.11.2017 - 21:05:12
    01
    No v profile fotky oholených nôh striedajú fotky huspeniny... lenže človek si pri cyklistoch s tými oholenými nohami nemôže byť vždy istý, a v práci dievčatá na posedenie 500g huspeniny a klobásku a chlapi si dávajú brokolicový nákyp s tofu... V každom prípade ďakujem za poznatky... Nádej že existujú tretry aj pre ľudí normálnej telesnej konštrukcie stále žije :-D
    24.11.2017 - 21:24:03
    00
    42 je u zeny najlepsia velkost. mam to doma. fixska suhlas?
    25.11.2017 - 04:53:48
    00
    Hej, som zenskeho rodu, mam 177 cm, 65 kg a chodidlo 265 mm co je cca ta 41/42 podla vyrobcu :) Miery si uz odpustim, ano jem maso, vela, najma zabijackove speciality su mnam a odkedy platim hypoteku tak kupujem co je v zlave za super cenu nezavisle na farbe, aj ruzove :) A teda uznavam, na babu je 42 super lebo babske je to velke cislo, chlapske male tak je to casto vo vypredaji :)
    25.11.2017 - 08:13:45
    02
    Tak to mame podobne parametre len ja mam o 10kg viac :lol:
    S tou ruzovou to neber v zlom bolo to myslene len ako charakteristka pohlavia aj ked musim povedat ze pekna ruzova sa paci aj mne a uz davno sa to takto neskatulkuje
    25.11.2017 - 11:41:38
    00
    Hosť napísal:
    do akej teploty zhruba jazdíš a jazdíš aj na vode? a aký máš rozpočet? dobré zimné tretry sú northwave.. jazdím tieto https://www.mtbiker.sk/shop/tretry-a-obuv/zimne-tretry/northwave-fahrenheit-arctic-2-gtx-zimne-cestne-tretry-yellow-fluo-black.html a v pohode aj vodu znesú... teraz mám ten novší model s bao kolieskom v mtb verzii, ale mal som ich len včera tak nebudem hodnotiť zatiaľ

    na vode nejazdim a teploty tak do max 0 ked je pod nulou tak to uz nejazdim, a rozpocet asi 200, tie co si tam daal vyzeraju fajn, mali by v pohode do tych 0 stupnov vydrzat ze ?

      27.11.2017 - 10:28:26
      00
      Do 0 v pohode, i keď je to vec dosť individuálna, prípadne si pozri cestné crono, tie by mali byť lacnejšie a tiež sú tak do 0
      27.11.2017 - 10:33:08
      00
      dakujem tak ja asi zoberiem tie northwave, ale popozeram este detailnejsie tie crono, nasiel som tam zopar zaujimavych modelov ale nevyzeraju moc hrejivo
      27.11.2017 - 10:41:39
      00
      http://www.cronoteam.it/en/products/special/cw1/
      tieto sú to, mám odskúšané... v podstate s tvojim rozpočtom a požiadavkami verím, že čokoľvek zimné a cestné to splní, ale radím len to čo mám osobne vyskúšané. hlavne do tých tretier treba kvalitnú zimnú ponožku.. s letnou nebudú fungovať.
      27.11.2017 - 10:49:14
      00
      keyboard_arrow_up