Uz miesas hrusky s jablkami ;) vykonne auto vs velkost kotuca
15.01.2018 - 16:53:28
00
Uz vieme ako to je s velkostami kotučou.. ;)
A aké máte skúsenosti so zmeniu brzdovej hadičky za pancierovú pri mineral oleji na shimano brzdach? Dokaže vymena ovplyvnit-zmenšiť pruženie packy na zadnej brzde?
15.01.2018 - 17:00:40
00
Ako som pisal vyssie,necakaj od toho zazraky....mne sa rozdiel zdal minimalny
15.01.2018 - 17:17:30
02
Mne moc pruzili packy deore a zmenil som brzdy z min oleja na dotku s opletenymi hadicami goodridge a neviem si vynachvalit... Alebo skusit dat hrubsie kotuce to by mohlo vyriesit problem.
15.01.2018 - 17:37:21
00
alebo je to brzdami - cim netusim. ja mam XT makke ako blato. kamarat zasa krasne tvrde - typujem to na odvzdusnenie ale mozno nie.
15.01.2018 - 19:04:03
01
Kotúč je OK. Hrubši kotúč nemá vplyv na pruženie páčky..
To ovplyvni iba to že začne brzdit pačka pri vyššej polohe (podla vysunutia piestikov) a tiež to ovplyvni bitepoint. Platničky maju rovnaky vplyv samozrejme. Ale to nemá nič s pružením páčky.
Tiez som mal donedavna DOT-kove brzdy a tam to teda nepružilo vobec. A to bola jedina vlastnost co bola lepšia na predošlích brzdách :lol: Teda iba co sa zadnej páčky týka ;)
15.01.2018 - 19:30:23
00
Tak ked si kupis hope tech3 paky tak tam ten bitepoint funguje dost dobre...
15.01.2018 - 19:50:04
00
JuRose napísal:
Kotúč je OK. Hrubši kotúč nemá vplyv na pruženie páčky..
To ovplyvni iba to že začne brzdit pačka pri vyššej polohe (podla vysunutia piestikov) a tiež to ovplyvni bitepoint. Platničky maju rovnaky vplyv samozrejme. Ale to nemá nič s pružením páčky.
Tiez som mal donedavna DOT-kove brzdy a tam to teda nepružilo vobec. A to bola jedina vlastnost co bola lepšia na predošlích brzdách :lol: Teda iba co sa zadnej páčky týka ;)

na shimane budes stale citit rozdiel medzi prednou a zadnou. uz sa to tu niekedy riesilo. aj samotna packa flexuje ked sa na to dobre pozres. co uz...niekomu to vadi, niekomu nie. jedine tomu pomozes vysunutim valcekov na zadnom prasiatku. sem tam v priebehu sezony to treba opakovat, nech aj vzadu je kratsi chod. opancierovane hadice sa v nasich bicyklovych aplikaciach pouzivaju skor, ze sa tazsie prederu a preseknu, tvrdost paky je subjektivne skor placebo. na aute to uz citit viac.
15.01.2018 - 20:04:39
00
Na motorke detto - cítit rozdiel.
Inak diky za rady :y:
Tak to teda ostava len na piestikoch a pravidelnom odvzdusneni.. ale aspon mi nebudu vŕtať v hlave pancierové hadice :D
16.01.2018 - 09:32:09
00
dlzka chodu paky sa riesila aj tu. vratane "finty" na vysunutie piestikov. s trochou cviku to pekne pomoze skratit chod ci uz na shimano 2 alebo 4 piestoch:

https://www.mtbiker.sk/forum/post707851.html#p707851
16.01.2018 - 10:15:53
02
azet napísal:
dlzka chodu paky sa riesila aj tu. vratane "finty" na vysunutie piestikov. s trochou cviku to pekne pomoze skratit chod ci uz na shimano 2 alebo 4 piestoch:

https://www.mtbiker.sk/forum/post707851.html#p707851


Ano, presne takto to robim aj ja, vysuvam piesty az na uplne kratky chod paky. Tam sa ale da narazit na cinkanie, ak nie je kotuc dokonale rovny. Zadalsie, este nikdy sa mi nepodarilo kvalitne odvzdusnit brzdu tak, ze bola cela na mieste - bez odmontovania prinajmensom packy. Ked ju zhodim a zacnem nou otacat vsetkymi smermi, vyjde z nej x vzduchu, ktory sa mi pri pozicii na riaditkach nikdy nepodarilo vytlacit.

Btw, daju sa niekde zakupit tesnenia na pieste paky XT/SLX? alebo trebars cely piest? Vdaka.
16.01.2018 - 10:41:33
00
azet napísal:
dlzka chodu paky sa riesila aj tu. vratane "finty" na vysunutie piestikov. s trochou cviku to pekne pomoze skratit chod ci uz na shimano 2 alebo 4 piestoch:

https://www.mtbiker.sk/forum/post707851.html#p707851

Ja som to robil tak ze som odvzdusnil brzdu dotiahol odvzdusnovaci srob na strmeni,no este som nezhodil striekacku,zhodil som ten sudok co sa montuje na paku a dotiahol srob ktory tam bol.Potom som povolil odvzdusnovak na strmeni a striekackou som este do systemu vtlacil trocha mineralneho oleja co trocha vytlacilo piesty.Dalo sa to pekne nastavit podla toho kolko som dotlacil.Chod paky paradny o dost kratsi ako iba po klasickom odvzdusneni.Ale kedze moje XTcka kotuce su zvlnene tak suchali o platnicky.Musel som ten olej odpustit .Nabuduce chcem kupit HOPE kotuce a skusim to snimi.
16.01.2018 - 11:54:48
02
P3P napísal:
....

Btw, daju sa niekde zakupit tesnenia na pieste paky XT/SLX? alebo trebars cely piest? Vdaka.


Jasne, shimano to ma vyriesene elegantne, staci len nahodit novu packu a netreba hodinarsky rozoberat cele telo packy ako u ostatnych "staromodnych" vyrobcov, ktori predavaju valceky a tesnenicka samostatne :lol: :
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-packy/shimano-xt-br-m8000-brzdova-packa-zadna.html
ale teraz vtipky bokom - zial shimano neponuka ani sadu tesneni, ani valceky ako servisny diel. v pripade zlyhania alebo opotrebenia tesnenia/valceka sa meni bud cele prasa, alebo cele telo packy. :n:
16.01.2018 - 12:11:56
00
Toto uplne zboznujem na tychto vyrobkoch..aj celej tejto doby..vymen kus za kus. :fubar: :punch:
16.01.2018 - 12:24:02
00
Poznate / mate niekto brzdove kotuce TRP ?
Je to nejaky low-end alebo ???
16.01.2018 - 19:35:46
00
keyboard_arrow_up