Jeden z mála prípadov, keď je víťaz na druhej strane
https://www.cas.sk/clanok/628666/polovnik-vystrelil-na-diviaka-ked-zamieril-do-hustin-doslo-k-tragedii/
05.12.2017 - 06:21:52
00
:o :tmi:

Tentoraz uz demencia najhrubsieho zrna. Ozraty polovnik umyselne zabil dvoch ludi (vratane seba), casnicku vazne zranil
Co na to polovnicka komora, sef polovnikov, neuspesny vyhanac cyklistov z lesov Tibor Lebocky, polovica parlamenu a Gaspar Ivanovic?
08.12.2017 - 11:56:40
01
RIP David, hrdina
08.12.2017 - 12:36:00
00
Mňa by zaujímalo, či dotyčný prešiel psychotestom, ak áno – aký test to bol, s akým výsledkom, kto to posudzoval a prečo neboli schopní odhaliť osobnosť s psychopatickými sklonmi?
08.12.2017 - 13:30:53
00
Pali - urcite ho musel absolvovat a nim aj presiel. Bez toho nemozes mat dlhe zbrane. A ten test, je uplna zbytocnost. To sa zaviedlo po "hermanovom" skrate aby sa zalepili oci verejnosti, ale ten test dokaze prejst aj 5rocne dieta.

Minikin - nehadz vsetkych do jedneho vreca na zaklade konania jednotlivca. ale v kazdom pripade suhlasim ze je to tragedia, ale neviem ako takymto pripadom zabranit :( aj opiti vodici si sadaju za volant a zabijaju.... aj ked rozdiel tu je, polovnik to urobil umyselne :(
08.12.2017 - 13:38:22
00
Ked niekomu rupne v bedni nijako to nesuvisi s tym, ze je polovnik alebo legalny drzitel zbrane. Kto chce zabit zabije, ak nebude mat pusku, tak pouzije macetu, lopatu, noz, skrutkovac, kladivo, krigel a kopec inych veci bezne dostupnych kazdemu ci uz je dementny alebo nie.
08.12.2017 - 15:09:12
06
ale musíš uznať že s tou dlhou zbraňou to ide ľahšie a ťažšie sa bráni ako keby útočil bežne dostupnými vecami. ale súhlasím že to nepatrí do tejto témy lebo s poľovníctvom ako takým to nič nemá.
08.12.2017 - 15:19:14
00
To je jasne ale ak by som to mohol rozhodnut sam by som chcel radsej dostat gulu do hlavy a mat to hned za sebou ako sa nechat umlatit palicou alebo nechat bodnut 25 krat.
Som zasadne proti akemukolvek nasilu alebo tyraniu a som velmi vdacny masiarom, ze mozem jest rezniky bez toho aby som zabil prasa.
Neviem ci to este plati (je to po 10 rokoch) , ale ked ziadam o dalsie vydanie ZP tak musim ku kazdej ziadosti dokladat psychicku sposobilost ale polovnikom stacilo ak ju absolvovali raz.
08.12.2017 - 15:32:20
00
a co tie testy dokazu? nevravim ze su zbytocne....,ked alkohol docasne meni spravanie povahu ...a tu mal myslim zase velikansky podiel na tom co sa stalo
08.12.2017 - 15:36:18
00
Dvenohy spomeňme si ako v dôvodovej správe pri návrhu svojho zákona, ktorým chcel zakázať cyklistom jazdiť v lese, hádzal poľovník Lebocky všetkých cyklistov do jedného vreca. Akí sú neschopní orientovať sa v teréne, pomôcť si pri zranení, ako ich roztrhaju divé šelmy... Takmer nás mal za nesvojpravnych a tvrdil ze zákaz je pre dobro cyklistov a oni ich len chránia.

A po pár rokoch tu máme desiatky afér poľovníkov ktorí pozbijaju seba, kolegov alebo iné osoby.

BTW: kde som hádzal všetkých poľovníkov do jedného vreca? Ja som len nalinkoval tento jediný prípad s poznámkou, že by som veľmi rád počul vyjadrenie práve tých poľovníkov, ktorým taaaaak veeeelmi vadia v lese iné osoby, nielen cyklisti.
08.12.2017 - 15:44:42
01
Minikin - ja netvrdim ze vsetci polovnici su normalny. A ten pan ktoreho spominas je istotne dusevne chory....a bohuzial ani psychotesty to neodhalili :D
08.12.2017 - 15:55:30
00
Nanestastie sa zase toto v urcitej casti spolocnosti a samozrejme aj medii otoci voci vsetkym legalnym drzitelom zbrani, resp. moznosti legalne drzat/nosit :-(
08.12.2017 - 15:56:50
00
Chalani poznal som ho osobne. Bol to veselý ,nekonfliktný ,drobný chlapík. Aj jeho synovia su fajn chalani. Skrátka nechcem veriť a je mi ho lúto.
Ale tak isto poznám Milana Juhásza a aj jeho poznám ako féroového chlapa.
08.12.2017 - 15:57:18
00
dnes si to valím po lesnej ceste a v diaľke vidím flintoša, keď ma zaregistruje tak ma rukou pristavuje, čakám nejakú prednášku o plašení zveri a pod., aj keď je nedeľa a čas okolo obeda..
na moje milé prekvapenie bol milý a slušný a len sa ma pýtal či som nevidel jeho zabehnutého psa, dal mi popis a rozlúčili sme sa, prejdem ani nie kilometer nižšie a dvaja ľudia so psom na vodítku, ktorý sedel presne popisu, zastavujem sa, že ho asi našli, oni ale chceli to isté, že či som nevidel psa, ja hovorím, že presne takého ako majú už hľadám :D vysvitlo, že to je jeho mama... tak nič, potom som ešte všetkých turistov otravoval čo som stretol, či psa náhodou nevideli, ale nikto nič, tak snáď sa našiel.. to len ako príklad, že sú aj normálni poľovníci, teda v tomto prípade myslivec, keďže to bolo na morave.
14.01.2018 - 15:27:42
01
Žeby bol milý, lebo niečo poreboval?
14.01.2018 - 18:08:20
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up