Chlapci, 10násobné prekročenie limitov "pre bežných ľudkov" vám nič neurobí - v podstate je to to čo my čo máme RTG ... no, momentálne za chrbtom (a nejaké tie rádionuklidy na stole) máme normálne povolené. Aby ste mali vôbec nejakú zmenu na krváku, potrebujete asi 0,05 Sv jednorazovo. Ak to máte per partes, tak to orga(ni)zmus opravuje, aniž by to kohokoľvek zaujímalo.
Pokiaľ nemáte smolu a nemáte pošahané niektoré korekčné mechanizmy. Potom ale zle skončíte tak ako tak a pravdepodobne (takto vznikajú detské zhubné ochorenia - tie sú napospol na genetickom základe) ste už po nejakej tej liečbe, alebo vás už vyfúklo komínom krematória, prípadne ste už preexpirovaný worm food a skeletizovaná korpsa.
Ramon1 vždy som obdivoval odvahu lekárov, že ožiaria chorého s "rakovinou" dávkou, ktorú keby dali celotelovo a naraz, tak je z toho istá smrť :D
21.12.2017 - 14:26:04
03
Nie kazdy organizmus to dokaze spravne opravit. Co ak mas predispoziciu a prave zbytocne oziarenie naviac rozhodne o tom, ci sa to zvrhne alebo nie? Inak jeden priklad za vsetky - nikdy nevies, kedy budes potrebovat viacnasobne RTG vysetrenie po nejakom tazsom uraze, alebo napr. aj kvoli zubom. Vsetky oziarenia sa scitaju. Takze pridavat si nejake dalsie naviac moze byt OK, ale pre niekoho aj nemusi. Ved aj niektori fajciari davaju 60 denne a doziju sa pekneho veku. Ale niektori nie. Takze kludne nech je hrdina kto chce, ved kazdy musime na nieco zomriet. :)
21.12.2017 - 14:41:10
00
Jedna vec su laboratórne merania bezpečnostných limitov a iná je prax . Nikdy nevieš či patríš k tej skupine šťastlivcov alebo nešťastníkov ... vo svojich začiatkoch sme chodili podávať anestézu na onkológiu ženám pred brachyterapiou / prsia, krčok maternice , maternica / ... a som celkom rad , že onko už dnes patrí VOU so svojim ARO oddelením . Aj miniskopy na operačných traktoch Kliník úrazovej chirurgie by mali mať minimálny rozptyl RTG žiarenia ... no dane prevádzky vykazujú “ nevysvetliteľné “ zvýšenie počtu chorých pracovníkov / nepolodnost , radiačna dermatitida , potraty , porodenie potomstva s VVCh , nádorové ochorenia ktoré sa síce vyskytujú v populácii no koncentrovanie na jednom pracovisku vyvoláva minimálne otázky / ktori samozrejme v celkovej štatistike neznamenajú signifikantný nárast , aby sa to dávalo do príčinnej súvislosti :(
21.12.2017 - 14:41:27
00
chlapci ten Černobyľ je veľmi populárny (niečo o tom viem privátne) chodia tam cez túto firmu stovky (tisícky) ľudí z celého sveta a majú to "zdravotne poistené"
(súkromne by to bol veľký problém, kým by si vybavil všetky "bumažky" došli by ti prachy na účte, alebo v lepšom prípade by ti vypadla pečeň z tela :-)
21.12.2017 - 16:10:00
00
Aj kamoš tam bol prednedávnom.
21.12.2017 - 16:10:53
00
V TV raz davali nejaku pani zo Slovenska co tam robi sprievodkynu. Vyzerala celkom zdravo :) Nejake bezpecnostne opatrenia su tam urcite. Asi je to vylet skor o pozerani. Nicoho sa nedotykat, nic nebrat.
21.12.2017 - 16:33:21
00
pred vela rokmi som natrafil na tento clanok (blog) - neviem (nechce) sa mi to hladat na nete - dal som to sem v pdf mozno to niekoho zaujme.
Elena Filatova sa tam chodila prehanat na motorke.

Prílohy:

elena.pdf [8.01 MiB]

21.12.2017 - 17:01:04
01
volodaj ak sa vám podarí, odporúčam aj raketovú základňu Pervomaysk. Dá sa tam ísť do raketového bunkra kde je všetko funkčné, budete simulovať odpálenie rakety "Satan" na USA. V Černobyle je to OK, nepustia Vás hocikam mimo bezpečnej radiácie (menšej ako RTG).
No a Kiev je krásne mesto. Čisté, žiadny bezdomovci a asociály. Vodka tečie potokom...to je na pečeň horšie ako radiácia :D
21.12.2017 - 17:02:14
04
Ad ruska vodka - kamoska mi doniesla zo sluzobky. Esteze som ju nepil a dal do mrazaku. Ked som ju vybral, plaval v nej lad. Zostava len dufat, ze bola pancovana len vodou. Ale odvtedy viem, ze urcite nic ruske. Inak mam ju este stale v mrazaku original uzavretu. Dobre ako vystraha pre tych, co neveria kym nevidia. :)
21.12.2017 - 17:29:49
00
A co by si tam cakal ako zvysnych 60%? Banany?
21.12.2017 - 17:30:59
05
Skus niekedy zmrazit 40 %-ny chlast. Mozno Ta to prekvapi, ale rozhodne v nom voda nezmrzne pri -18 stupnoch.
21.12.2017 - 17:34:27
00
Z Ruska som si doniesol z Petrohradu "Ruskij Štandard" stála asi 11€ a nebola najhoršia. Z Ukrajiny som si doniesol žalúdočnú virózu, preto som miesto Černobyľu ostal na hoteli a okupoval som hajzel...inak, ak sa už dostanete do Kijeva oplatí sa kúpiť zajazd do Pripjate cez lokálne cestovky. Chalanov to vyšlo podstatne menej.
21.12.2017 - 17:40:28
00
Jezus napísal:
Ad ruska vodka - kamoska mi doniesla zo sluzobky. Esteze som ju nepil a dal do mrazaku. Ked som ju vybral, plaval v nej lad. Zostava len dufat, ze bola pancovana len vodou. Ale odvtedy viem, ze urcite nic ruske. Inak mam ju este stale v mrazaku original uzavretu. Dobre ako vystraha pre tych, co neveria kym nevidia. :)

Keď ju máš doma, tak už tu malo byť foto ;) Btw, ja vôbec nie som rusofil, skôr naopak, ale že "odvtedy určite nič ruské" by som zo svojich úst nevypustil.
21.12.2017 - 21:31:15
00
......наш красный
22.12.2017 - 08:37:36
02
Je rozdiel medzi označením rafika 622x19 a 622x19c?
22.12.2017 - 09:32:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up