Zdravím všetkých. Mám jeden problém s ktorým si neviem rady a dúfam že mi niekto poradí čo s tým.
Na bicykli Canyon NERVE 6.0 som mal pohon 3X10 Deore. Kľuky Shimano Deore FC-M610 3x10 kľuky 42-32-24z 175mm a kazeta Deore 11-36 a reťaz KMC X-10-93 . Rozhodol som sa prejsť na 2X10 a kúpil som celý pohon nový a to kľuky Shimano Deore FC-M615, 38,24 , Shimano Deore CS-HG500 10 sp a rovnakú reťaz KMC X-10-93.
Myslel som že to musí šlapať ako hodinky no na moje počudovanie tomu tak nie je. Pri dvoch najťažších prevodoch cítim v kľukách pri šliapaní také zvláštne tŕpnutie a pri štvrtom pastorku mi to pripadá ako keby reťaz dobre nesadala na zuby a v určitom momente ako keby poskočí. Nejako si s tým neviem rady. No najviac ma dorazilo to, že keď som nahodil starú reťaz tak chod je neporovnateľne lepší a to je tá reťaz na pokraji svojej životnosti. Mierka na nej prepadne takmer úplne. Ešte ma napadlo že novú reťaz som dal kratšiu, lebo je použitý prevodník 38 a nie 42. Dodržal som postup pre skracovanie reťaze, ktorý je popísaný tu na MTbiker. Stará ktorú som tam opätovne nahodil je o niečo dlhšia. Za každý postreh vopred ďakujem.
12.01.2018 - 14:19:18
00
A nemas zjazdenu kazetu? :)
12.01.2018 - 17:01:56
00
Pisal som ze je nova aj kazeta.
12.01.2018 - 17:11:53
00
fu no to trpnutie ci ako to popisujes . nezatiahol si prilis kluky. prehadzovacka tu bude asi treba trosku doladit hlavne vyska od kazety pokial sa tomu nikto nevenoval a potom mozno macroskrutkou doladit . plus ta retaz mas spojku alebo si nitoval ??? a kolko clankov si dal naviac ???
12.01.2018 - 17:56:12
00
Mam treti bicykel a servis si robim sam a myslim ze sa trochu vyznam. Vsetko je dotiahnute podla predpisanych momentov. Vsetko je doladene prehadzovanie ide hladko. Pouzil som spojku tak ako aj na predchadzajucej retazi. Ku retazi je origial spojka v baleni. Retaz je skratena podla predpisanych pravidiel.
12.01.2018 - 18:47:11
00
ta plastova dotahovacka nema ziaden moment ale pokial kluky idu v pohode urob na retazi par km nech sa trosku zajde alebo skus pozriet ci neaky clanok nieje zatuhnuty aj ked to pri novych retaziach nebyva a prechadzovacku trosku doladit macro skrutkou mas tam novu kazetu asi chyta rychlejsie ako ta stara co uz ma najazdene nieco
13.01.2018 - 00:54:25
00
To mi je jasné že plastová skrutka sa doťahuje len jemne rukou. Reťaz som prezrel a je v poriadku. Skúsil som aj ladiť vzdialenosť od kazety no nepomohlo. Bol som na dvoch výjazdoch, zhruba 50 km a žiadna zmena. Nerozumiem tomu, nikdy som po výmene nových komponentov tento problém nemal. Ale ďakujem za postrehy.
13.01.2018 - 09:37:46
00
Ešte otázočka. Čo je makroskrutka?
13.01.2018 - 09:39:01
00
grznma napísal:
Zdravím všetkých. Mám jeden problém s ktorým si neviem rady a dúfam že mi niekto poradí čo s tým.

Moze byt, ze kratka retaz, alebo vytahanejsia retaz je volnejsia. Mas stojan ? Nan ked zavesis bajk a postupne preradovat hore a dole a sledovat ako chodi retaz a klietka prehazky. Da sa potom ladit prehazka a sledovat, ci nieco neobrusuje, nepreskakuje a pod. Som tak minuly tyzden riesil problemy s prevodmi, ale tam bol hlavne problem , ze mam kratku klietku (prehazku si menil tiez ?). Este mozes skusis skontroloval a viac napnut prehazku voci rame skrutkou, ktora sa opiera o patku.
13.01.2018 - 09:43:17
00
Mam stojan a ladil som to na stojane. Nic nesuch a radi hladko. S tou retazou ma to napadlo no neviem ci to bude v tom. Skracoval som to podla presneho postupu. A prehadzovacku mam XT 10sp s dlhym ramienkom. Ta je povodna.
13.01.2018 - 09:49:29
00
macroskrutka je skrutka pri packe kde sa doladuje jemny krok prehadzovacky :) a viac by som prehadzovacku nenapinal ma byt 5-6 mm od najvcsieho pastorku . na stojane moze prehadzovat lahko ale treba to doladit pod zatazou . podla mna bude stacit ked to jemne doladis aby ti to nenabehovala na vacsi pastorok ako si tam pisal ze sa to snazi nahodit na vacsi pastorok
13.01.2018 - 12:57:55
00
To snaženie sa o preskočenie na vedľajší pastorok bolo len pri opačnom smere krútenia na najmenšom pastorku . V normálnom smere to nikde nešúcha a ani sa to nesnaží preskočiť na iný pastorok. To ako sa nastavuje prehadzovačka viem. Dve skrutky na horný a dolný doraz. Všetko doladené aj v záťaži priamo pri jazde na bicykli a to skrutkou na radení. Tento problém nemá nič s nastavením. Tak ako som písal servis na bicykle si robím viac ako 6 rokov no s týmto problémom som sa ešte nestretol.
13.01.2018 - 13:17:02
00
nebude náhodou problém v stredovom zložení? Na jednom mojom bicykli som prechádzal z 3x7 na 2x7 a nesedela mi reťazová línia - vymenil som stredové zloženie a všetko potom chodilo hladko a tichúčko. Mal som tam zapuzdrenú stredovú osku 4hran. Tvoje súčiastky sú síce iný level - to ma len tak napadlo......
14.01.2018 - 18:48:24
00
Ja tam mám nalisované Press Fit zloženie, kde je šírka v podstate daná šírkou domčeka. Nie je to tak ako pri klasickom Hollowtech, kde sa dávajú vymedzovacie podložky pod misky. Ale ďakujem za záujem.
14.01.2018 - 19:21:04
00
Čaute chcem sa spýtať mám teraz pohon 3x10 Shimano XT , daju sa z toho urobiť plnohodnotné kľuky 1x10 ? Kazetu by som mohol nechať tú istú ? Stačí len nejaký prevodník kúpiť čo bude pasovať na kľuky ?
06.03.2018 - 08:45:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Kľuky a prevodníky / MTB / 2-prevodník)
keyboard_arrow_up