Zdravím,
včera som vyumýval bike, namazal reťaz, všetko fungovalo ako malo. Dnes pred výjazdom som reťaz ešte pretrel, pričom som ju rukou nechtiac zhodil vpredu z veľkého prevodníku na malý - nič nezvyčajné.

Keď som však išiel na riaditkách prehodiť na ten menší prevod (na ktorom už reťaz bola), len sa uvoľnilo lanko, ale prešmyk sa ani nepohol. Po následnom zaradení na ťažší prevodník prehadzovač cvakol a lanko sa naplo, ale dole sa mu nechce ani za svet, nechápem tomu. Pritom smerom hore by sa mu chcelo - trošku sa pohne a zastaví ho doraz, ale dole ani o milimeter. Nestalo sa vám niečo podobné? Dnes som absolvoval 35 km výjazd počas ktorého som sa s tým snažil niečo spraviť, ale neúspešne...
30.12.2017 - 19:38:49
00
Nemas nejaky kamienok zapadnuty v tele presmyku, ktory mu brani ist dole?
30.12.2017 - 23:09:39
00
No po včerajšom výjazde tam je zaseknutého bordelu až až :D Ale ako som hovoril, stalo sa mi to pri utieraní reťaze do čista vyumývaného biku, pričom pár hodín predtým to bezproblémovo fungovalo. Pred výjazdom som na to pozeral, a všeličo skúšal ale nič som s tým nespravil. Nič iné ma ale tiež nenapadá, možno sa dostal niekam kde ho nevidno...
31.12.2017 - 08:11:05
00
nemas niekde zaseknute-vypadnute lanko?
31.12.2017 - 09:07:03
00
martinko76Lanko je určite v poriadku, keďže po prehodení na ľahší prevod sa uvoľní, ale prešmykač sa ani nepohne. Teraz to asi nechám tak, keď bude trochu krajšie počasie, bike zase umyjem a skúsim to "rozobrať". Keď si nebudem vedieť rady, pridám sem nejakú fotku/video. Keď prídem na to, kde je problém, dám vedieť, aby to tu bolo, keby sa niekomu stalo niečo podobné :D
31.12.2017 - 10:16:01
00
Tak potom tam mas bordel.Nieco mu brani sa vratit spät
31.12.2017 - 10:59:32
00
No tak som sa konečne k tomu dostal - mali ste pravdu. Čumel som na to asi pol hodiny, skúšal všetko možné čistiť a furt to nešlo. Tak som sa naštval, prešmykač úplne odmontoval a po tom, čo som ho otočil tak som uvidel asi 1cm kameň zaseknutý zo spodu medzi plieškom a telom prešmykača. Pohľadom z vrchu/boku vrchu to nebola šanca zbadať :D Ďakujem :)
05.01.2018 - 14:23:50
00
Viete poradiť nejakú ochranu pred zablatením predného prešmýkača na MTB celoodpružený? Nejaký mini blatník ako je prednú vidlu alebo...
17.01.2018 - 08:56:47
00
keyboard_arrow_up