Cawte, buduci rok v lete idem s kamaratom do Terstu. Chceli by sme to zmaknut za 4 dni. Trasa by viedla:
1.den: Dubnica-Hlohovec-Gabcikovo- Gior
2.den: Gior - Sarvar - Kormend - Murska Sobota
3. den Murska Sobota - Maribor - Celje - Kamnik
4.den: Kamnik - Ljubljana - Postojna - Terst
5. den: slovinske pobrezie a cesta vlakom domov
Len by ma zaujimal rozpocet takehoto vyletu nakolko nepoznam ceny v penzionoch danych krajin ale hlavne cenu vlaku z Terstu do Viedne( listok na osobu+ bicykel). Vedel by mi niekto poradit? Inak urcite by sme boli radi ak by sa k nam este niekto pridal takze ak by ste chceli nejake podrobnosti tak staci napisat. Ohladne terminu by sme sa prisposobili
21.06.2017 - 15:38:14
00
Ja som tam bol na starom favorite, tiež som to dal za 4 dni. Išiel som z BA cez rakúsko, (jubiläumsradveg?), spával som vonku zadarmo.
21.06.2017 - 20:31:42
00
m sme sli neico podobne ale do monfalcone - to je kusok od terstu. povodne sme chceli terst ale nebol tam dobry kemp. sli sme so stanmi stylom kazdy den iny stat. v penzione sme boli len raz ked obrazok stanu na mape bolo nejake detske ihrisko pri skole a tam dake indianske stany :DD
nazad sme sli z udine do viedne nocakom. ceny si uz fakt nepamatam ale bolo to v pohode. nic drahe. len si daj bacha na cesty, niekde v slovisnku abo chorvatsku sme sli po hlavnej lebo skratka a to bol des, kamion za kamionom krajnica skoro ziadna. slabsie povahy odmietali pokracovat
15.08.2017 - 23:15:49
00
Ahoj, ja som to dal tento rok v lete. Trasa - BA-Szombathely-Kormend-Murska Sobota-Ptuj-Celje-Trojane-Ljubljana-Postojna-Terst. Trvalo to od piatku poobedia po praci do nedele poobedia. Cesty boli uplne v pohode, bez vacsej dopravy.
Madarsko je ok, iba pred dedinou Hegyfalu (asi 30km pred Szombathely) je vacsia cesta v dlzke asi 5km. Potom okolo samotneho mesta Szombathely je obchvat a tiez asi 5km neprijemny usek (da sa obist ak pojdete cez centrum). Inak je zvysok Madarska v style ciest 3.triedy a malo aut. Ale aj tieto frekventovanejsie useky neboli zas take zle, nemal som realne pocit ohrozenia.
Slovinsko je tiez ok. Cesta viedla cez dedinky okolo Murskej Soboty a mesto Ptuj cez Ptujsku Goru. Za nou uz ides defacto horskymi udoliami a cez kopce az do Celje. Doprava je vsade minimalna. Za Celje je trochu frekventovanejsi usek cca 10m za mesto Zalec, ale tiez to nie je az take hrozne. A Potom uz kludna cesta po dedinach az do priesmyku Trojane a dalej na Ljubljanu. Za Ljubljanou je to opat v pohode cez Vrhniku a po horskych dedinkach az do Postojnej a vlastne az dokonca do Terstu. Auta pouzivaju na celej ceste v Slovinsku paralelnu dialnicu. Soferi, ktorych som stretol v Madarsku aj Slovnsku boli zvacsa miestni pohybujuci sa pomedzi dedinami. Jazdili pomaly.
Doprava fakt nie je problem. Kvalita ciest je vhodna aj na cestak a najma Slovinsko je velmi krasne. Spal som v stane - vhodnych miest je vsade dost. Bezpecnost je tiez ok. Jedine co mozem porovnat cenovo je airbnb v Ljubljane za 25eur na noc. Cize cenovo by som sa Slovinska nebal. Madarsko je tiez lacne. V kazdej dedine najdes tiez potraviny a caste su aj pumpy, cize aj zasobovanie je uplne v pohode a ceny su ako na SK.
Akurat je podla mna tazsie sa nasledne dostat z Terstu do Slovinska tak, aby si sa vyhol dialnici. Tu mozem odporucit lod, ktora premava na trase Terst-Piran, ale len v mesiacoch jul, august. Z piranu je uz potom pohodka preskumat Slovinske pobrezie. Vsade su aj cyklochodniky.
Co sa tyka terenu - Madarsko je rovinate, az za Kormendom zacinaju drobne pahorky.
Slovinsko okolo Murskej Soboty je rovina. Dalej sa strieda rovina s pahorkatinou az po Ptujsku Goru. To je prve serioznejsie stupanie - 5% a asi 2km. Za nou ides udolim Dravinje asi 30km po rovine. Az po odbocke na Ponikvu zacnu kopce. Miestami dost strme a toto pokracuje az do Celje. Za Celje je rovina az do Vranska, kde zacina stupanie na Trojane - 5%, 7km. Potom dlhy zjazd a rovina do Ljubljane. Za Vrhnikou zacina opat priesmyk a potom uz je to hore dole az do Postojnej - horsky teren. Z Postojnej je to potom zlvnena krajina az do Terstu. Az pred Terstom zacnu opat kopce a skoncis nad mestom vo vyske s krasnym vyhladom na cely zaliv.
12.10.2017 - 11:45:35
04
diki moc
18.12.2017 - 11:36:42
00
Ahoj, napíš na info@slovakrail.sk presne odkiaľ kam a ty ti podrobne odpisu cenu plus možnosti. Mám osobnú skúsenosť so zháňaním ceny z AT do IT + bike.
15.03.2018 - 21:59:29
00
keyboard_arrow_up