Zdravím tu všetkých. Som nový nie len tu, ale aj v téme e-biky, či dokonca horská/polohorská cyklistika. Silne zvažujem kúpu e-MTB, pevný rám. Môj cenový limit, totálny strop je 3000€ /nižšia cena vždy poteší :) /, postava 185cm/74kg. Bike budem užívať 80% cesty a zvyšok terén. Chcem aj svižný a pevný bike, ľahko ovládateľný, určite nie na downhill /skôr cross/, maximálna spoľahlivosť s minimálnou starosťou. MTB pred Cross bikom volím preto, lebo z MTB cross urobím, naopak nie, a tiež pre pevnosť/odolonosť biku. Mám vytypovaných pár kúskov, potešili by ma rady, presnejšie výhody či nevýhody konkrétnych modelov, prípadne značiek. Za pochopenie a rady vopred ďakujem.
1 - Hi Bike X Duro Hard Seven 5.0
2 - Hi Bike S Duro Hard Seven 7.0
3 - Hi Bike X Duro Hard Nine 5.0
4 - Ghost Kato 4
5 - Ghost Kato 6
6 - Merida eBike.Seven 500
7 - Merida eBike.Seven XT-Edition
8 - Lapierre Overvolt HT 729
29.11.2017 - 16:47:37
00
Pri 80% asfaltu ti je eMTB a aj MTB zbytocny. Ber radsej cestak. Ale akmchces silou mocou eMTB tak tento:

https://www.ebike-expert.sk/e-shop/elektricke-bicykle-horske-hardtail/2376/bulls-bikes-e-stream-evo-3-29/776-16541
29.11.2017 - 20:17:45
01
Diky ... Ano, ja viem ze ten MTB na to moje vyuzivanie moc neuzijem, to na co je urceny. Mam a jazdim cross, ale ked s nim vbehnem na luku ci do lesa, hned citim to, ze je to skor na cesty, ako na nezpevneny povrch. Tiez moznost doplnkov, nahradnych dielov a moznosti zmeny na ten cross, preto teraz viac volim ten MTB. Tvoj navrh je zaujimavy, len uz je predsa len cez moj cenovy strop. Povodne som zvazoval tak maximalne do 2000, ale rozhodol som ze radsej raz a teraz viac, a /dufam/ na dlllllho pokoj. Moj stary cross jazdim uz dobrych 15 rokov, jedine co zacina odchadzat je radenie /mimo retaze/, zubky su uz zodrate, x-krat som to cistil a tak, no aj tak sa im uz moc radit nechce..:o) Este raz diky...
30.11.2017 - 10:46:58
00
Pomohlo by, keby dáš na dané odkazy bicykle, hľadať každý po jednom je časovo pomerne náročné.

Hľadáš maximálnu spoľahlivosť a minimálne starosti, ale volíš vetvu bicyklov, kde je objektívne o dosť viac možností nejakej poruchy a asi aj garancia degradácie drahých súčastí časom :)

Ak máš 15 ročný cross, tak normálny horský bicykel za 2000 € bude oproti tomu totálna raketa a hádam tých 11 kg či koľko také HTčko môže mať zabezpečí aj radostný zážitok v teréne.

Ak chceš vyraďovať z výberu, tak: základná vzduchová Suntour vidlica je na bicykli za 3000 € na smiech. Náhodne som vygooglil dva a jeden mal Suntour Raidon vidlicu a druhý RockShox Recon Gold, tak to je poriadny rozdiel.
30.11.2017 - 21:18:59
00
Zdravim Patrik. Diky za odpoved. Priznam sa, tie linky mi napadli az potom, ne nemal som cas. A taktiez, po dalsom nurani som velmi namotany na motor Brose, cize menim celu moju hitparadu zvazovanych bikov. Kazdopadne, zaujali ma tvoje slova, ze hladam spolahlivost a minimalne starosti, a vyberam pravy opak, cize dost iste poruchy a degradacie. Je mi jasne, ze prehadzovacka a adenie v naboji, na urban bikoch su bez starosti a spolahlive, ale... Tiez som si myslel, ze ak je MTB priparne stavany na zatazove jazdenie, budu jeho sucasti dost odolne, a v lahkom pouzivani cosi vydrzia. Tu som z toho jelen. Dllllho som sa nezaujimal o vyvoj v bike technike, a preto nie som schopny dostatocne dobre volit ci uz vidlice, brzdy, naboje. Tu ma moze predajca lahko nachytat a predat mi smejd. Aj preto som tu, lebo citanie a jazdenie je cosi diametralne odlisne. Mam cross, mam na nom Deore LX, rocne najazdim cca 2500-3000km. Cistim, mazem, olejujem, menim gumicky, to je vsetko. Ziadnu zakaldnu suciastku som zatial nemenil. E-bike zvazujem preto, ze starnem /ostat niekde visieť len preto, ze nevladzem by bolo blbe/, ze ten cross akokolvek uz dochadza, a teraz mam peniaze, co byva velmi zriedka..:o) Ano, uvazoval som aj nad normalnym bikom bez elektriny, ale... Aj tento by som najradsej uzival v spokojnosti minimalne 15 rokov. Ozaj, este ma napadlo velkost ramu. Na moju vysku 185cm, staci velkost "M", alebo jednoznacne "L"? Kazdopadne, bez nejakeho zvezenia, skusenia si co je to viezt sa na e-biku, nic nekupim.
Na zaver ta moja nova hitparada bikov aj s linkami:
Scott E-Aspect 910 2017 L - https://www.coolbike.sk/produkt/e-aspect-910-2017-l
Scott E-Aspect 920 2017 L - https://www.coolbike.sk/produkt/e-aspect-920-2017-l
Bulls E-stream EVO 2 27,5" - https://www.ebike-expert.sk/e-shop/e-bikes/201/bulls-bikes-e-stream-evo-2-27%2c5/569-67246
Plus jeden so Shimanom: Merida eBIG seven XT-edition - http://www.merida.sk/elektricke-bicykle/ebigseven-xt-edition-0

Pripadne, potesia ine navrhy, moznosti. Dakujem....
01.12.2017 - 09:12:01
00
L , M okolo180cm a kratke nohy , ale zalezi aj na geo,znacke a kolesach
01.12.2017 - 12:26:23
00
Ak pozerám na výbavu, tak Bulls je slabota.

Keď pozerám na tie Scott bicykle tak sa naskytá otázka, ako je možné uvádzaným hmotnostiam veriť, keď rozdiel 200 g v neprospech slabšieho vybaveného modelu nezodpovedá ani hmotnostnému rozdielu použitých vidlíc? Fox vidlica bude možno o 300-400 g ľahšia...

Scott E-Aspect 910 2017 a Merida eBIG.SEVEN XT-EDITION by mali podľa mňa postúpiť do finále.
Scott má krajšie integrovaný akumulátor a 29" kolesá, čo by som považoval za tie významnejšie plusové body, pohon a akumulátor neviem zhodnotiť.
01.12.2017 - 14:24:39
00
Zdravim... Ad.1 - Ramcak.diky za info. Btw, nezabudam, aj ked som sem dal ine biky...:) Ano, presne o to vyladenie geometrie/kolies/kluk, aby sa ten bike choval ako bike. To ci by mi sedel, to sa da zistit len skuskou.
Ad.2 - Patrik - diky. Tie hmotnosti co vyrobcovia udavaju bezne beriem len ako informativne, vsade. To sa dnes tak nosi, ze realita je trosku ina..:) Btw, ked je ten Fox lahsi, nebude aj menej pevnejsi, ako ta Rock Shox vidla? Taka vrtacka otazka, nakolko moja vaha 74kg im asi moc neublizi..:) Akumulator - integrovany je sice krajsi, otazka aky je cenovy rozdiel. Napriklad na Hi Bike /Bosch ci Yamaha/ su cca 600€, ale na Specialized krasne integrovane uz cca 800€. Ale ano, ten bike vyzera uhladenejsie, bikovejsie. Zvysok tiez neviem, treba vyskusat, ci od niekoho, kto ma realnu skusenost, rozdiel Brose a Shimano. Aj ked podla testov a recenzii co som videl, maju dost spolocneho, filozofii. Aj ked ten Brose ma laka viacej, hlavne pre to, ze ak ho vypnem, najmenej ma brzdi. Servisne intervaly viem u Brose cca 15000km, u Shimana netusim, nenasiel som info. Skoda ze sa tie biky nedaju vyskusat na jednom mieste, kazda znacka v inom meste..:) Este raz dakujem....
01.12.2017 - 14:55:01
00
Naco nova tema ?

Tu si mozes citat:
https://www.mtbiker.sk/forum/elektro-bicykle-f33/ebike-bicykle-motory-komponenty-t37375.html
01.12.2017 - 15:12:41
00
Zdr, ja som rozmýšlal nad specialized ale kúpil som haibike a nelutujem ani cent
https://www.haibike.com/cs/CZ/bikes/588/2018-sduro-full-seven-8-0
01.12.2017 - 19:27:24
00
Simecek - diky, ale posledny nejak relevantny prispevok tam je z roku 2013, zvysok su ulety...:) Btw, nejake info sa tam vsak predsa len daju najst..
Ivory - predtym som tiez zvazoval Hi Bike, je to spicka, ale nakolko som nakoniec upustil od Boschu ci Yamahy, Hi bike ostal mimo hry. Btw, stale som nic nekupil a definitiva sa udeje urcite az ked budem bike vidiet-drzat-sediet. Ale predtym urcite ostanu maximalne 2-3 biky, ako moznost. Diky..
01.12.2017 - 20:32:41
00
Tak na výber mas už len shimano alebo roboticke motory od spešlu :) kamoš ma spešl, ja som išiel do yamahy nakolko ma dva prevody aj na kluke :) a nový motor pw-x do kopca ale že ozaj kopca ako sagan :D
01.12.2017 - 20:43:26
00
Ivory - z toho mala co sa mi podarilo teoreticky nastudovat na nete viem, ze Brose ma najmensi odpor pri vypnutom stave, ci nad 25km/h. Prave preto je v mojom hlavnom zaujme. Druhe je Shimano. Celkovo tym, ako sa opisom z netu jednotlive motory chovaju, najviac mi vysli tiez prave ten Brose a Shimano. Jedine co mi velmi vrta v hlave je naozaj ten odpor, realny odpor pri prekroceni rychlosti 25km/h. Nechcem si dat motor precipovat na 50km/h. Ako to pocitim, to vsak zistim jedine tak, ze by som si to vyskusal. Ale kde a ako, ked nik z kamosov nema ani Shimano, ani Brose? Je to ako keby som zrazu zacal stupat do 10% stupania, alebo 20%, alebo len 2-3%? Netusim..:( Tiez nie som horsky extremista, skor dovolenkovy. Cize nejaky extremny vykon nehladam. Chcel by som e-bike, ktory by sa aj pri rychlosti nad 25km/h choval ci ja ho citil, ako klasicky bike. Spolahlivy, tichy, s dlhym dojazdom. Chcem sa vozit, jazdit, nie trapit... Dakujem.
02.12.2017 - 18:13:37
00
Ja mam brose.....na rovinke uplne v pohode uslapem 35km/h a to ho nemam odblokovany, dokonca aj mierne stupania chodim s vypnutym motorom. Naviac ten Bulls co som ti poslal ma najsilnejsiu baterku na trhu...650WH. Dospor si tych 200€ a chod dotoho co som ti napisal. A ak chces...v maji 2018 bude bikefest....tam budes mat moznost biky poskusat.
02.12.2017 - 18:49:35
01
Diky .... realna skusenost je dobra, pomoze. Tu kupu stale zvazujem, nehori to. Takze uvidim.
03.12.2017 - 12:31:50
00
keyboard_arrow_up