Na čo je dobre prekalibrovavať , od výroby nakalibrovany mlynček ? Ja som Mazzer nekalibroval . Nula na stupnici ma nezaujíma , pohybujem sa okolo čísla 8-9 ... F10 som nekalibroval tiež , ale ten neviem či nemá auzokalubraciu . Stále po zapnutí sa rozsvieti nápis Calibration Touch ;) , je to chytrí stroj ...
02.12.2017 - 22:21:27
00
Musim Ta sklamat, na mlynceku nie je nic kalibrovane (teda u mlyncov tejto konstrukcie, Mazzer, Fiorenzato, Macap, ..), teda ako vyjde stupnica pri vyrobe a montazi, tak tak ju nechaju. Nemal som tych mlynov sice vela v ruke, ale nikde nesedena skutocna nula s nulou stupnice. Aj Ty melies okolo cisla 8 - 9, pricom skutocna nula bude niekde okolo medzi 6 - 7 (odhadom), tak aka kalibracia? Ale ked uz idem lepit stupnicu, tak preco nie nulu na nulu, aby som vedel, kde uz nesmiem pretocit ani nahodou? Az na indikaciu mozneho zablokovania kamenov je to vsak prakticky uplne jedno, pri akom cisle melies, ako spravne hovoris. Externa stupnica vsak tiez poskytuje jemnejsie delenie a prehlad, ak si zapisujes hodnoty.
02.12.2017 - 22:57:17
00
Peter asi ani ja a ani Silvinka nebudeme s tym Salvatorom kamarati -)
02.12.2017 - 23:12:23
00
To je škoda, mne celkom chutí, zjavne si "klasik" :) . Ak by som Ti mal ja doporucit nieco na vyskusanie od Gardelli, tak ich zmes "Signature blend". nepil som ju sice, ale je to mix Brazilie a Hondurasu, teda predpoklad nizkej acidity (u Gardelli asi najnizsej z ponuky). Este raz skus ...
02.12.2017 - 23:18:28
00
Peter áno pravdu , máš . Ak budem meniť kamene tak si ho nakalibrujem na 0-lu a prelepim niečim takým pekným ako máš ty . Značenie fixkou je chce účinne , ale esteticky nič moc :) .

A ešte jeden poznatok po namontovaní sprchy IMS E61200NT . Rovnomernejšie “ zbieranie “ kávy pri začiatku extrakcie hlavne po bokoch sitka . Kanalikovanie som nepozoroval . Ale , čo je najzaujímavejšie káva trosku “zhorkla” . Nie že by bola horká , len svetlo prazene kávy sa mi stále javili ako acidne. Teraz v nich cítiť aj miernu “ horkosť “ , nie však horkosť ktorá vadí a celkovo vzniknutú chuť “ zaguľatuje “ :) . Toto som pri pôvodnej sprche nedosiahol . Samozrejme pri zachovani tých istých parametroch / tlak , teplota , extrakcny čas , pomer , “ hrúbka”mletia , dĺžka preinfuzie /
03.12.2017 - 10:09:00
00
Ramon1 napísal:
Ale , čo je najzaujímavejšie káva trosku “zhorkla” .

to bude tým teflónom :P
03.12.2017 - 13:13:34
00
... až na to , ze nanotechnológicka úprava nie je teflón 😜
03.12.2017 - 13:17:59
00
Tak v tom prípade to bude tou nanotechnológiou :P .
Položil si si niekedy otázku, k čomu je vlastne sprcha?
03.12.2017 - 13:45:25
00
Jedna kompozícia na nedeľu. ;)

Prílohy:

Acaia.JPG
Acaia.JPG 937.59 KiB thumb_up0thumb_down

03.12.2017 - 17:40:26
00
peterg napísal:
Tak v tom prípade to bude tou nanotechnológiou :P .
Položil si si niekedy otázku, k čomu je vlastne sprcha?


Skúšaš mňa , či Beďa? Samozrejme to nebude úpravou , ale džúrkovitosťou sprchy ...IMHO

luper tak ako som poradil ? Preklínaš , či velebíš ?
03.12.2017 - 18:48:37
00
tak ako som poradil ? Preklínaš , či velebíš ?

Ramon1 :y: :y: :y: to nemá chybu. ;) Aký máš firmware?
03.12.2017 - 19:09:27
00
Ramon1 napísal:
Skúšaš mňa , či Beďa? Samozrejme to nebude úpravou , ale džúrkovitosťou sprchy ...IMHO

Neskúšam, ale zamyslel som sa, čo sa deje a vychádza mi z toho, že jej účelom je rozbiť bodový tlak vstupujúcej vody do hlavy cez tenkú dierku a difuzor, aby nedošlo ku lokálnemu narušeniu povrchu utlačenej kávy a možnému kanálikovaniu. Či však má 100 dierok alebo 2 000 je v zásade jedno (veľký počet príliš malých dierok by bol dokonca na závadu, lebo by sa uplatnil ich hydraulický odpor). Rovnomerná distribúcia vody sa uplatní len veľmi krátku chvíľu po zapnutí čerpadla, kým sa nenaplní priestor hlavy nad kávou a môže mať trochu vplyv na prvotné zmáčanie kávy (teda na krátky počiatok preinfúzie, sekunda?) potom podľa Pascalovho zákona je tlak v hlave všade roznaký a sprcha sa neuplatňuje (za predpokladu, že má aspoň "pár" dierok a spĺňa prvotnú funkciu bodovo nenarušiť povrch, čo majú všetky štandardne dodávané sprchy zo sieťkou). Toľko mi vraví analýza. Ak si cítil chuťový rozdiel, tak to bolo skôr spôsobené iným dominantnejším lokálnym vplyvom (iný priebeh teploty, viac či menej zohriata hlava, iná vlhkosť kávy pri mletí = iné mletie, atď), IMHO. Ja jej až taký veľký vplyv ako iným veciam neprisudzujem. Ale určite sa lepšie čistí ako sitková (káva sa na ňu tak nelepí, a to nemusí byť ani nano) a lepšie vyzerá.
03.12.2017 - 19:16:31
00
Čerstvý prírastok do olivovej zbierky tamperov

Prílohy:

Torr tamper 41mm_01.jpg
Torr tamper 41mm_01.jpg 581.3 KiB thumb_up0thumb_down

03.12.2017 - 19:33:50
00
peterg :y:
03.12.2017 - 19:36:43
00
luper napísal:
Jedna kompozícia na nedeľu. ;)

Kto este nema Acaiu, ma moznost alternativy Voom Smart Coffee Scale (hlavne na alternativne pripravy kavy, hario, ...) na Kickstartere https://www.kickstarter.com/projects/voomworks/voom-smart-coffee-scale-for-consistent-and-intuiti . Ponuka za $99 este nevycerpana ...
03.12.2017 - 20:07:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up